Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2012, 22:07   #1
karbiz
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-10-2010
Skąd: Wyszecino
Model: Tourneo custom
Silnik: 2,0 TDCi Eco blue
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Witam serdecznie.
na wstępie napiszę że przesiedziałem 3 godziny przed forum i nie znalazłem mojego przypadku dlatego piszę ten post.
od 4 lat posiadam mondeo mk3 2,0 tddi z przebiegiem 275000km. jak kupiłem auto miałem 160000. do tej pory nie miałem większych problemów z autem ale od pewnego czasu zacząłem zauważać że cos jest nie tak.
otóż po odpaleniu silnika (i tu napiszę że na innych forach czytałem o tym problemie ale niigdzie nie bylo do konca tak jak u mnie) silnik tak jakby sie dławił. na obrotomierzu nie widać żeby obroty falowały ale czuć szarpnięcia tak jakby nie dostawał paliwa przez ułamek sekundy.
do tej pory myślałem że to sie dzieje tylk przy zimnym silniku ale ostatnio zauważyłem że to sie dzieje też przy zagrzanym aucie chociaż nie jest o tak odczuwalne.
drugim problemem i nie wiem czy ma to zwiazek z pierwszym problemem jest to iż przy puszczaniu auta na biegu przy obrotach ok.1000obr. jub delikatnie wiecej auto samo sobie dodaje gazu. nawet do 15000 obr. a jak wcisne sprzegło to obroty póki się nie zatrzymam faluja od 800 do nawet 1100obr.jak się zatrzymam to obroty stają cicho ale czuć delikatne drgania o których pisałem wcześniej.
żeby wykluczyć kilka hipotez od razu napiszę że w zeszłym tygodniu wymieniona została pompa paliwa przy zbiorniku oraz kazałem sprawdzić szczelność ukladu paliwowego(chociażnie jestem do końca pewien że zostało to prawidłowo sprawdzone).
mechanik któremu chciałem opisać te problemy nie słuchając mnie do końca od razu wydał wyrok pompa wtryskowa ale mi jakoś nie do końca chce się w to wierzyć bynajmniej nie sprawdzając innych możliwości(dużo tańszych).
jeżeli koledzy trafili na ten problem na innym forum to prosze o przekierowanie ale najbardziej bedę wdzięczny za realną pomoc i pomysł co zrobić ewentualnie o jakieś namiary na rzetelnych mechaników którzy są w stanie mnie wysłuchać i pomóc bez wymieniania na chybił trafił 3/4 podzespołów silnika.
pozdrawiam i przepraszam za długość postu ale starałem się przekazać dokładnie problem który mnie dotknął.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

karbiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 12:44   #2
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Trzeba by zacząć od podłączenia do kompa.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 19:01   #3
karbiz
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-10-2010
Skąd: Wyszecino
Model: Tourneo custom
Silnik: 2,0 TDCi Eco blue
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba by zacząć od podłączenia do kompa.
był podłączany do kompa jakiś miesiąc temu i poza bledem pompy przy zbiorniku nic więcej nie pokazał. po skasowaniu błędów i pojeżdżeniu trochę nic nie pokazał więcej. pompa przy zbiorniku niedawno padła całkiem i jest wymieniona na nową a objawy może się troszkę zmniejszyły ale cały czas są wyczuwalne.
karbiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 17:55   #4
tomek_mhtn
ford::beginner
 
Avatar tomek_mhtn
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo mk3, Mercedes Actros
Silnik: 2.0 TDDi 115HP, 11.95 V6 440HP
Rocznik: 2001, 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Jeśli do tego pulsują światła to może być wina alternatora czytałem na elektrodzie mam zresztą prawie ten sam problem delikatne falowanie, pulsujące światła i samo przyśpieszanie z tym że występuje to u mnie przy sporej wilgotności powietrza i ustępuje po ok 10 min jazdy z tego co wyczytałem na elektrodzie pewne alternatory miały jakąś wadę.

