Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2011, 17:12   #1
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Ford Focus 2003 Katowice - nie polecam

Jeśli kogoś kusi dobra cena za ten model to niech nie ma złudzeń, że auto jest idealne.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzisiaj je oglądałem no i:
NA ZEWNĄTRZ:
- może i jest bezwypadkowy ale stan ogólny zniechęcił mnie do mierzenia blachy miernikiem lakieru.
- urwany kawałek zderzaka przedniego w okolicach lewego halogenu (na zdjęciach tego nie ma gdyż zdjęcia robione były wcześniej- raczej do wymiany bo nie ma tego kawałka , który się urwał
- korozja drzwi przednich (ranty od środka), od kierowcy dość zaawansowana, od pasażera nie ma tragedii,
- jeden mały "parch" na drzwiach tylnych,
- zarysowania karoserii , otarcie zderzaka,
- popękana lampa tylna,
- opony zimowe raczej na jeden sezon, letnie na 15`alufelgach , stan OK, felga przyhaczona o krawężnik
WEWNĄTRZ:
- W moim służbowym Sprinterze kierownica jest mniej wytarta przy prawie 400kkm niż w tym Focusie przy 130kkm, to samo pedały starte do "gołej blachy",
- dziury po fajkach: 1 na fotelu kierowcy i druga u pasażera z tyłu
- ogólnie środek zapuszczony choć właściciel wspominał , że on nie sprzątał w aucie
MECHANIKA:
- silnik suchutki, cały zakurzony, bez śladów wycieków, nie picowany do sprzedaży, pali na dotyk, chodzi dość przyjemnie dla ucha, obroty nie falują,
- zawieszenie chyba w porządku, przy ostrych manewrach nie stuka nie puka, prowadzi się dobrze, hamulce OK,
- sprzęgło nadaje się raczej do pilnej wymiany gdyż auto prawie wcale nie chciało się zbierać do jazdy, auto zamiast jechać wyło i po jakimś czasie dopiero przestało się ślizgać
Tyle pamiętam. Może komuś zaoszczędzę parę złotych na niepotrzebną wg. mnie wyprawę. Dobrze, że byłem przejazdem. Pozdrawiam.
PS. Autem jeszcze podróżował pies z długą sierścią.

jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 12:27   #2
gadzik3
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2006
Skąd: Ślask
Model: Dacia
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Focus 2003 Katowice - nie polecam

Cytat:
Napisał jrc_69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kogoś kusi dobra cena za ten model to niech nie ma złudzeń, że auto jest idealne.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


WEWNĄTRZ:
- W moim służbowym Sprinterze kierownica jest mniej wytarta przy prawie 400kkm niż w tym Focusie przy 130kkm, to samo pedały starte do "gołej blachy",
- dziury po fajkach: 1 na fotelu kierowcy i druga u pasażera z tyłu
- ogólnie środek zapuszczony choć właściciel wspominał , że on nie sprzątał w aucie
.
PS. Autem jeszcze podróżował pies z długą sierścią.
A to dlatego nie ma zdjęć z wewnątrz samochodu, a zastanawiałem się czy czasem nie podjechać oglądnąć ten samochód, ze względu na stosunek ceny do rocznika.
Ja szukam focusa dalej, ale raczej poczekam do wiosny. Budżet na samochód trochę wzrośnie i kupi się coś młodszego niż zamierzałem .

Nie tak dawno w Częstochowie był focus z 2001 roku akurat miał wykonana konserwacje tych miejsc które korodują i teraz czy to był kamuflaż pordzewiałych elementów czy tez zapobiegawcze działanie właściciela.

Ostatnio edytowane przez gadzik3 ; 30-10-2011 o 17:17
gadzik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 19:22   #3
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Ford Focus 2003 Katowice - nie polecam

Jeśli piszesz o tym , który kosztował bodajże 9500 z nowymi alusami to też juz poszedł zanim zdążyłem go obejrzeć. Też chciałem przeczekać do wiosny ale udało się w dobrych pieniążkach sprzedać Mondeo więc czas mnie pogonił bo bez auta to wiadomo... JUż jest Focus 2003 z gazem, oby okazał się trafnym wyborem.
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 19:31   #4
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Ford Focus 2003 Katowice - nie polecam

Gdyby ktoś chciał tego obejrzeć:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to tak:
- silnik po dniu stania dość długo odpalał,
- świecąca kontrolka (podobno od wczoraj) ABS i ESP,
- fotel kierowcy nie grzeje,
- bicie prawdopodobnie tarcz hamulcowych przy ostrzejszym hamowaniu (wg. mnie, oczywiście),
- umowa "na niemca", taka propozycja,
- zawieszenie ok,
- klima sprawna,
- robiony lewy przedni błotnik, było wgniecenie, pan pokazywał zdjęcia przed robotą, ogólnie miernik nie szalał na całej karoserii, trochę zapaćkanej rdzy na rantach, ciekawe na jak długo wystarczy,
- opony letnie z 2006r.
..dolicz wszystkie opłaty, łażenie po urzędach, dolicz rozrząd, olej plus "takie tam" cena już nie tak korzystna
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.