Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2010, 12:07   #1
damczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Chłodnica od skrzyni aut.

witam,

po 2 latach użytkowania okazało się, że mój c-max mial automatyczną bezstopniową skrzynię, natomiast ja go kupiłem z manualną.
Pytanie pierwsze:
1. Gdzie mogę sprawdzić (w którym miejscu na skrzyni) numer skrzyni żeby sprawdzić czy to faktycznie jest skrzynia od mojego modelu z silnikiem 1,6 TDCI.
2. Po automacie pozostała chlodnica, niby nie jest podpięta ale wydaję mi się że cały czas sączy się z niej płyn zwłaszcza że po jednej stronie są dwa niezabezpieczone kroćce do podpięcia węży i są one cały czas mokre. Czy można zdemontować tę chłodnicę czy lepiej zaślepić te wolne otwory? a może jakiś inny pomysł?


Ostatnio edytowane przez damczek ; 04-11-2010 o 12:18 Powód: Literówka w tytule
damczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 21:41   #2
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

Witaj w klubie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam to samo. U mnie sprawa zamiany skrzyni wyszła przy poszukiwaniu przyczyny braku świateł cofania. Te dwie rurki mam zagięte do góry i zablokowane między jakimiś przewodami. Nie są zaślepione. Zastanawiałem się nad usunięciem, ale na razie nie miałem go na kanale i nie wiem jak to wygląda. Mi to w zasadzie nie przeszkadza.
W ASO powiedzieli, że w tych automatycznych skrzyniach często padała elektronika i taniej był przekładać na manual, niż naprawiać automat.
Skrzynię masz 5, czy 6 biegową?
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 08:14   #3
damczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

skrzynię mam 5 biegową i zastanawiam się czy to jest napewno od mojego modeluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ta skrzynia CVT kosztuje w serwisie coś koło 19tyś.

a ty jaką masz skrzynię?

U mnie wszystko wyszło jak zaczęły się problemy z elektroniką (immobilizer, gaśnięcie auta itd) okazało się że właśnie przy skrzyni jest namieszane z kablami i stąd te problemy.

kiedyś założyłem temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o tych brakujących elementach z chłodnicy (wtedy jeszcze nie wiedziałem że to od skrzyni aut.)
zobacz na te fotki i napisz czy miałeś tak samo i te właśnie końcówki wygiąłeś do góry.
A płyn chłodniczy Ci nie ubywa?
damczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 09:42   #4
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

Skrzynia jest 5 biegowa, konkretny model musiałbym sprawdzić. Co do chłodnicy, to zagięte są przewody odłączone od starej skrzyni automatycznej (nie zostały zdemontowane) i sterczą sobie spokojnie w górę prawie pod samą maskę, jeśli po ich zdemontowaniu są jakieś wycieki, to chyba zostawię tak jak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z elektroniką nie mam problemów i dziwne, że twoje autko 2 lata śmigało bez problemów, a teraz się zbuntowało. U mnie wiązka od starej skrzyni została (taka duża okrągła, 16 pinowa chyba). Podpiąłem się tylko do odpowiedniego kabelka z czujnika sterującego światłami cofania w tej wstawionej skrzyni i zabezpieczyłem wtyczkę żeby nie zamokła. Komputer samochodu się nie buntuje (może była jakaś ingerencja w soft), jedyna anomalia to bardzo słabo świecąca kontrolna CHECK ENGINE (świeci oczywiście kiedy trzeba, ale widać ją wtedy tylko w półmroku, w dzień nie ma szans wypatrzyć), po podpięciu komputera serwisowego wyskakuje błąd braku komunikacji ze skrzynią biegów i nie daje się go wykasować. Serwisant stwierdził, że to nic dziwnego, skoro wiązka nie jest podłączona. Autko śmiga normalnie, średnie spalanie mam około 7 l, więc nie biorę do głowy. Czasem ciężko wchodzą biegi i zastanawiam się gdzie szukać przyczyny - lewarek, sprzęgło, czy sama skrzynia?
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 10:06   #5
damczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

u mnie jest wiązka ale przewody są obcięte bez żadnej kostki. Komputer nie zgłasza żadnego błędu. Podobno kable byly źle zaizolowane i od wilgoci zaczął wariować.
co do spalania to w trasie koło 5-6l natomiast w mieście 8-9l.

Z tymi biegami to też mam czasem problem. najgorzej z dwójką. Może olej trzeba by zmienić? sam już nie wiem
damczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 10:26   #6
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

No u mnie z 2 też najczęściej problem jest, wchodzi jakby na dwa razy. Mamy dokładnie takie same samochody i po takiej samej przekładce. Rozumiem, że po problemie i model mojej skrzyni cię nie interesuje? Ja w trasie mam nieco ponad 5l, ale to pewnie raczej styl jazdy.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 13:23   #7
damczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

model skrzyni jak najbardziej, z ciekawości chociaż zobaczę co tam jest włożone. Pamiętasz gdzie jest wybity jakiś numer skrzyni? w ktorym miejscu?
damczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 14:25   #8
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Chodnica od skrzyni aut.

Skrzynię mam CMTX75/MTX75. Gdzie to jest wybite to nie wiem, bo ten symbol mam na wydruku rysunku skrzyni od mechanika. Dał mi to żebym sobie mógł rozklinić działanie czujnika świateł cofania.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 06:50   #9
FranekTDCi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Model: Focus C-MAX Mk1 i Fiesta Mk6
Silnik: 2.0TDCi Duratorq i 1.3Pb Duratec
Rocznik: 2004 i 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Chłodnica od skrzyni aut.

Możesz podać nr. VIN ?
FranekTDCi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 19:58   #10
SilverStone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2010
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Chłodnica od skrzyni aut.

Przeczytałem Wasze posty i chciałbym Was prosić o info ile kosztowała przekładka z automatu na manual. Mam w tej chwili CVT i zgłasza usterkę, jak nie da rady tego zrobić to będę zmuszony do zmiany na manuala - tak jak piszecie koszt wymiany na nową CVT to jakaś totalna masakra.

Słyszałem, że ten automat w silniku 1,6 jest bardzo awaryjny. W moim przypadku auto ma 75 tys. km i pojawiła się usterka skrzyni.
Czytających proszę o opinię i ewentualną pomoc jak sobie z tym poradzić.
SilverStone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.