Jest też na forum:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe
Moja Taczka
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168722

Ostatnio edytowane przez tomek_mhtn ; 23-02-2012 o 18:01
tomek_mhtn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 18:54   #5
karbiz
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-10-2010
Skąd: Wyszecino
Model: Tourneo custom
Silnik: 2,0 TDCi Eco blue
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Cytat:
Napisał tomek_mhtn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli do tego pulsują światła to może być wina alternatora czytałem na elektrodzie mam zresztą prawie ten sam problem delikatne falowanie, pulsujące światła i samo przyśpieszanie z tym że występuje to u mnie przy sporej wilgotności powietrza i ustępuje po ok 10 min jazdy z tego co wyczytałem na elektrodzie pewne alternatory miały jakąś wadę.

Jest też na forum:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może masz rację. też na to obstawiałem. kazałem mechanikowi nawet to sprawdzić ale on twierdził że wszystko jest ok z nim. ja mu jednak nie wieże. chciał bym to sam sprawdzić najchetniej ale potrzebował bym jakaś instrukcję jakie parametry powinien mieć ten konkretnie alternator. jeżeli ktoś mógł by podsunąć taką instrukcje to był bym bardzo wdzięczny. sam też zaczynam szperać w forum.
dzieki tomku.
karbiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 20:34   #6
tomek_mhtn
ford::beginner
 
Avatar tomek_mhtn
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo mk3, Mercedes Actros
Silnik: 2.0 TDDi 115HP, 11.95 V6 440HP
Rocznik: 2001, 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Ja u siebie sprawdzałem z nocy miernikiem ładowanie na aku i skakało dosyć mocno nie powiem Ci w jakim zakresie bo nie pamiętam a nie chcę pisać bzdur ale na samym początku pracy chyba ledwo sięgało 13V ja na razie z tym jakoś żyje ale jak się zrobi cieplej to pewnie coś z tym zrobię, innych sposobów nie znam może ktoś podrzuci coś lepszego. Pozdrawiam
__________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe
Moja Taczka
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168722
tomek_mhtn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 19:23   #7
karbiz
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-10-2010
Skąd: Wyszecino
Model: Tourneo custom
Silnik: 2,0 TDCi Eco blue
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

sprawdzałem w piątek ładowanie na aku no i skakało od 14,96 do 15,35. obserwowałem to przez dobre pół godziny. jednak w sobote w trasie coś mi strzeliło pod maską i po wciśnięciu sprzęgła coś mi klepało tak że było to czuć pod nogą na sprzęgle. od razu pojechałem do mechanika no i potwierdził on moje domysły że to może być koło dwumasowe także czeka mnie niestety spory wydatek no ale przy tym przebiegu można się było tego spodziewać. zastanawia mnie czy te objawy które były u mnie mogły mieć coś wspólnego z kończącym się dwumasem.
karbiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2012, 22:48   #8
koral69
ford::beginner
 
Avatar koral69
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Kwidzyn - Sadlinki
Model: Mondeo MK3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Witam moze stary temat ale mondziaka mam ok 2 miesiecy i teraz zeczely sie problemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze zaczne od początku...
W mewnym momencie zaczeło mi coś dziwnie trzeszczyc pod maską taki epy metalowy dzwięk i pykanie. Szukalem pare godzin na forum i doszedlem do wniosku ze to moze byc cos z napinaczem i rolkami paska klimy i alternatora. wiec wymienilem caly napinacz rolki od razu pasek itp wszystko co z tym zwiazane troche za to wybulilem ;/ odbieram auto i jak trzeszczalo to dalej trzeszczy i hmm tak jaby przeskakiwalo takie dziwne pykanie stukanie nie wiem jak to nazwac. wiec co do czego to mechanik stwierdzil ze to napinacz i slizgi od lancucha. bede to robil w tym tyg.
Ale do czego zmierzam po wymianie owego napinacza rolek i paska, (bylo to niecaly tydz temu) auto zaczelo mi ciagnac i przyspieszac nawet po zdjeciu nogi z gazu oraz zapala sie kontrolka akumulatora na czerwono. i nie mam pojecia co to jest, moze jak ktos by cos wiedzial to prosze o momoc bo juz mnie powoli zlosc lapie, tym bardziej ze duzo nie zarabiam a za mondziaka tez jak dla mnie sporo dalem i teraz takie rzeczy wychodza to az sie plakac che... pozdrawiam
koral69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 20:53   #9
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: falujące obroty + dodawanie gazu w jeździe

Robiłeś ten łańcuch?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.