Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2012, 13:54   #1
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Tak, szukałem na forum i poczytałem o moim problemie - nie znalazłem jednak wszystkich informacji.

Samochód to Mondeo MK3, 2004, X Trend, TDCi

1. Wyposażenie wg VIN pokazuje "Tylko interfejs telef. BT/VC", co ponoć oznacza, że samochód posiada Bluetooth.
2. Niestety przycisk phone wycisza tylko radio. Po przytrzymaniu menu (2 stopień ustawień) powinno być jakieś ustawianie BT - nie ma.
3. Rozebrałem boczki od konsoli środkowej, ponoć moduł BT (produkcji Nokii?) powinien znajdować się pod tym plastikiem dmuchającym na nogi, lub w jego okolicach. Nic tam takiego nie znalazłem. Jest tylko czujnik czegoś, do którego dochodzą dwa kable.
4. Wyciągnąłem radio, aby sprawdzić, czy z wiązki rozchodzą się gdzieś kable - nic takiego nie znalazłem, dopóki mogłem namacać wiązkę jest ona jednolita, nic nie odchodzi, do czego mógłby być podpięty moduł BT (radio ma jedną grubą wiązkę kabli wpiętą oraz kabel antenowy).
5. Telefon nie widzi niczego z BT jak siedzę w aucie i wyszukuję (radio włączone).
6. Przeklikałem całe radio, nigdzie żadnej wzmianki o BT.

Czy zatem walnęli się w fordzie wpisując wyposażenie? Jest ten BT czy go nie ma?


Ostatnio edytowane przez peterpz ; 24-07-2012 o 19:04
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 16:30   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Witam
Może najpierw uzupełnij profil = jaki masz rocznik auta?
W profilu masz rocznik 1999, a wtedy nie było radia Sony 6CD

Jeśli masz mk4, to moduł jest za schowkiem
Patrz ten opis
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poszukaj na forum
- możesz nie mieć modułu
- kolegom na forum sam się wyłączał moduł => nie można go było aktywować poprzez menu radia

Ustal
- jakie masz mondeo
- czy fizycznie jest moduł
wtedy można dopiero , zastanawiać się co dalej


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 19:06   #3
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukaj na forum
- możesz nie mieć modułu
- kolegom na forum sam się wyłączał moduł => nie można go było aktywować poprzez menu radia

Ustal
- jakie masz mondeo
- czy fizycznie jest moduł
wtedy można dopiero , zastanawiać się co dalej


pozdrawiam
Arturek
Mondeów jest w domu więcej, w profilu jest akurat ten starszy. Wpisałem już w pierwszym poście, że jest to MK3 2004 w wersji X Trend, dodatkowo od samego początku było to zaznaczone w tytule wątku (MK3).

Kwestia fizyczności modułu - z tego co czytałem na forum w MK3 jest on pod tym plastikowym nadmuchem w konsoli środkowej, ale go tam nie znalazłem.

Oczywiście mogę go nie mieć, ale dlaczego po VIN pokazuje, że jest?

Jeśli nie można go aktywować przez menu to jak inaczej? Dla mnie najważniejsza informacja to jak on jest do radia podłączony. To jest w tej jednej grubej wiązce, czy osobnym kablem dociągnięte do radia?

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 24-07-2012 o 19:08
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 21:58   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Wszystkie fordowskie moduły BT/VC podłączone są oryginalnie w wiązce głównej radia. Moduł BT/VC przekazuje informacje do/z radia (PIN, numer telefonu, widok pozycji ksiażki telefonicznej i list numerów ostatnio wybieranych i odebranych) poprzez magistralę CAN (2 przewody). Wyjście audio z modułu BT/VC podavane jest na AUX radia. Tak więc widać, że pomiędzy radiem a modułem wystarczy 5 przewodów. Moduł dostaje oczywiście jeszcze zasilanie oraz wejście mokrofonu i wejście AUX, ale to już w swojej wiązce, niezależnie od radia.
Co do umiejscowienia modułu - zwykle jest on umieszczony za poduszką powietrzną pasażera a nie za nadmuchem środkowym. Trzeba popatrzeć jeszcze raz. Jak wygląda moduł BT/VC wystarczy przeglądnąć wątek o doinstalowaniu BT/VC.
Generalnie - nikt jeszcze (z tego co wiem) nie widział europejskiej wersji radia fordowskiego z modułem BT wbudowanym. Tak więc, jeśli [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pokazuje Ci po podaniu VIN, że powinieneś mieć BT, to szukaj dalej. Dodatkowo, wraz z BT praktycznie zawsze jest wejście AUX (w schowku czy gdzie tam jeszcze je montowano), więc po tym także możesz próbować dojść.

