Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2006, 19:41   #1
robert1975
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2006
Postów: 4
Domyślnie HELP -Opadają wskaźniki, i szaleją kontrolki -HELP !!!

Witam wszystkich po raz pierwszy,

Od razu zwracam się z prośbą o pomoc i poradę. Kilka dni temu zauważyłem, że podczas jazdy opadają na chwilę wskaźniki - dokładnie temperatura, prędkość i obroty, zeruje się licznik kilometrów i zapalają na chwilę kontrolki silnika i akumulatora (te dwie nie zawsze w tym samym czasie). Ponieważ auto jest kupowane w salonie i jestem pierwszym właścieilem od ok 04.2003 nie ma mowy, że auto było bite itp. pojechałem do serwisu forda na diagnostykę silnika. w serwisie powiedzieli mi, że to nic poważnego, jakiś przewód od zapłonu wypiął się i stykał z modułami elektronicznymi zakłócając ich pracę. Ponieważ usterkę rzekomo naprawili odebrałem auto oi wróciłem do domu. Po jednym dniu objawy się pojawiły ponownie. Czy spotkaliście się z czymś podobnym? proszę o poradę. Dadam jeszcze, że nigdy nie patrzę mechankom na ręce. dzisiaj gdy po otwarcu maski zauważyłem jednak, że dziwnie nie wszystko chyba jest podłączone. Zrobiłem zdjęcie tego podejrzanego miejsca. Jeśli ktoś z Was zechce to przeslę je emailem.

robert1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2006, 20:57   #2
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

a to nie przypadkiem wina tylko niedoladowego akumulatora?? bo z tego co wiem nowsze fordy miewaja podobne problemy jak wlasnie zaczyna im pradu brakowac. oczywsicie nie daje 100% pewnosci,ze tak jest w focusie i akurat to pomoze ale to da sie sprawdzic / zrobic bezkosztowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2006, 20:50   #3
robert1975
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2006
Postów: 4
Domyślnie

pytałem o akumulator w serwisie, ale powiedzieli, że gdyby aku był przyczyną to by auto miało problemy z odpalaniem...
robert1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2006, 21:48   #4
Garfield
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-05-2004
Skąd: Magdalenka
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI 140KM Aut
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie

No właśnie miałem dokładnie to samo pytanie zadać
ojciec ma foke 1,6 benzyna z 2004 roku.
poinformował mnie własnie ze ma takie same objawy jak ty
jemu w serwisie po diagnostyce powiedzieli ze zegary są do wymiany .... koszt bagatela prawie 1.000 zeta!

co sugerujecie zrobić teraz!? szczerze powiem że na poczatku tez mi sie wydawało na jakies przebicie, ale słuchajac ojca raczej taką wersje wykluczam chodz nie dokońca, według niego na początku opada prędkościomierz po jakis 5-10 sekundach zeruje sie licznik, po tem po kilku sekundach opada obrotomierz po następnych temperatura i na samym końcu zapala się lampka awarii silnika! po czym cała deska wraca do normy! ale wpierw predkościomierz i obrotomierz wykonuja efektowny rajd ku końcowi skali! i po tym zaczynaja wskazywac normalnie!
według niego to ma jakis cykl, po drugie dzieje sie to prawie non stop a potem może ustac na pare chwil lub do samego końca trasy! wczoraj jechał do radomia w drodze do zabawa trwała non stop w drodze Z tylko raz! szczerze powiem pierwszy raz widze coś takiego i jestem głupi... prosze o porade! wiem że zegary do foki to rzad wielkości 300-350 zeta! ale kto mi da pewności ze po wymianie będzie ok!?
Garfield jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2006, 21:06   #5
robert1975
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2006
Postów: 4
Domyślnie

Witam ponownie,
w sobotę umówiłem się na ponowną wizytę w serwisie. podczas drogi do serwisu (80 km jazdy) nie zauważyłem, żeadnych objawów. W serwisie, sprawdzili na komputerze, zresetowali, wymienili bezpieczniki (tak na wszelki wypadek) wgrali nowe dane (czy coś w tym stylu) i powiedzieli, że komputer nic nie wykrył. przeglądneli podobno wszystko co było możliwe. mi również powiedzieli, że jeśli to się powtórzy to jedynym wyjściem jest wymiana zegarów. koszt ok. 1000 zł. w weekend zrobiłem 300 km. i chyba tylko raz wskazówki na chwilę opadły bez powodu. na razie będę jeździł. jak całkiem siądzie to będę myślał co z tym fantem zrobić. Nie zmienia to faktu, że tracę wiarę w Forda. W trakcie 3,5 roku użytkowania wymieniłem amortyzator (na gwarancji), po gwarancji elektryczne podnośniki do szyb od strony kierowcy i pasażera no i teraz dzieją się te cuda....
robert1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2006, 21:22   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał robert1975
Nie zmienia to faktu, że tracę wiarę w Forda. W trakcie 3,5 roku użytkowania wymieniłem amortyzator (na gwarancji), po gwarancji elektryczne podnośniki do szyb od strony kierowcy i pasażera no i teraz dzieją się te cuda....
tylko tyle i narzekasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp15
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2006, 12:06   #7
Dudi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2006
Postów: 5
Domyślnie

Witam

Mam pytanie do "robert1975".
Mam bardzo podobny problem w Focusie. (mój post: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Czy robiłeś może test serwisowy? (wciskasz przycisk kasowania licznika km dziennych, przekręcasz kluczyk itd...)
Dudi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2006, 21:04   #8
robert1975
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2006
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dudi
Witam

Mam pytanie do "robert1975".
Mam bardzo podobny problem w Focusie. (mój post: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Czy robiłeś może test serwisowy? (wciskasz przycisk kasowania licznika km dziennych, przekręcasz kluczyk itd...)
Test o którym piszesz robił chyba serisant, ale test raczej nic nie wykazał, przynajmniej taka była opinia fachowca z serwisu. Na razie jeżdżę. OPodczas przejechanai ostatnich 400 km wskazówki opadły 2 razy. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam
Robert
robert1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2006, 20:38   #9
Garfield
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-05-2004
Skąd: Magdalenka
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI 140KM Aut
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie

rozmawiałem z elektronikiem z forda powiedzial albo zegary do wymiany albo trzeba podjechac do niego to je naprawi bo zegary fokusa maj jakis bład i dlaego to sie zdarza!
Garfield jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 15:22   #10
george1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2006
Postów: 62
Domyślnie

Mialem podobne problemy w Foce 1.6 benz. 2001

tutaj opis: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

po naprawieniu jak ręką odjał.
george1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.