Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2010, 13:54   #1
Sebol115
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

Posiadam od około 2 lat Mondeo Mk3 2.0 tdci 115KM .
Co jakiś czas powstawał problem a mianowicie, czasami włączała się migająca spręzynka i samochód tracił moc ( wystarczylo zatrzymac sie zgasić odpalić i problemu już nie było ).
Jakieś kilka mięsięcy temu zaczeła się właczać i po kolejnym razie włączył sie również kontrolka silnika, na diagnostyce powiedzieli że kontrolka silnika załączyła się ponieważ nałożyły się błedy związane z sprężynką oraz że możliwe że turbosprężarka jest na wykończeniu. Po zresetowaniu komputera oraz przegazowaniu na autostradzie problem zniknął, aż do wczoraj.
Wczoraj kontrolka się włączyła samochód nie miał mocy oraz po którymś odpaleniu włączyła się kontrolka silnika i tak zostało.
Co według was jest najbardziej pradopodobne ? turbosprężarka, sterownika turbosprężarki, wtryski, świece

Sebol115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 13:59   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

z pewnością masz do przejrzenia cały układ wtryskowy. najbardziej w tej sytuacji prawdopodobna jest zła kondycja pompy wysokiego ciśnienia albo wtryskiwacze do regeneracji/wymiany. należy zacząć od diagnostyki wtryskiwaczy. przelewy, szczelność itd.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 15:30   #3
jarkosz2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 160 PS
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

Co jakiś czas powstawał problem a mianowicie, czasami włączała się migająca spręzynka i samochód tracił moc ( wystarczylo zatrzymac sie zgasić odpalić i problemu już nie było ).

Miałem tak podobnie w ubiegłym roku, raz było wszystko ok, a raz tracił moc, okazało się, że wszystko było ok, poza sterownikiem sprężarki, to ponoć taki moduł elektroniczny, który czasami potrafi paść nie wiedzieć czemu, w serwisie na dzień dobry powiedzieli 2,5 tys, że to niby samego sterownika nie da rady, tylko że on jest razem se sprężarką i trzeba wymienić komplet....znajomy elektryk z warsztatu zrobił mi to za 4 stówki czas 4 godziny.....
jarkosz2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 16:07   #4
Sebol115
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

Czytałem kilka tematów i stwierdzam że bardzo prawdopodobne jest że nie działa u mnie sterownik sprężarki. Prosiłbym o informacje czy jest jakiś sposób żeby stwierdzić co jest nie tak z samochodem ? Mechanik nie za bardzo był wstanie stwierdzić co może się dziać .
Czy gdybym znalazł taki sam silnik u kogoś to można po prostu przełożyć sterownik i sprawdzić czy działa ? ( w którym miejscu znajduje się ten sterownik i czy trudno go zamienić ?)
Sebol115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 17:32   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

wystarczy podłączyć komputer i odczytać błędy.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 19:57   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wystarczy podłączyć komputer i odczytać błędy.
Nie musi nawet tego robić, myśle ze ten błąd znajdzie w kodach DTC. Jak wejść w tryb testowy zegarów jest napisane na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znaczenia kodów DTC również.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 14:02   #7
Sebol115
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

Zrobiłem test i jak dojechałem do DTC to migało na przemian z napisałem None.

Rozumiem że jedyne moje rozwiązanie to teraz jechać na diagnostyke zeby mi powiedzieli jaki blad?
Sebol115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 15:30   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

najczęściej tak jest że wyświetla się NONE bo komputer pokazuje błędy tylko bieżące a nie zapamiętane. niestety tylko porządny komputer.
a tak na marginesie to dzisiaj wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia i wreszcie sprężynka mi się nie pojawia. pompa wytrzymała ca 300 tys. km
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 14:07   #9
gizdul
ford::amateur
 
Avatar gizdul
 
Zarejestrowany: 11-07-2010
Skąd: Tychy
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, sprężynka, kontrolka silnika

Witam.Problem migającej sprężynki nie jest mi obcy.W moim mondku 115 TDCI też miałem ten problem szukałem w różnych postach co by to mogło być (kontrolka zapalała sie powyżej 2000 obr. i tylko na 3,4,5 biegu na 1 i 2ce mogłem palić gume i nic ale jak wrzuciłem już trójke i wyżej i chciałem dodać gwałtownie gazu (jak obciążyłem silnik) to wywalało mi tą kontrolke po czym auto zazwyczaj traciło moc tak jakby nie było turba(pisze zazwyczaj bo z 4razy auto mi całkowicie zgasło i musiałem włączać auto ponownie)Zauważyłem także że obroty zaczęły mi falować.Mechanik stwierdził że to wtryski i musiałem wymienić wszystkie 4 wtryskiwacze (ale regenerowałem swoje bo nowe były zbyt drogie).Chciałem dodać że jak nie przekraczałem na biegach 2000 obr.to jeżdziłem normalnie i co dziwne auto paliło mi 5l na 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Jak na razie sprężynka mi nie wyskakuje ale pojawił sie problem z gwałtownym przyspieszeniem na niższych obrotach po prostu muli.O tym problemie pisze juz w odrebnym forum poświęconemu braku mocy.

Ostatnio edytowane przez gizdul ; 11-07-2010 o 14:12 Powód: dopisanie jeszcze jedniego problemu
gizdul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 06:59   #10
bednargl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2010
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Unhappy Mondeo Mk3 migająca sprężynka i brak mocy

Zapaliła się w czasie jazdy tak przy 110km\h. Zrobil mi tak 2 razy z ta różnicą że po pierwszym razem po przejechaniu ok 30km i postoju ok 15min. na przewiniecie maluszka przestała migac i zrobiłem tak ok 450km poczym zas zaczęła migać i tym razem nie chce zgasnąć a zrobilem w takim stanie 150km jakoś na urlop musiałem do Niechorza dojechać. Objaw to migjąca sprężynka i brak mocy rozpędzenie do 100 to mistrzostwo świata. Nie mam kompa to niemogę zczytać błędów. Może ktoś ma wpobliżu kompa albo zna jakiś warsztat bo nie uśmiecha mi się jechać w takim stnie do Gliwic. Z góry dzięki za pomoc bo jestem w kropce.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-08-2010 o 09:30
bednargl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.