Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2019, 00:10   #1
jasinskie1985
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

Wiatm.

Mam problem z olejem w przepustnicy. Nie zakładam, że jest to wina padniętej turbiny, ponieważ silnik ma moc, turbo wkręca się na obroty bez problemu, dodatkowo to przez 100.000km nic w aucie tak naprawdę nie było naprawiane. Gdy kupowałem auto 2 lata temu, widoczne były ślady oleju na łączeniu przepustnicy z rurą od IC. Około 2 miesięcy temu dopatrzyłem się zwiększonego spalania, a następnie pękniętej rury od IC, którą doraźnie zalepiłem. Silnik przestał wchodzić w tryb serwisowy, ale problem spalania pozostał. Mam zamiar w przyszłym tygodniu wymienić ową rurę, a wraz z nią wyczyścić przepustnicę, egr i chłodnicę egr, IC, oraz odmę.

I tu właśnie powstaje pytanie. Jeśli odma leje, to zakładam, że samo czyszczenie to za mało. Nie znalazłem w sklepach internetowych nowych separatorów, więc śmiem sądzić, że nie ma potrzeby wymieniać tego elementu, bo zwyczajnie się nie psuje i problem można rozwiązać w inny sposób. Podobno w odmie jest membrana. Czy jest ona wymienialna?

jasinskie1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 18:03   #2
jasinskie1985
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

Pomoże kotoś z tą odmą?
jasinskie1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 20:26   #3
aple4
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

Żeby dostać się do separatora trzeba zrzucić pokrywę zaworów. Niestety, ale separator jest raczej niewymienialny. Próbowałem już podchodzić do tematu.
Wymiana tylko w komplecie z pokrywą lub szukanie używki.
I tak jak każda cześć mechaniczna - zużywa się. W oplach podobny problem choć tam jeszcze są dostępne osobno membrany i można pokombinować (oficjalnie tylko cała pokrywa do wymiany).
aple4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 23:50   #4
jasinskie1985
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

A istnieją jakieś inne sposoby rozwiązania tego problemu, aby opary olejowe np. nie trafiały na dolot? Czytałem na forum o OIL CATCH TANK, ale czy to faktycznie zdaje egzamin? Czytałem też o zaślepieniu rurki łączącej separator z dolotem i odprowadzenie oparów byle gdzie. Owszem są to półśrodki, ale musi być jakieś sensowne rozwiązanie, bo w końcu "Polak potrafi".
jasinskie1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 05:56   #5
aple4
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

Istnieje sposób - wymienić pokrywę na nową.

Oli catch tank - daruj sobie. Sens to ma tylko w autach sportowych, a i koszt działającego dobrze to koszt nowej pokrywy. Te wszystkie chińczyki z allegro za 200 zł sobie odpuść - nie działa to, a szpeci.

Tym bardziej odpuść sobie wypuszczanie rurki pod silnik, to już "ultra januszostwo" i powinno być tępione.
aple4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 08:44   #6
jasinskie1985
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

A co takiego dzieje się z tymi tańszymi, że nie spełniają swojej roli? To że trzeba kontrolować ich stan to logiczne, a czy szpeci? ja tam się nie zachwycam tym co pod maską, samochód ma jeździć, bo taka jego rola.

Chętnie kupiłbym nową pokrywę, ale nowych nie ma, a bynajmniej nie widziałem, a kupić używkę, która nie wiadomo ile ma nalatene to moim zdaniem bezsens.

A co do wypuszczania rurek? No cóż, skoro producent nie przewidział wymiany tego elementu, albo podszedł do tematu ze strony kreatywnej księgowości i chciał aby z takimi pierdołami latać na serwis, to wcale mnie to nie dziwi. Przy wartości auta takiego jak moje, które ma nalatane 300k według licznika i nie wiadomo ile mu odjęto, każdy wydatek rzędu 1000zł powinien być mocno przemyślany, bo nie jest to egzmplaż kolekcjonerski, a zwykłe auto, które ma jeździć.

Szukam rozwiązania, które spełni spełni swoje zadanie (wyeliminuje pchanie oleju na dolot) bez niepotrzebnego pchania się w koszty, a jeśli będę musiał rozwiązać problem po "januszowemu" to trudno, ale nie będę dorabiał serwisu, bo jakby nie było koszt serwisu będzie kosmiczny, a wartości auta mi nie podniesie.

Ostatnio edytowane przez jasinskie1985 ; 19-12-2019 o 08:54
jasinskie1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 10:49   #7
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

A możecie pokazać, która to rurka dokładnie? Też mam zapocenie w tych okolicach i chętnie porównam ze swoim, ale sądzę, że to ten sam problem.

Co do rozwiązania Januszowego... to skoro spełnia swoje działanie gdy (jak rozumiem) zwisa gdzieś w dół i skroplone opary oleju lecą pod auto to może by zrobić tak samo tylko, żeby leciało do jakiegoś zbiornika i opróżniać go raz na jakiś czas?

A Oil Catch Tank jak działa dokładnie?
__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 11:16   #8
jasinskie1985
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

Miejsca tego zapoczenia najlepiej będzie widać w okolicach turbiny, ale w tym celu musisz zanurkować pod auto, zdjąć osłonę i szukać turbo. U mnie pojawiło się to przez zupełny przypadek, ponieważ pękła rura łącząca IC z przepustnicą (ta gruba rura którą widzisz z przodu silnika po zdjęciu górnej osłony, rura połączona jest z przepustnicą i przechodzi do kolektora dolotowego).

Myślałem o januszowym rozwiązaniu z zastosowaniem separatora i miałoby to sens, ale chyba pokuszę się o zamknięcie obiegu i baczną obserwację poziomu w separatorze, Jeśli nie będzie tam przybywało zbyt dużo to zostawię zamnięty.
jasinskie1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 11:53   #9
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

No to ja właśnie mam zapocenie w miejscu łączenia rury od IC z przepustnicą (klapą gaszącą) lub w miejscu jej łączenia z kolektorem.
__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 12:33   #10
jasinskie1985
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zapocony dolot, czyszczenielub wymiana odmy 2.0 tdci

No to masz identyczny problem.

CATCH OIL TANK to dodatkowy separator oleju. Ma za zadanie zatrzymywać to, czego odma nie daje rady zatrzymać.
jasinskie1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.