Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2012, 22:50   #1
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Witam,

ostatnio miałem niepokojące objawy ze strony układu hamulcowego.
Przy nagłym zahamowaniu pedał hamulca był twardy, a siła hamowania znikoma. Pomogło puszczenie hamulca i ponowne naciśnięcie-tu już normalna praca, pedał wszedł głębiej i wyraźnie auto zanurkowało.
Po kilku dniach podobna sytuacja ale już nie przy awaryjnym hamowaniu, a tylko szybkie wyhamowanie przed skrzyżowaniem.
Podejrzane: pompa podciśnienia, serwo hamulców, ...

Czy ktoś coś podobnego miał?? Od czego zacząć szukać przyczyny?

__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 05:59   #2
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

sprawdź czy masz wystarczająca ilość płynu hamulcowego. stan klocków i tarczy. ja miałem tak ze wymiana płynu hamulcowego pomogła jak ręką odjął.
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 12:30   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

moze podpowiem bardziej konkretnie.

Czy kolega ma ABS? bo zaloze sie ze tak.

ilosc plynu i klocki nie maja tutaj nic do rzeczy.
Pozatym jaki to niby mialo by miec zwiazek z objawami kolegi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawdopodobnie predzej moglby byc to problem z podcisnieniem-wtedy hamulec jest twardy i niema hamowania-w przypadku problemu z servem lub pompką vacum.

a wiec albo ABS albo uklad wspomagania hamulca.
A co to -to trudno w tej chwili powiedziec bo musialbym miec noge na kolegi hamulcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 16:57   #4
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Tarcze i klocki mają ok 20k km, są w nienagannym stanie. Z tyłu szczęki zmienione jakieś 15k km wstecz. Cylinderki sprawne, płyn jest i to jeszcze wymieniony razem z tarczami (ma może rok czasu). Mam ABS.
Niestety skłaniam się do opinii kolegi mjprzem.
Teraz auto jest u mechanika i przy okazji sprawdzi podciśnienie i to co może na szybko.
To co jeszcze zauważyłem to że podczas gdy następuje ta anomalia, na pedale hamulca czuć delikatne "pukania" coś na kształt działania abs'u ale bardzo delikatnie, dosłownie takie muśnięcia, inaczej tego nie umiem określić.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 18:55   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

po pierwszym opisie mechanik powinien znac juz przyczyne ...jesli powiedziales mu to co tutaj na forum, a on nadal szuka w wspomaganiu to raczej lepiej jedz do innego mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale to juz tylko przypuszczam bo fizycznie musialbym dotknąc twojego hamulca aby byc w 100% pewien.
Wiec dlatego jest to "raczej" bo raczej tak na 99,9% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 19:14   #6
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Co do mechanika to jestem spokojny, nie takie rzeczy diagnozował ze 100% skutecznością. Pierwsze co powiedział po opisaniu objawów to pompa vacum. Na razie nie mogę się wyrwać z domu i nie mam żadnych informacji odnośnie auta.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 19:34   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

cos mi sie zdaje ze skutecznosc mechanika spadnie wkrotce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 21:25   #8
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Jednak skuteczność pozostaje na niezmienionym poziomie... po części problem z podciśnieniem - rozszczelniony układ już jest ok. Ale jest jeszcze coś po stronie ABS'u są rozbieżności odczytów prędkości obrotowej między kołami. Na razie tyle zdiagnozowane, na więcej brakło czasu. Jutro jadę na dokończenie poszukiwań.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 21:34   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

nie chroń mechanika bo ja wiem ze mialem racje..niemam mowy aby w tym czsie padlo cio wspomaganie i czujnik predkosci kola lub tarczkaABS czy lozyskoz ABS sie posypalo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W tym temacie uwazam ze mechanik przegrał-tak jak sugerowałem.

A sciemę ze wspomaganiem rzucił aby mu wstyd nie bylo a i lepiej aby cie naciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A pozniej moge ci udowodnic ze to nie wina wspomagania ale juz nie dzisiaj bo zaraz spac ide a to tez by chwilke zajeło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli bedziesz chial to napisze ci jutro co i jak i dlaczego to nie wina wspomagania...ale tez bedziesz musial przy tym na kilka pytan odpowiedziec.
Milej nocki.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 12-01-2012 o 21:36
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 19:02   #10
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

maciej b nie jestem fachowcem więc się nie będę mądrzył, wiem jedno miałem objawy podobne do Ciebie tzn czasami podkreślam czasami "twardniał" mi pedał hamulca i za szybko działał ABS, wystarczyło odpuścic i ponownie było ok. w miedzy czasie wymieniłem tarcze, klocki bo były poprostu zużyte. Przy wymianie zawieszenia mechanik zasugerował wymianę sprężyn bo jakoś dziwnie siedziała foczka przodem a przebieg słuszny bo prawie 300 tysi. Jest super zero twardnienia hamulca, abs działa jak należy i zakręty to czysta przyjemność.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.