Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2011, 21:23   #1
mk1wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: diesel 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

witam, kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika a po uruchomieniu silnika gaśnie ? jedyny pomysł, który otrzymałem od elektryka to słaby akumulator ale naładowałem i nic się nie zminiło.

mk1wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 06:41   #2
walek77
ford::average
 
Avatar walek77
 
Zarejestrowany: 13-08-2011
Skąd: Kielce
Model: Focus TDDI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Nic złego się nie dzieje, tak właśnie ma być-kontrolka układu ABS gaśnie w momencie uruchomienia silnika,czasem gaśnie trochę wcześniej ale nie ma to większego znaczenia.
Moduł ABS diagnozuje działanie poszczególnych elementów układu,zazwyczaj trwa to dobre kilka sekund a lampka gaśnie dopiero w momencie uruchamiania lub po uruchomieniu silnika. W moim Focusie też gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika.
Moim zdaniem nie ma powodów do obaw. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
walek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 08:12   #3
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 17:35   #4
ArturZS
ford::amateur
 
Avatar ArturZS
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 02-09-2011
Skąd: Szczecin
Model: FordFocusKombiMKI
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Cytat:
Napisał Vosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...

u mnie to samo po wymianie gitarkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://i55.tinypic.com/2dt5frb.gif
ArturZS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 12:31   #5
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MKI Kombi/ Focus MK2/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.8 TDDI I 1.8 TDCI 1.6 TDCI
Rocznik: 1999 , 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Cytat:
Napisał mk1wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika a po uruchomieniu silnika gaśnie ? j
Tak ma być
To jest standardowy tryb testowanie układu
Każdy focus tak ma
Zdarza się że w niektórych focach gaśnie od razu
__________________
Fioletowa Foczka combi , Zielony S-max i Niebieski smerf Focus MK2 Turnier
"PILOT Nienormatywny"
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 16:31   #6
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Mam w domu 3 auta i w dwóch siedzą nowe akumulatory.
We wszystkich trzech kontrolka od ABSu zapala się przy starcie silnika mimo że po przekręceniu zaplonu jeszcze przed kręceniem rozrusznikiem gaśnie ona.
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 20:44   #7
walek77
ford::average
 
Avatar walek77
 
Zarejestrowany: 13-08-2011
Skąd: Kielce
Model: Focus TDDI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Cytat:
Napisał Vosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, stan akumulatora oraz jego naładowanie nie mają nic wspólnego z gaśnięciem lub nie gaśnięciem kontrolki układu ABS.

Dodam że w swoim Focusie także mam nowy akumulator, ale sprawa nie dotyczy tylko Focusa. Mogę podać kilka przykładów innych aut w których sterownik ABS zachowuje się w ten sam sposób - wyłączając kontrolkę dopiero po uruchomieniu silnika. Jak pisałem wcześniej jest to związane z diagnozowaniem przez moduł poprawnego działania całości układu ABS.
walek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 12:52   #8
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Test jest robiony po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon a nie przy kręceniu rozrusznikiem. Ale u Was pewnie jest inaczej a ja mam popsute auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@mk1wawa
Sprawdź jeszcze, czy przy rozruchu nie "błyskają" Ci przednie światła. Jeśli tak, to na 100% wymiana akumulatora.

Ostatnio edytowane przez Vosh ; 08-09-2011 o 12:55
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 11:36   #9
mk1wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: diesel 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Światła nie błyskają przy rozruchu, dodam tylko że wcześniej tak nie było, czyli kontrolka zapalała się po przekręceniu kluczyka i gasła a nie jak jest obecnie przy rozruchu. Spróbuję z przełożeniem innego akumulatora na chwile i dam znać czy problem został rozwiązany. Dzięki za wszystkie porady. pozdrawiam
mk1wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 13:10   #10
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MKI Kombi/ Focus MK2/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.8 TDDI I 1.8 TDCI 1.6 TDCI
Rocznik: 1999 , 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Nie wiem czego wy się dopatrujecie z tą kontrolką
Zapalanie się kontrolki podczas rozruch informuje tylko o prawidłowym działaniu ABSu i testowaniu się całego układu tzn. sterownika

To jest normalny objaw i nie ma się do czego przyczepić
TAK MA BYĆ
__________________
Fioletowa Foczka combi , Zielony S-max i Niebieski smerf Focus MK2 Turnier
"PILOT Nienormatywny"
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.