Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2012, 13:14   #1
MAZIW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Witam,
Starałem się dość dokładnie przejrzeć forum i nie udało mi się znaleźć objawów pasujących do tych które pojawiły się u mnie, dlatego postanowiłem założyć nowy post.

Podczas przyspieszania (jedynie przy mocniejszym przyspieszaniu) w momencie załączania się turbiny spod maski wydobywa się dziwny dźwięk, porównywalny z ćwierkaniem, trwa jedynie w zakresie od 2000 do 2500 rpm. Mechanik który robił mi zawieszenie stwierdził że może to być zawór EGR lub uszczelka pod kolektorem, ale jak sam stwierdził nie jest specjalistą od diesli więc nie chce wydawać werdyktu i proponował raczej bym udał się do osób kompetentnych w temacie.
Nie ma żadnego spadku mocy, ani nadmiernego dymienia z rury, spalanie nie ulega zmianie.
A drugim problemem jest uciekający płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego, raz na 1000 km muszę dolać około 2 litry płynu. Znajomy miał podobny problem ze zbiorniczkiem, dlatego pomyślałem że jest to może jakaś wada konstrukcyjna, lecz na forum jest kilka wątków i każdy o troszkę innej specyfice.

Sprawa dotyczy Mondeo MK2 1998 1,8TD (bez żadnych dziwnych modyfikacji)

MAZIW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 13:22   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Cytat:
Napisał MAZIW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uciekający płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
Na pewno ze zbiorniczka?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 13:48   #3
MAZIW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Tak mi się wydaje, bo zbiorniczek jest mokry i dookoła niego również.
MAZIW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 14:08   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Jeżeli zbiorniczek jest pęknięty, to musisz go skleić, lub wymienić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 14:40   #5
MAZIW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Ok, byłem tylko ciekawy czy to jest jakieś nagminne czy siedzi w tym jakaś głębsza usterka, myślałem ze może to mieć jakiś związek z tymi dziwnymi odgłosami spod maski.

Ostatnio edytowane przez MAZIW ; 12-10-2012 o 15:11
MAZIW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2012, 08:56   #6
MAZIW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Nikt nie spotkał się z takim dźwiękiem?
MAZIW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 14:14   #7
Michałz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 03.2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Sugestia do uciekającego płynu - miałem podobny problem. Okazało się, że rurka stalowa była przerdzewiała Chodzi mi o rurkę "obchodzącą" silnik - najlepiej ją widać przy kole pasowym i własnie tam był "sitko".
Michałz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 08:05   #8
MAZIW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Ok, Sprawdzę. Dzięki za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAZIW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 18:03   #9
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

aczkolwiek cwierkanie i taki ubytek plynu moze sugerowac koniec uszczelki pod glowica.

jesli dodatkowo mowisz ze caly zbiorniczek jest mokry, to pewnie cisnienie w ukladzie jest takie ze odpowietrzenie korka nie daje rady i co chwile pryska z niego nadmiar.

zostaw nagrzany samochod na luzie i otworz maske, poczekaj, pogazuj i sprawdz czy nie pryska Ci z korka.

inna metoda jest sprawdzenie czy na zimnym silniku nie leca do odkreconego zbiorniczka bombelki powietrza.

jak z ogrzewaniem? nie ma zadnego problemu ?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2012, 09:21   #10
MAZIW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy załączaniu się turbiny + uciekający płyn ze zbiorniczka

Ogrzewanie na wolnych obrotach jest kiepskie, zaczyna dopiero lepiej grzać jak wezmę go na wyższe obroty podczas jazdy. myślałem że jest to kwestia termostatów.
MAZIW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.