Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2010, 21:24   #1
robirobi
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Ciągle świecą się żarówki stopu

Witam. Kilka dni temu przepaliła mi się żarówka stopu. Wymieniłem ją na typową 21/5 dwuświatłową. Niestety od tego czasu non stop kiedy włączone są światła, palą mi się żarówki stopu. Na szczęście przy hamowaniu dodatkowo zapalają się środkowe światła stopu (zamocowane na klapie bagażnika), dzięki czemu wiadomo, że hamuje. Z początku myślałem, że to wina żarówek, więc kupiłem nowe, ale historia się powtórzyła. Czy ktoś wie o co chodzi??? Może bezpieczniki??? Proszę o rady.

robirobi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 10:27   #2
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

Podpinam się pod pytanie kolegi. Mam ten sam model i co jakiś czas przepala mi się jedna tylna żarówka stopu. Co dziwniejsze jeśli jeszcze "działa" to świeci dwa razy słabiej niż powinna.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 10:39   #3
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Przyczyna chyba tylko jedna tak na logikę to musisz sprawdzić ten przycisk co jest umieszczony na pedale hamulca, gdyż on steruje pracą żarówki stopu. Jeżeli wciskamy pedał, przycisk jest zwalniany i świecie sie stop. Może gdzieś w przycisku jest zwara, chociaż dziwi mnie to bo pisałeś, że po wymianie tak Ci się stało a przecież nie grzebałęś raczej przy pedałach gr.... Sprawdz miernikiem jak masz ten przycisk czy przerywa obwód to powinno dużo wyjaśnić.

Cytat:
Napisał Makubo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpinam się pod pytanie kolegi. Mam ten sam model i co jakiś czas przepala mi się jedna tylna żarówka stopu. Co dziwniejsze jeśli jeszcze "działa" to świeci dwa razy słabiej niż powinna.
Makubo koledze chodzi o to, że ciągle mu świecą żarówki stopu a nie, że się przepalają. Fakt tak to napisał, że łatwo można źle to zinterpretować !!!

Co do twoich objawów to sprawdź wiązkę z kabelkami, powstające przebicia powodują spadki napięć i wtedy mamy mniejsze anpięcie dochodzące do żarówki a tym samy słabiej ona świeci. Żarówki gdy są wystawione na wahania napięcia szybciej się zużywają a tym samym ich żywotność znacznie się skraca !!!

Pozdrawiaim

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 06-07-2010 o 14:53 Powód: proszę nie pisać 2 postów pod rząd , lepiej dopisać do poprzedniego.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 20:40   #4
baldur321
ford::average
 
Imię: ghjgj
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: slask
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 138
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

Cytat:
Napisał mario591 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyna chyba tylko jedna tak na logikę to musisz sprawdzić ten przycisk co jest umieszczony na pedale hamulca, gdyż on steruje pracą żarówki stopu. Jeżeli wciskamy pedał, przycisk jest zwalniany i świecie sie stop. Może gdzieś w przycisku jest zwara, chociaż dziwi mnie to bo pisałeś, że po wymianie tak Ci się stało a przecież nie grzebałęś raczej przy pedałach gr.... Sprawdz miernikiem jak masz ten przycisk czy przerywa obwód to powinno dużo wyjaśnić.
Przycisk chyba ok jesli lampa na klapie normalnie swieci...
Sprawdz przewody czy nie sa przetarte, a najlepsie jedz do elektryka...duzo nie zaplacisz.
baldur321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 20:58   #5
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

Sprawdz połączenie klapy z nadwoziem[ta osłona gumowa].
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 21:37   #6
robirobi
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

zacznę od osłony gumowej, a potem w dół.
robirobi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 22:01   #7
Vampire
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

Ja miałem identyczną sprawę tydzień temu i rozwiązanie jest banalnie proste. niczego nie rozbieraj i nie sprawdzaj tylko wyjmij żarówkę i obróć o 180 stopni i włóż, teraz robi się zwyczajne zwarcie. Nie robię sobie jaj - spróbuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vampire jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 09:55   #8
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

Cytat:
Napisał Vampire Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem identyczną sprawę tydzień temu i rozwiązanie jest banalnie proste. niczego nie rozbieraj i nie sprawdzaj tylko wyjmij żarówkę i obróć o 180 stopni i włóż, teraz robi się zwyczajne zwarcie. Nie robię sobie jaj - spróbuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yyy, 180 stopni? Masz na myśli, że można ją wkręcić zaczynając z "innej" strony gwinta jak rozumiem?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 13:57   #9
robirobi
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

czekajcie bo zgłupiałem... tak czy owak będę próbował wszystkiego. dzięki.
robirobi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 21:13   #10
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Ciągle palą się żarówki stopu

Cytat:
Napisał Makubo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yyy, 180 stopni? Masz na myśli, że można ją wkręcić zaczynając z "innej" strony gwinta jak rozumiem?
Przecież ta żarówka nie ma gwintu tylko trzonek bagnetowy (wkłądasz i przekręcasz) !!!
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.