Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2010, 22:56   #1
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Wzrost spalania LPG

Witam!
Piszę na forum ogólnym, bo tutaj prędzej dostanę odpowiedz. Od jakiś 2 miesięcy coś się stało z instalacją gazową u mnie. Zawsze spalanie maks 9,6l/100km (najczęściej w granicach 9-9,3) a od pewnego czasu 12-13 przy normalnym jezdzeniu, a 10l to typowa jazda emeryta i stosowanie wszystkich zasad eco-drivingu!!!

Teraz chyba taniej jest mi jezdzić na benzynie niż na tym gazie :/ Wymieniłem filtr powietrza i pojechałem do gazownika. Tam wymienił mi filterek gazu, sprawdził szczelność i dokonał regulacji. Ja dodatkowo spuściłem dosłownie szklankę tej mazi z parownika. Zacząłem tankować się na statoilu i na orlenie. Nic to nie dało. W dodatku czuć że samochód nie ma mocy na tym gazie. Już myślałem ze może silnik pada bo robie mnóstwo km, ale po przełączeniu na Pb wyrywa do przodu. Mam II gen gazu.

Pytanie: czy to możliwe ze parownik padł po 6 latach? Fakt ze przejechane na gazie jakies 150 tys. Tyle że gościu podłaczał auto pod kompa, coś tam poprzestawiał, potem dał jeszcze na analizator spalin i wszystko elegancko, a smok pozostał. A drugie pytanie: czy zestaw naprawczy parownika zda egzamin? 60zł za reperaturkę a 250zł za parownik to jest jednak różnica.

__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 23:02   #2
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

Przy takim przebiegu na tym parowniku moga juz byc membrany twarde, kiedys wymienialem tez same membrany ale jak zauwazylem jakosc ich jest inna niz tych z calym parownikiem i wytrzymuja mniej kilometrow.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 06:40   #3
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

Cytat:
Napisał zsberg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dodatkowo spuściłem dosłownie szklankę tej mazi z parownika.
zsberg:
masz zawalone w reduktorze wszystko, co się rusza i przy okazji po przebiegu 150tys km membrany będą zesztywniałe, jak...no, wiesz... na widok lasencji. Coś tam daje się poregulować, ale zesztywniałe membrany przed rozgrzaniem reduktora i resztek mazi nie domykają głównie zaworka wylotowego gazu i stąd to opilstwo. Osobiście wymieniałbym reduktor na nowy. Bardzo dobrymi są reduktory Elpigazu z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i zakładka PRODUKTY. Do kupienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
O jeździe emeryckiej widziałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak a'propos: 110km/godz - to już taka jazda jest?
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 08:30   #4
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

Cytat:
Napisał dresat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zsberg: masz zawalone w reduktorze wszystko, co się rusza i przy okazji po przebiegu 150tys km membrany będą zesztywniałe, jak...no, wiesz... na widok lasencji.
To mi się podoba, heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał dresat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O jeździe emeryckiej widziałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak a'propos: 110km/godz - to już taka jazda jest?
Bez urazy dla emerytów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodziło mi o to że jak jest ograniczenie do 90 to jechałem 90, jak 50 to 50, ruszanie ze świateł powoli, aczkolwiek sprawnie. Dla mnie "emerycka jazda"=bezpieczna jazda. Nie chodzi o piratowanie, ale gdy jadę do pracy 50km w jedną stronę to czasami trzeba coś wyprzedzić, czasami trzeba lekko przycisnąć, a w baku wir :/

Teraz gdy w moich stronach jest powódź jezdzę więcej, bo dowożę ludziom na wioskę wodę i jakieś jedzenie, a ten niebieski bolid takie numery odwala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie, znalazłem identyczny parownik jaki ja mam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wydaje mi się że nie warto przy tych pieniądzach kombinować w zestawy naprawcze. Może i tani ten parownik, ale jakoś problemów ze swoim nie miałem.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 06-06-2010 o 09:06
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 09:13   #5
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

zsberg: jeśli obecnie masz reduktor taki, jak przedstawiony w linku, to nie zastanawiaj się nad kupnem. Po założeniu też będzie wymagał regulacji po kilkuset kilometrach, ale to jest standard; zwróci się szybko.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 20:44   #6
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

Parownik przyszedł, zamontowałem i pierwsze co dało się odczuć to bardzo niskie obroty - lekko podkręciłem. PO tym zabiegu silnik pracuje tak cicho i rowno, ze go w srodku naprawdę ledwo słychać, a samochód jak wiecie limuzyną nie jest. Wydaje mi się że moc nieco wzrosła (sprint do 100km/h dużo dynamiczniej) , ale ciekaw jestem co ze spalaniem?
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 08:49   #7
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

zsberg: każdy gazownik powie, żeby przejechać ok. 1000km i przyjechać na korektę ustawień; tak jest po zamontowaniu instalacji. Nawet, jeśli masz śrubę na wężu to korekta będzie jak najbardziej wskazana, bo masz teraz sprawniej działający reduktor.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 10:26   #8
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

Ja mam na wężu silnik krokowy. Znalazłem na innym forum dziecinnie prosty schemat na zrobienie kabla usb to interfejsu do komputera gazowego, więc teraz sam sie z gazem pobawię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jak zadziała to jakiś poradnk wstawie

Byłem juz u 3 gazowników w ciągu pół roku i kazdy regulował, ale nikt nie powiedział ze juz parownik siada. kase wzieli, spalanie wzroslo i zadowoleni :/
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 11:43   #9
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

Cytat:
Napisał zsberg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem juz u 3 gazowników w ciągu pół roku i kazdy regulował, ale nikt nie powiedział ze juz parownik siada. kase wzieli, spalanie wzroslo i zadowoleni :/
zsberg:
to już jest oddzielna, stara i powszechnie znana prawda: umocować coś, ale potem całość zestroić - to czasami przekracza możliwości danego montera zwłaszcza, gdy na kursie odsypiał. Jest takie forum: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Raczej dobrzy monterzy i fachury się wypowiadają.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 13:09   #10
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Wzrost spalania LPG

No i znalazł się winowajca wzrostu spalania - padła sonda!!! Byłem u porządnego gaziarza, podpiął pod kompa i okazuje sie ze sonda zaraz po zapaleniu pracuje, ale po 10s pada.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.