Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2010, 12:23   #1
Bigos12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2010
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

były przynajmniej dwa już podobne tematy , jednak brak jest w nich solidnego podsumowania - jak problem został pokonany ale ad rem:


Przy jeździe na 1 lub wstecznym (półsprzęgło) i następnie wciśnięciu pedału do samego końca w celu wyrzucenia biegu nie można tego zrobić nawet przy użyciu znacznej siły (pomaga zgaszenie silnika) . Równocześnie ciągnie na wciśniętym do oporu sprzęgle i samochód który powinien stać jedzie .Do tego pedał sprzęgła często nie do końca wraca na pozycję (trzeba cofnąc nogą) a dokłądnie wraca po pewnej chwili.
Zgodnie z sugestią mechaników wymieniłem całe sprzęgło i wysprzęglik.
Problem znikł na jeden dzień . Z tym że pedał sprzęgła dalej reagował tak samo. Po kolejnym dniu problem wrócił. Mechanik sugerował wymianę pompy sprzęgła, wymieniona (bez rezultatu) odpowietrzenie również nie przyniosło efektu. Zmiana płynu hamulcowego również. Ponownie zrucono skrzynię, aby sprawdzić czy ewentualnie wysprzęglik nie jest mokry , oraz aby pomierzyć dwumas, oraz tarczę sprzęgła. Wymieniono nową pompkę sprzęgła na nową. Bez efektów. I wtedy mechanik wyjał małą aluminiową puszkę zamontowaną na przewodach pomiędzy pompą sprzęgła a wysprzęglikiem (ponoć nazwa tego to akumulator ciśnienia) i aktualnie ukłąd jest bez tej "puszki" . Dwa dni samochód sprawował się bardzo dobrze , a potem wszystko wróciło ponownie do normy . Czyli nadal jest źle i dokłądnie tak samo jak było na początku.

Dziś byłem w serwisie Forda. Ale godzinna rozmowa , wyjaśniła mi tylko to , że nie mają pojęcia co się dzieje, i proponują wymianę wysprzęglika bo pewnie się zaciął.

Jakieś pomysły?


Ostatnio edytowane przez Bigos12 ; 27-08-2010 o 13:33
Bigos12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2010, 09:15   #2
Bigos12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2010
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

odświeżam .
Bigos12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 10:32   #3
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

Stawiał bym szybciej na padniętą skrzynie biegów synchronizatory lub coś takiego nie zgrzyta przy okazji. Może czas i pora wymienić olej w skrzyni może jakiś poprzednik przypomniał sobie jak naprawiało się zgrzyty i inne takie trocinami lub jakimiś lepiszczami typu motodoktor.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 10:50   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

Czy przypadkiem ktoś nie wcisnął ci tego wysprzeglika na sucho przed załozeniem, bo jesli tak, to masz juz przyczynę.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 12:54   #5
Bigos12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2010
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

skrzynia nie zgrzyta i raczej to nie to

natomiast pomysł z wysprzęglikiem mnie zmartwił. Biorę pod uwagę, że nowy wysprzęglik z tego czy innego powodu jest wadliwy, ale czy funkcjonowałby dobrze dwukrotnie , przez dwa dni po kolejnych wymianach/ ingerencjach w układ ?
Bigos12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 20:52   #6
TOMI 216
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: RACIBÓRZ
Model: FORD GALAXY MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

Synchronizator
TOMI 216 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 15:07   #7
uldar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130KM - ASZ
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przypadkiem ktoś nie wcisnął ci tego wysprzęglika na sucho przed założeniem, bo jesśli tak, to masz już przyczynę.
Pozdr.
Stefano - możesz to jaśniej wytłumaczyć??

Wymieniłem u mechanika oczywiście:
1 - koło dwumasowe
2 - docisk
3 - tarczę
4- wysprzęglik
5 - pompkę sprzęgła
Wszystkie części nowe!

Przed wymianą poza objawami zużycia się dwumasy, sprzęgło brało przy samej podłodze i było bardzo twarde.
Teraz dwumasa już nie telepie, ale sprzęgło bierze dalej przy samej podłodze, jest co prawda trochę bardziej miękkie, ale pedał nie wraca do końca!! Trzeba nogą podciągnąć. Problemy z wbiciem pierwszego biegu (jedynki) oraz wstecznego. Jak ruszę i zmieniam z jedynki na dwójkę - to jakby do końca nie rozsprzęglało i słyszę lekki zgrzyt (przed wymianą skrzynia pracowała idealnie).
Układ sprzęgła odpowietrzany już był z 5 razy - dokładnie!
Jakie znaczenie może mieć wciśnięcie wysprzęglika przed montażem "na sucho" - być może to mechanik właśnie zrobił.
Nic mi już do głowy nie przychodzi..... :-(

Proszę o pomoc....

Ostatnio edytowane przez uldar ; 05-06-2011 o 16:23
uldar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 07:14   #8
stibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2009
Skąd: Gliwice
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDi
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

Panowie mam to samo, zalamka.
stibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 15:55   #9
GALAXYMK2
ford::average
 
Avatar GALAXYMK2
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: szczecin
Model: galaxy
Silnik: auy
Rocznik: 2005
Postów: 54
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

tez mam to samo.jak ktos to zrobil to dajcie cynk co to bylo.moj mechanik mi powiedzial ,ze jest luz na walku glownym albo sprzeglowym i tam jest takie lozysko ,ktore sie przesuwa razem z tarcza czy czyms(nie znam sie) i ogolnie to trzebna skrzynie wymienic bo ostatno to robil w sharanie.a zeby potwierdzic ze to to samo to kazal mi sie przejechac na 3 biegu i jadac 50km/h kazal mi puszczac i dodawac gazu jednoczesnie kladac noge leciutko na sprzegle .i jak sprzeglo bedzie mnie kopalo w noge przy dodawaniu gazu lub puszczaniu to znaczy ze w skrzyni to lozysko padlo i moge przygotowywac sie do jej wymiany.jezdze juz tak 15tys.km i jest coraz gorzej.napiszcie jak bylo u was bo temat jest juz dosc dlugo.pozdrawiam
GALAXYMK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 16:54   #10
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: sprzęgło - nie mogę wyrzucić niskich biegów

Teraz co mi wiadomo, najczęstszą przyczyną nie wchodzenia niskich biegów w skrzyniach z 6-stką jest wybite jażmo łożyska na wałku sprzęgłowym.
Przy wyjetej skrzyni trzeba schwycic za wałek i sprwadzić luzy, szczególnie ten wzdłuzny, czy wałek nie 'chowa' sie do skrzyni. Z tego co rozmawiałem z ludzmi, którzy to już mają za sobą, to trzeba zlikwidować powstały luz w mocowaniu łozyska wałka sprzegłowego w aluminiowej obudowie skrzyni za pomocą specjalnych podkładek. Ma to na celu wyeliminownie powstałego wyrobienia w obudowie skrzyni i pecyzyjnego ustawienia, czy pierwotnego ustaleniania położenia tego łozyska.
Cofający sie wałek powoduje jednak lekkie ciągniecie przeniesienia napedu, co skutkuje własnie brakiem możliwosci operowania skrzynią na niskich biegach.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.