Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2010, 19:27   #1
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Zbiornik wyrównawczy , wyciek płynu - dlaczego ?

Witam serdecznie zainteresowanych ... w sumie na razie nie ma wielkiego problemu , ale zauważyłem niepokojące objawy ... chodzi o wyciek płynu chłodzącego przy zbiorniku wyrównawczym - w 90% wycieka z tego węża od prawej - jak na zdjęciu :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jechałem dość krótki kawałek i po drodze poczułem dziwny zapach i na parkingu profilaktycznie zajrzałem pod maskę i zobaczyłem ten wyciek :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapewne nie jest to normalne , bo nigdy czegoś takiego nie widziałem - węże od zbiorniczka były jakieś ciepłe ( nawet nie wiem czy takie maja być ? ) ...
Pierwsze co sobie pomyślałem że z ciśnieniem w układzie jest coś nie tak i na razie nie odpalam go , bojąc się że może rozsadzić układ albo że popękają węże ... nie wiem czy to zwykłe rozszczelnienie czy zaczyna się dziać coś niedobrego ... obejmy na wężach nie dają możliwości dokręcenia lub ściśnięcia , więc chyba zbyt dużego wpływu na połączenia nie mam ... ?!
Co wy na to ? ... jakieś rady ? ... sugestie ?
Ford Focus MK1 1.6 l 16V , 2002 r. ... z góry dzięki za zainteresowanie !

Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 09:24   #2
mradziol
ford::beginner
 
Avatar mradziol
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Model: ford MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy , wyciek płynu - dlaczego ?

czolem,

sadzac po opisie to, bez urazy, jestes totalnym laikiem w sprawach motoryzacji.

1. cieknie Ci nie z weza tyl zbiornika - jest caly popekany (normalka w fokach po paru latach) i najprawdopodobniej kwalifikuje sie do wymiany

2. hehe, to dobre...to jest uklad chlodniczy, wiec nic dziwnego, ze sie grzeje. temp ok 90 st. to normalka, w ukladzie panuje lekkie nadcisnienie

pzdr
mradziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 16:02   #3
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy , wyciek płynu - dlaczego ?

Cytat:
Napisał mradziol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. cieknie Ci nie z weza tyl zbiornika - jest caly popekany

pzdr
... tyle tylko że zbiornik jest cały , nie ma pęknięć ... i rozumiem gdyby wyciek był poniżej poziomu płynu ... ale wyraźnie wyciek zaczyna się w okolicach węży z których rozumiem do zbiornika dostaje się płyn z układu pod dużym ciśnieniem ?! To uważasz że po 20 minutowej jeździe pęknięty zbiornik powyżej poziomu płynu zostawiłby tyle śladów ? ?

- Co do jednego to się zgodzę , jestem zupełnie laikiem i praktycznie nie znam się na mechanice ... dlatego tylko na podstawie zmian które ogarniam wzrokiem mogę ocenić czy coś się psuje , czy coś się może stać i staram się żeby zapobiegać większym awariom - właśnie tutaj zamieszczając takie choćby wątki ...

A wracając do tematu ... do temperatury węży ... myślałem że któryś z nich jest mniej czy bardziej gorący - no ale teraz przemyślałem ; no i faktycznie to tylko przelotowy zbiornik a nie żaden wymiennik ciepła .. OK

Czy jakiś większych konsekwencji można się spodziewać jak jeszcze trochę pojeżdżę , chodzi o zrobienie 40 km. ... Czy czekają mnie jakieś pomiary czy tylko wymiana zbiornika ... czy potem poleci wszystko ? Na chybił trafił ... na początek zbiornik ... potem węże .. potem jeszcze coś ?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 17:10   #4
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy , wyciek płynu - dlaczego ?

Witam,

odnośnie wycieku zdj. nr 2 to też obstawiałbym zbiorniczek gdyż rok temu miałem wyciek w tym samym miejscu co Ty. Na pierwszy rzut oka nie było widać pęknięć, ale po wymontowaniu zbiorniczka sprawa okazała się jasna. Podłużne pęknięcia. Całkowity koszt naprawy to 64 zł (cena zeszłoroczna)
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.