Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2010, 22:05   #1
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie fotelik z isofix....

Helloł.....

szybkie pytanie do forumowiczów z dziećmi:

- jakie mają/polecają foteliki z isofix dla niemowlaka na pierwszy okres 0-15kg,


Miałem już wybrany fotelik dla swojego dzieciaka z bazą isofix - ale s-max ma schowki w podłodze - tam gdzie noga od bazy powinna się MOCNO opierać.....

jakieś propozycje rozw. problemu?

__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png

Ostatnio edytowane przez duss ; 21-05-2010 o 13:05
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 08:47   #2
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Ja wziąłem bez Isofixa bo jeżdżę także autami bez. Romer King miałem i polecam. Są też wersje z Isofixem.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 09:48   #3
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Ja też wziąłem bez isofix, dla niemowlaków są łupinki do 9 kilo tyłem do kierunku jazdy więc moim zdaniem (i nie tylko) bardzo bezpieczne.
Teraz mam kolejny i też bez isofix, dopiero następny planuję z isofix, bo wtedy moim zdaniem ma to największe znaczenie, kiedy fotelik bez isofix jest trzymany pasami do samochodu razem z dzieckiem - wspólne pasy dla dziecka i fotelika i to już nie jest za dobrze bo masa bezwładności jest ogromna. No i nakładają się te schowki w naszych furach, które nie siedzą stabilnie, zwłaszcza w przypadku przeciążeń podczas wypadku może mieć do duże znaczenie dla uślizgu nogi fotelika.

tutaj fajny link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 09:54   #4
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Aa, taki pierwszy to miałem Maxi Cosi Cabrio. Bo pasował mi do wózka Mutsy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 10:05   #5
szczytt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Ja mam maxi-cosi z baza isofix i jestem zadowolony.

BTW. Miałem spore problemy ze znalezieniem uchwytów isofix -- sa dobrze zamaskowane (przynajmniej w skorzanych fotelach).

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze schowkami w podłodze... Noga pewnie opiera sie o podłogę...
szczytt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 10:12   #6
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Proszę o poprawienie tytułu postu na zgodny z regulaminem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 10:41   #7
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze schowkami w podłodze... Noga pewnie opiera sie o podłogę...[/QUOTE]

Nie wiem gdzie masz zamontowany fotelik, może na środkowym fotelu, jak mam bliźniaki więc odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to, że schowki, po lewej i prawej stronie są przykryte cienką dyktą z okłądziną, na której opiera sie noga, o ile teraz może wydawać się że trzyma sie dobrze, to przy wypadku przeciążenia są ogromne i wiele użytkowników ma jakieś tam obawy, nie dosyć że cieńka warstwa to jeszcze nieprzytwierdzona na stałe. Jeszcze pare lat temu foteliki w systemie isofix nie miały nogi i nie było tematu. Ogólnie oczywiście takie rozwiązanie jest przynajmniej teoretycznie bezpieczniejsze. Długo czytałem stronę którą podałem wczesniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 11:27   #8
szczytt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

[QUOTE=Majkel_;1440834
Nie wiem gdzie masz zamontowany fotelik, może na środkowym fotelu, jak mam bliźniaki więc odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to, że schowki, po lewej i prawej stronie są przykryte cienką dyktą z okłądziną, na której opiera sie noga, o ile teraz może wydawać się że trzyma sie dobrze, to przy wypadku przeciążenia są ogromne i wiele użytkowników ma jakieś tam obawy, nie dosyć że cieńka warstwa to jeszcze nieprzytwierdzona na stałe. Jeszcze pare lat temu foteliki w systemie isofix nie miały nogi i nie było tematu. Ogólnie oczywiście takie rozwiązanie jest przynajmniej teoretycznie bezpieczniejsze. Długo czytałem stronę którą podałem wczesniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

Ja mam baze na skrajnym. Na srodkowym fotelu przeciez nie ma isofixa w s-maxie.

BTW. Tez mam blizniaki (4 lata), ale siedza na srodkowym i drugim skrajnym (foteliki bez isofix).

Polecam baze, szczegolnie jak sie ma kilkoro malych dzieci. Znakomicie przyspiesza wychodzenie-wchodzenie. Baze mozna kupic za 450 PLN na allegro i odsprzedac za 9 miesiecy w podobnej cenie.

Nie wiedzialem, ze tam sa schowki pod podlaga. Mysle, ze jak by nie bylo tej nogi to tez byloby bezpiecznie.
szczytt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 13:10   #9
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Cytat:
Napisał szczytt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam maxi-cosi z baza isofix i jestem zadowolony.

BTW. Miałem spore problemy ze znalezieniem uchwytów isofix -- sa dobrze zamaskowane (przynajmniej w skorzanych fotelach).

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze schowkami w podłodze... Noga pewnie opiera sie o podłogę...
Jaką masz base isofix i model fotelika??? - ciekawi mnie to bo myśle własnie o Cabrio Fix + baza Family Fix (bo jak ja raz kupie to mi bedzie pasowac do fotelika jak dzieciak urosnie )

i czy noga od twojej bazy opiera sie o "schowek" w podlodze? i czy jest to bezpieczne..
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 21:22   #10
szczytt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: S-max + fotelik z isofix....

Cytat:
Napisał duss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaką masz base isofix i model fotelika??? - ciekawi mnie to bo myśle własnie o Cabrio Fix + baza Family Fix (bo jak ja raz kupie to mi bedzie pasowac do fotelika jak dzieciak urosnie )

i czy noga od twojej bazy opiera sie o "schowek" w podlodze? i czy jest to bezpieczne..
Mam Cabrio Fix + Easy Fix.

Rzeczywiście noga opiera się o schowek. Nawet nie wiedziałem, że tam jest. Myśle jednak że jest to bezpieczne. W razie wypadku nawet jak noga przebije sklejkę, to bazę zatrzyma siedzenie.

Uważam, że jeżeli chodzi o bazy, to mają one zastosowanie jedynie do 'nosidełek. Foteliki dla starszych dzieci przecież wypina się rzadko.

Po 9 miesiącach mam zamiar sprzedać bazę i kupić fotelik. Prawdopodobnie przypinany pasem - chyba że isofix będzie w podobnej cenie.
szczytt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.