Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2012, 22:57   #1
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Post

Witam szukałem chyba wszędzie i nie mogłem znaleść jak rozebrać konsolę środkową w Mk IV od 10/2011, z Mk IV z przed 10/2011 jest sprawa jasna ma on dwa trójkąty a pod nimi śrubki.
Podczas demontarzu ,posłużyłem się wiadomościami i zdjęciami ze stronki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,a ta różnica z trójkątami i bez wyszło samo podczas demontażu.
Wszędzie gdzie będzie napisane w nawiasie (step 1,2,3,4 itd) jest to odnośnik właśnie do tej strony.
Co mnie zmusiło do demontażu ,denerwował mnie czarny plastik pomiędzy radiem a klimatyzacją i stwierdziłem że okleje go okleiną 3D carbon.Lub jeśli koleś znajdzie czas to zrobi taki panelik z carbonu.

Mk IV po 10/2011 nie ma tych trójkątów.
Postanowiłem sam się do tego dobrać i porobić parę fotek dla potrzebujących.
Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia powstałe podczas demontażu ,każdy robi to na własne ryzyko.

Narzędzia: ja użyłem trzech kart plastikowych.

1-ogólny wygląd konsoli środkowej.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2,3,4,5-obrys kartą elementu srebrnego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6-zatrzaski puściły ,pomocna druga karta do podtrzymania by sie ponownie nie zatrzasneły, rada delikatnie odsunąć element ma tylko 2 cm szer i około 2 mm grubości.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7-pozostawienie karty zapobiegnie zatrzaśnięciu się zatrzasków gdy będziemy otwierać drugą stronę .
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8-druga strona robimy wszystko to samo co w punktach od 1 do 5 z tą małą różnicą że gdy zatrzaski już puszczą to postarajmy się palcami wypchać ramkę przycisku start.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9-jak widać ramka ma trzy zatrzaski i jedną stałą prowadniczkę, pamiętajcie by podczas zakładania prowadniczka weszła w ten kwadratowy otwór, w innym wypadku zatrzaski mogą zostać uszkodzone.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


10- odpięcie mieszka ,można też spróbowac sposobu z linku ( step 1) mi nie wyszło więc użyłem karty .Wystarczy podważyć zatrzask i reszta wychodzi sama.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

11- kolejne dwa zatrzaski ( w miejscu zapalniczki i popielniczki) rozmieszczone równolegle po obu stronach i trzeci zatrzask na środku.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając
tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

12-dwa zatrzaski pod mieszkiem (step 3 /E)- (uwaga część ramki górnej jest połączona z częścią dolną po przez dwa zatrzaski, trzeba je delikatnie odgiąć palcem do środka),Przyciski do podgrzewania foteli wyciągamy po przez naciśniecie dwóch klipsów od strony mieszka i wypchaniu ich palcami.(step 2)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

13- to to miejsce połączenia tych ramek ramka z uchwytu na kubki przyciska ramkę górną, i zaraz za nią kolejny zatrzask.Nie potrzeba wyciągać całkiem uchwytu na kubki ,wystarczy podnieść na około 3 cm.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

14- tak wygląda ramka górna od wewnętrznej strony
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

15-strona zewnętrzna
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

16- widok pościągnięciu ramki ,do odkręcenia jest 8 śrubek [(step7) w step 7 jest tylko 6 śrubek u mnie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

17- tak wygląda konsola po zdjęciu czarnego plastiku.Podczas ściągania panelu trzeba wypiąć trzy wtyczki z góry (przełączniki u mnie ogrzewania szyb,awaryjne,czujniki parkowania)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

18- wtyczka od przycisku start -uwaga-nie szrpać za wtyczkę nie wyjdzie,trzeba wysunąć zabezpieczenie koloru czerwonego(około 3-4mm) dopiero nacisnąć klips.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

19-kolejne dwie wtyczki od klimatyzacji biała i czarna,też z zabezpieczeniem przed wypadnięciem ,zabezpieczenie widać dokładnie na białej wtyczce ,działa on na zasadzie dzwigni,żeby je przesunąć trzeba wcisnąć klips.Przy montażu dzwignia musi wejść na swoje miejsce aż usłyszymy delikatne klik.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

20- i już ostatnie dwa kabelki od zapalniczki i oświetlenia zapalniczki, widać je na ostatnim zdjęciu po lewej stronie(kolor bliżej nie określony brązowy/pomarańczowy).

21- uwaga żeby wyciągnąć miejsce zapalniczki i popielniczki trzeba poluzować wszystkie 4 górne śruby i odkręcić 4 dolne .Górny plastki trzyma dolny przez dwa kołki ustalające.

22- montaż dokonujemy w odwrotny sposób do demontażu.

Co do oklejania elementów nie będe pisał za wiele, jest bardzo wiele filmików na youtubie, jak to robić ,nie znalazłem takich samych elementów, ale uczyłem się na przykładzie innych(drobnych elementów).Jeżeli ktoś wczesniej tego nie robił proponuje kupić najtańszą okleinę i poćwiczyć.Ja mam doświadczenie ćwiczyłem na meblach kuchennych w PL. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

23-pokaże tylko jak okleiłem klapkę popielniczki.Problem z jakim się spotkalem to element ze zdjęcia 15 ,tego czarnego nie mozna oddzielić od tego chromowanego,są zgrzane razem(element nieporęczny i ograniczone miejsce dostepu)Z powodu braku miejsca na wyciągnięcie ,zdecydowałem ze okleje ją nie wyciągając jej z całego elementu.Potrzebna mi była pomoc syna który trzymał cały element.Tak wygląda cały element z klapką :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

24-ten sam element,widok z góry(miejsce podważenia chromowanego elem.)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

25-ten chromowany element ściągnełem podważając go malutkim śrubokrętem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A teraz efekt końcowy było:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a teraz jest tak :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mi się podoba,wiadomo każdy ma swój gust jednym podoba się zielone innym czerwone.Proszę o komentarze,może coś jeszcze się zmieni .

__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 07-06-2012 o 19:31
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2013, 14:58   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Konsola środkowa Mondeo MK IV 10/2011. - demontaż

Tez zastanawiam sie nad czyms takim. ten plastik jest taki sobie.
Na dodatek wykorzystam rozbiorke aby sie pozbyc trzeszczenia plastikow, choc akurat konsola mi nie trzeszczy a raczej drzwi. No ale pewnie kiedys zacznie. Tak sobie mysle ze okleje te konsole jak i niektore elementy drzwi.

Zastanawiam sie tylko czym okleic. Wydaje mi sie ze cos z polyskiem by dalo bardziej dostojny efekt. Lakierowany ciemny carbon by byl chyba b. fajnym rozwiazaniem. Na necie widzialem zdjecia folii 3M carbon 3D glossy i 3D normalnej ale wydaje mi sie ze ta glossy to jeszcze nie jest taka politura jakiej bym oczekiwal
MaXyM jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.