Na koniec uwaga ode mnie - moim zdaniem nie miałeś i nie masz BT (w 2004 w Fordach taki moduł jeszcze nie występował albo był niesłychanie rzadki), natomiast mogłeś mieć zamontowany zestaw głośnomówiący Nokii z podstawką pod konkrety telefon tejże Nokii. Takie wynalazki w tamtym czasie zdarzały się dość często i Ford je także montował. Sprawdź dobrze co pisze etis. Tu masz link do takiego wynalazku (NOKIA HFU-2) właśnie z mondeo MK3: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Powodzenia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-07-2012 o 22:09
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 09:57   #5
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

tedi_k, z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy w temacie, ale BT/VC występowały dość często w MK3 niezależnie od ich rocznika. Niczym ów moduł na wygląd nie różnił się od tych do MK4 i innych nowych modeli Forda, poza tym, że nie ma wyjścia USB.

http://www.google.pl/imgres?q=4m5t-1...9,r:0,s:0,i:71

peterpz, jeśli jest u Ciebie moduł BT, to musisz mieć mikrofon w podsufitce przy lampce i schowku na okulary- sprawdź. Jeśli jest to będziemy myśleć dalej.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-07-2012 o 12:04
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 20:48   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Nie to abym się upierał - MK3 wychodziło od 2000 do 2007 roku, moduł RX-1C wprowadzono bodajże w roku 2003 (mniej więcej w połowie życia MK3...). W roku 2003 i 2004 bez wątpienia był rzadkością... I tylko tyle napisałem. Od 2005 "w różnych rocznikach MK3" BT występowało dość często - zgadzam się. Kolega PETERPZ napisał, że ma MK3 z 2004 i stąd moja sugestia, aby zerkął, czy jednak nie miał HFU-2, które to ustrojstwo zapewne byłoby w dzisiejszych czasach zdemontowane dość dokładnie bez śladu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 11:45   #7
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Panowie,

Sorki za późną odp, ale ostatnio nie mam dostępu do tego samochodu.

Ciekawe dlaczego czytając to forum natknąłem się na kilka opinii, że moduł BT/VC jest gdzieś w konsoli środkowej pod nagrzewnicą, co mnie ostro zmyliło...

W schowku jest gniazdo AUX, myślałem że to standard w tym modelu - ale fajnie, to znaczy że prawdopodobnie jest BT/VC. Dodatkowo przy schowku na okulary jest faktycznie coś w rodzaju mikrofonu (nie taki jak w laptopie, gdzie jest mała dziurka, tylko większy otwór z kratką). Czyli to co planuję zrobić dalej:
- wyciągnę schowek i mam nadzieję, że zobaczę tam moduł BT/VC - rozłączę go i podłączę ponownie, sprawdzę wszystkie połączenia,
- spróbuję poszukać jeszcze w bezpiecznikach - czy możecie mnie nakierować, który bezpiecznik jest odpowiedzialny za moduł BT/VC? Na pewno nie ma dedykowanego bezpiecznika do tego, pewnie jest podpięte wspólnie z jakimiś innymi bajerami. Z góry dzięki za info w tym temacie.

PS: Czy jest możliwość, że trzeba będzie przeprogramować radio, czy po poprawnym podłączeniu ono powinno samo dogadać się z modułem BT/VC?
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 11:49   #8
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

W Mondeo moduł BT/VC nie jest za schowkiem.
Demontujesz prawą osłonę tunelu (jeden wkręt, reszta to zatrzaski), jest na wysokości lewej łydki pasożyta. Moduł jest podwieszony na zaczepie pod radiem i sterowaniem klimą.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 11:54   #9
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Mondeo moduł BT/VC nie jest za schowkiem.
Demontujesz prawą osłonę tunelu (jeden wkręt, reszta to zatrzaski), jest na wysokości lewej łydki pasożyta. Moduł jest podwieszony na zaczepie pod radiem i sterowaniem klimą.
Dwa razy już ściągałem właśnie ten plastik i nic tam ciekawego nie widziałem... To co tam widzę to jakieś plastiki do nadmuchów na nogi, mogę np ręką namacać uchwyt na kubek, który jak jest schowany to tam siedzi... Jakich rozmiarów jest ten moduł? Jedna wiązka do niego przychodzi? Jak gruba?

tedi_k z kolei napisał, że moduł jest za poduszką powietrzną pasażera, więc to raczej gdzieś pod schowkiem by pasowało...

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 05-08-2012 o 12:00
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 12:42   #10
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Sony 6CD + Bluetooth - jest czy nie?

Chlopaki poczytalem ten temat i czy posiadanie AUX w schowku oznacza ze sie ma BT modul?
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.