Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2013, 00:24   #1
JuloKrk
ford::average
 
Avatar JuloKrk
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,5D 4CC
Rocznik: 1993
Postów: 70
Domyślnie urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Witam. Dawno mnie tu nie było, znaczy że Transit śmigał ostatnio całkiem sporo bez awarii, nie licząc wylewania się oleju wiadrami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale do rzeczy. Dzisiaj zauważyłem, że przewód przelewowy sobie leży z króćcem w środku. No i tu mam problem - dlaczego przez ten urwany przelew nie leje się paliwo? Trochę mnie to zaniepokoiło, bo w sumie auto chodzi OK, odpala po dotknięciu kluczyka, zapierdziela jak wściekłe, a tu taki bonus.
Oczywiście kapturki do wtrysków mam już namierzone w internetach i jutro kupię, tylko zastanawia mnie, czy ten brak przelewającego się przez przelew paliwa nie jest jakiś taki jakby niepokojący...

JuloKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 08:20   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Cytat:
Napisał JuloKrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpala po dotknięciu kluczyka, zapierdziela jak wściekłe, a tu taki bonus.
Hm... Powinno trochę ciec, ale w tej sytuacji lepiej przestać myśleć o tym i nie szukać kłopotów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 09:57   #3
JuloKrk
ford::average
 
Avatar JuloKrk
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,5D 4CC
Rocznik: 1993
Postów: 70
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

No ale skoro nie cieknie, to znaczy ze jest zatkane. Jak mi spadł kiedyś przewód przelewowy na samym początku, to auto zużywało w trasie 11l, z czego spalało pewnie z 8. To nie ma wpływu na pracę wtryskiwacza?
Przy okazji - jak się te kapturki zdejmuje, bo coś nie mogłem...
JuloKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 10:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Są dwa rozwiązania - tzw cienkie wtryskiwacze maja zapinkę z drutu, której końce trzymają się na króćcach. Wypychasz zapinkę na dole spod kołnierza wtryskiwacza i ściągasz go z wtryskiwacza. Ja takie miałem też.
Natomiast tzw grube - bez zapinki - z tego co wiem odkręca się po zdjęciu wężyków. Ale głowy nie dam sobie uciąć...

Gdyby przelew był zatkany, to szybko ciśnienie pod kapturkiem urosłoby do ciśnienia otwarcia wtryskiwaczy (260 barów) i żaden plastikowy kapturek by tego nie wytrzymał. Widać ten wtryskiwacz nie przelewa lub nie spostrzegłeś tego...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2013 o 10:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 11:53   #5
JuloKrk
ford::average
 
Avatar JuloKrk
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,5D 4CC
Rocznik: 1993
Postów: 70
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

No ja mam cienkie i niestety mimo zdjęcia tej sprężynki nie chce to choelrstwo zejść. A co do przelewania - jak się nie przelewa, to by znaczyło, że wszystko idzie w cylinder, a wtedy by raczej dymił, a nie dymi... Czy ja nigdy nie mogę mieć typowych awarii?
JuloKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 16:22   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Cytat:
Napisał JuloKrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja nigdy nie mogę mieć typowych awarii?
Nie masz awarii - w tych wtryskiwaczach paliwo pojawiające się w powrocie to jest paliwo przesączające się pomiędzy iglicą i jej prowadzeniem. Jeżeli się nie przesącza w duzych, widocznych ilościach, to świadczy to o dobrym stanie wtryskiwacza wewnątrz korpusu.
Odrębna historia to stan rozpylacza (końcówki) - bo wtryskiwacz może lać (źle rozpylać), a jednocześnie nie przelewać.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 18:35   #7
JuloKrk
ford::average
 
Avatar JuloKrk
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,5D 4CC
Rocznik: 1993
Postów: 70
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Nie kopci, to chyba OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już wiem co i jak - kapturek się obrócił i złamał się króciec, a przy okazji zawinęła się i przecięła uszczelka pod kapturkiem. Teraz mam nadzieję, że nowy kapturek używany będzie miał taką uszczelkę...
JuloKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 22:02   #8
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Cytat:
Napisał JuloKrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja nigdy nie mogę mieć typowych awarii?
To, że nie przelewa jest raczej powodem do zadowolenia ... tym bardziej , że nie kopci
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2013, 14:00   #9
JuloKrk
ford::average
 
Avatar JuloKrk
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,5D 4CC
Rocznik: 1993
Postów: 70
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

I ufaj tu pompiarzom... Raz jak robiłem głowicę, to zawiozłem te wtryski do sprawdzenia, to stwierdził że się nie nadają prawie do niczego. To samo stwierdził z wtryskami do silnika stacjonarnego do sprężarki - kumpel zregenerował mi je w profi warsztacie po 37zł/szt...
Czyli póki co spokojnie założyć stary kapturek i jeździć aż nie przyjdzie nowy? Chyba tak, bo auto musi w końcyu zarobić na te nowe progi...
JuloKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 16:12   #10
andha
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Kraków
Model: transit
Silnik: diesel
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: urwany króciec kapturka przelewowego 2,5D

Są dwa typy kapturków CIENKICH wtryskiwaczy, jeden pełna czapka z zapinkami z drutu i drugi bez ''daszku" (sama rurka) i bez zapinek z drutu.
Ten drugi jest chyba odkręcany po zdjęciu wężyków
andha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.