Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2012, 19:17   #1
Bojar_87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: katowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie co to za wtyczka?

czesc,
wlasnie grzebalem sobie pod maska przy swiatlach i stojac przodem do auta z lewej strony nad reflektorem zobaczylem takie "białe miejsce bo wpiecia jakiegos kabla" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wydaje mi sie ze ma to cos wspolnego z klimatyzacja. obok byla rowniez jakas wtyczka (do ktorej poprzedni wlasciciel podpial dwa kabelki i owinal tasma izlolacyjna ). wiecie co to jest i do czego sluzylo albo ma sluzyc?szukalem ale nie udalo mi sie znalezc odp.
w zalaczeniu wrzucam zdjecie
dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2012-09-12-465.jpg (90.6 KB, 275 wyświetleń)

Bojar_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 19:23   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

Czy dobrze widzę, że ten brązowy kabelek po prostu łączy styki we wtyczce?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 19:32   #3
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

tam jest czujnik od klimy, podejrzewam, że nie dziala a ktoś żeby klima startowala to wlozyl ten przewód, nie wiem czy to niesie jakies negatywne konsekwencje ale pewnie może sie coś stać z klima kiedys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 20:00   #4
Bojar_87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: katowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

generlanie ten kabelek nie byl wsadzony do tej wtyczki.dlatego pytam do czego to bylo albo ma byc...a ze do klimy to sie domyslilem bo tam jakies rurki na dole sa pod tym...czujnik?tzn?
Bojar_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 20:13   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

Odłącz ten kabelek, włóż wtyczkę na miejsce i obserwuj, co się dzieje z klimatyzacją.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 20:37   #6
Bojar_87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: katowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

a jak macie u siebie?tzn najlepiej u osob ktore maja podobne auto jak ja. tzn 2005 silnik 2.0 tdci.....bo wolalbym nie ryzykowac i nie wsadzac i patrzec co sie stanie. bo generalnie klima dziala i chlodzi dobrze....
Bojar_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 20:48   #7
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

ten brazowy przewod robi zworke

Wtyczka jak nie jest od tego to nie bedzie pasowac bo jest sporo ksztaltow wtyczek a nei trafia sie tak żeby przewodu bylo tak duzo żeby podpiac gdzie indziej

Jedz do kogos od klimatyzacji to bedzie wiedzial do czego jest ten czujnik, na 99 % bedzie uwalony a domorosły mechanik-elektryk zrobił zworke żeby wszsytko dzialalo.

Kiedys żeby klima nie zrobila za duzego cisnienia bo narobisz sobie ksoztow

Ja mam normalnie podlaczona kostke pod ten czujnik i bylo tak w kazdym mondeo a ogladalem ich duuużo.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 20:52   #8
Bojar_87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: katowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

no to chyba na jutro bede mial drogeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wpierw musze jechac kupic inwerter do ringow, bo mi przestaly lewe swiecic :d a potem zagadam do sasiada, bo ma zaklad z klima. takze moze cos doradzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bojar_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 13:15   #9
Bojar_87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: katowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

no i juz wiem co to jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. te biale cos to presostat, a generalnie sluzy do odpalania turbosprezarki. no i u mnie jest padniety, ale jakis domorosly mechanik zrobil na wtyczke zworke zeby klima dzialala poprawnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zatem klania mi sie wymiana tego czegos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko pytanie czy moge to normalnie sam wymienic bo tam od dolu tego presostatu sa jakies rurki i nie wiem czy jak wykrece go to nie wyleje sie cos.....
Bojar_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 13:34   #10
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: co to za wtyczka?

wyleci czynnik z klimy wiec lepiej wymienic go w serwisie klimy to odessaja stary czynnik i mniej zaplacisz za nabicie a wykrecenie i wkrecenie tego jest banalne
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.