Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2011, 16:27   #1
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym ?

Znalazłem różne tematy o wariującej elektronice w naszych mondolotach , a to przycisku klapy w środku(który nomen omen też mi nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale nie znalazłem odpowiedzi (może słabo szukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) na ów problem.


A więc tak centralny działa z pilota jak trzeba(normalne zamykanie, podwójne zamykanie itp itd.) ,ale już sam kluczyk jak wkładam i obracam to otwiera mi tylko drzwi kierowcy i to samo się tyczy zamykania od środka drzwi tzn, jak wciskam zamykanie drzwi od strony kierowcy to tylko drzwi od strony kierowcy mi się zamykają od środka ,a reszta nic stoi w miejscu . Czasami miałem tak że jechałem i nagle wszystko ożywało i działało ,ale dojechałem na miejsce zgasiłem silnik i odpal i znowu nie działa. Ostatnio w ogóle zamykanie drzwi od środka nie działa.

Czemu o to pytam, ponieważ czasami na tylne siedzenie wrzucam plecak jak jadę do szkoły i za każdym razem muszę ręcznie zamykać drzwi z tyłu co jest trochę upierdliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Co może być powodem takiego stanu rzeczy ?

Dodam jeszcze, że jak kluczykiem zamknę to wszystko się zamyka(ale tylko podwójne ryglowanie, normalne zamykanie na raz nie działa tzn. zamyka tylko drzwi kierowcy), ale jak otwieram to się otwierają drzwi kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a i przycisk na klapie otwieranie też nie działa , i działa otwieranie klapy tylko z pilota ^ ^


Ostatnio edytowane przez m_g ; 27-10-2011 o 18:34
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 17:41   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

masz problem z czujnikami/stykami przy zamkach (tych w siłownikach)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 17:47   #3
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

I rozumiem , że to się wiąże ze zdjęciem boczków z drzwi i klapy bagażnika i czyszczenie styków i psikanie ich preparatem do elektroniki ??
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 17:49   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

niestety tak, mało tego, musisz wydłubać siłowniki i dostać sie do tych styków w nich(nie wiem czy sa rozbieralne). psikanie ich czymkolwiek może nie pomóc, albo na krótka metę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 17:51   #5
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

Witam,

Kolego ja mam prawie identycznie tj. z pilota nie da się otworzyć, z konsoli też nie działa, zamek bagażnika też umarł, nie działa również ryglowanie drzwi od środka (czyli nie da się zamknąć ani otworzyć z automatu).

Rozebrałem klapę, wyjąłem wtyczkę od micro-styku i dalej lipa. Ale jak drzwi są zamknięte i nacisnę kłódkę na pilocie to lampka w środku zapala się ale drzwi zamknięte. Ostatnio sprawdzałem co może być rozebrałem zamek kierownika i sucho jak pieprz wszystko na oko jest ok.

Zauważyłem natomiast że jak jestem w środku i nacisnę kłódkę na zamku to cyka mi stycznik Pod schowkiem pasożyta (czyli GEM) poruszałem tam wszystkim co się dało i lipa - więc chyba trza furę oddać do elektryka bo boję się sfajczyć komputera.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 17:55   #6
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

Zauważyłem jeszcze jeden problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pojedyncze ryglowanie drzwi czyli raz nacisnąć kłódkę powoduje że zamykają się tylko drzwi z prawej strony ,a z lewej nie.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak nacisnę kłódkę dwa razy to już wszystkie mi się podwójnie ryglują :/


Cykanie takie jak ty ,też mam(tam pod schowkiem od strony pasażera ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ale od środka ,nawet jak nacisnę zamykanie drzwi od strony pasażera to nie działa :/ , działa tylko w ten sposób , że jak siedzę w środku i nacisnę raz kłódkę to mi się zamykają drzwi z prawej strony ??

Co tym robić ?? Rozbierać czy dać do elektro-magika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak było cieplej (chyba) to działo wszystko ,a teraz raz tak raz tak raz siak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez m_g ; 27-10-2011 o 17:58
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 18:01   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

zobacz jak to wygląda na schemacie

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 17-05-2012 o 19:32
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 18:05   #8
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

Szczerze , ładne piktogramy i hieroglify , jak by to było coś z komputerem to bym rozczytał , gdzie płyta główna, gdzie ten pin gdzie tamten ale to to czarna magia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Może mnie HPL poratuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 18:11   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

Cytat:
jak by to było coś z komputerem to bym rozczytał
to jest prostsze niz schemat komputera.
w takim razie jedź do elektryka, albo rób na macanego.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 18:13   #10
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

A jeszcze jedno, drzwi od strony kierowcy trzeba rozebrać(tam podobne jest główny moduł) i bagażnika , czy każdy boczek i każdy siłownik??
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.