Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2011, 23:01   #1
Zbyszek123
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-08-2006
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 11
Cool Klimatyzacja nie działa jak gorąco...

Witam wszystkich,
mam mondeo MKIII z modułem klimatronic 2002r. Klima nabita w zeszłym roku (po zakupie auta) ale teraz zauważyłem dziwną nieprawidłowośc. Klima w trybie recznym i automat działa ok, ale jak sie autko mocno nagrzeje (np. na parkingu +35C na zewnatrz , w srodku znacznie więcej...) to jej właczanie powoduje tylko zwiekszenie obrotów went. i leci ciepłe a nie zimne powietrze..., a to dodatkowo podnosi temp. wewnatrz. Jak ostygnie auto - nie silnik a wewnątrz (np. 25C wieczorem) jest ok. Nie wiem czy to wina jakiegoś ustawienia fabrycznego, że przy tak duzej temp. sie nie da jej uruchomić, ale to byłoby nieco złośliwe. Test modułu (self-test) pokazał kod 1242 -niesprawny silnik recylkulacji powiertza nagrzanego, ale moze to jakis stary błąd... Wykasowałem i poczekam na upały - może dopiero za rok.... Mam tylko pytanko, czy nie jest to jakoś programowo ograniczone, że jak jest zbyt gorąco np +45C wewnątrz, to nie da sie jej uruchomić...

Pozdrowienia Z.


Ostatnio edytowane przez Zbyszek123 ; 28-08-2011 o 23:11
Zbyszek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 09:14   #2
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa jak gorąco...

Miałem podobnie jak teraz wracałem z Chorwacji. Na zewnątrz temperatura wzrosła do 39 stopni ( tyle pokazywał komputer ) i klima się zatrzymała. Zaczęło wiać ciepłe powietrze. Jak temperatura spadła do 38 ( na szczęście po jakichś 2 km jazdy ) klima zaczęła działać normalnie.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 19:12   #3
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa jak gorąco...

Miałem podobnie jak koledzy w zimie klima chodziła bez zarzutu natomiast w upały działała chwilę, a potem już tylko ciepłe leciało. Problemem była podkładka regulacyjna na sprzęgle klimy. po jej usunięciu wszystko działa jak należy.


pozdr.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 20:11   #4
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa jak gorąco...

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problemem była podkładka regulacyjna na sprzęgle klimy. po jej usunięciu wszystko działa jak należy.
Czy tą podkładkę idzie samemu wydłubać bez większych problemów? Możesz napisać jak to zrobiłeś?
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 20:47   #5
Marek23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2005
Skąd: Wieden
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCi 131 KM
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa jak gorąco...

Mialem to samo w poprzedmi mondeo III. Sprawde ogarnelo allhappy w Krakowie. Zmienienie podkladki pomoglo i klima super chlodzila. Cena 120 zl jakies 5 lat temu.
Marek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 22:15   #6
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa jak gorąco...

Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tą podkładkę idzie samemu wydłubać bez większych problemów? Możesz napisać jak to zrobiłeś?
Mając kanał lub podnośnik to da radę samemu zrobić, chociaż mi robił to mechanior w warsztacie i trochę babrania z tym jest. Poczytaj ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i sam ocenisz czy dasz radę, czy lepiej oddać "w dobre ręce" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.