Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2013, 10:03   #1
tomi2604
ford::beginner
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford Galaxy fuul wypas
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Jaka instalacja lpg do galaxy

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem galaktyki.Chciałbym zamontować gaz.Byłem już u gazownika, polecił mi polską instalacje KME NEVO, z wtryskami hana,mam tez problem gdzie zamontować zbiornik.Myślałem o wymontowaniu tylnych dwóch rzędów siedzeń i wpakowaniu tam butli, lub podwiesić ją od dołu (nie wiem czy jest miejsce) .Jeśli ktoś montował już taka instalkę proszę o rady ..Z góry dziękuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tomi2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 22:04   #2
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie

Butle montuje się w miejscu koła zapasowego. Moja przyjmuje 44l lpg co daje ok. 280km po mieście i 350km w trasie.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 22:42   #3
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

Ja butę również zamontowałem zamiast koła zapasowego (53l, wchodzi ok 42l LPG), a na wszelki wypadek kupiłem dojazdówkę, która wala się w bagażniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam instalację BRC Plug & Drive - najdroższy wariant ale nie mam żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 06:52   #4
tomi2604
ford::beginner
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford Galaxy fuul wypas
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

Witam
Jest mały drobiazg, ja mam rocznik2007 i tam nie mam kola zapasowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w bagażniku jest mały schowek na trojką, na apteczkę.
M.A.G a orientujesz się jaki jest koszt takiej instalacji?
tomi2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 08:49   #5
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

O koszta najlepiej dowiedzieć się u "gaziarzy" bo cena zestawu jest płynna - zależy od rodzaju silnika i wybranych opcji montażu - ja za swoją dałem trzy tysiące ale była to wersja najdroższa (osobny komputer do LPG współpracujący z kompem od Pb).

Jeśli chodzi o butlę to w takim przypadku masz spore pole do popisu - nie wiem jak tam jest podłoga rozwiązana, ale jeśli nie potrzebujesz 7 foteli to może jednego się pozbyć i w to miejsce butlę wsadzić - ja bym chyba tak zrobił.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 20:22   #6
tomi2604
ford::beginner
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford Galaxy fuul wypas
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

Raczej myślałem o wywaleniu 2 rzędów siedzeń w trzecim rzędzie, i wpakowaniu tam butli walcowej, z tym ze nie będzie to ładnie wyglądało, i mało praktyczne...ale jesli nie będzie innego wariantu, to trzeba będzie montować w bagażniku.. chyba ze gazownik coś wymyśli..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.podjadę w przyszłym tygodniu .Dam znać jeśli ktoś jest zainteresowany..
tomi2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 21:38   #7
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

W twoim przypadku to może być... ja potrzebuję miejsca na 6 foteli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście daj znać - jestem ciekaw pozytywnego zakończenia tego wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 19:45   #8
tomi2604
ford::beginner
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford Galaxy fuul wypas
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

Witam,
mam pytanie apropo świec. czy należy je zmienić po zamontowaniu instalacji?, czy pozostać przy tych jakie są? (w zasadzie nie wiem co tam siedzi) czy radzicie zmianę na świece przystosowane do lpg.
Pzdr..
tomi2604 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 22:20   #9
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

Ja świece zmieniałem - w którymś wątku o LPG był podany ich numer katalogowy, jak znajdę to podrzucę.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 09:50   #10
Oskarr
ford::average
 
Avatar Oskarr
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus III
Silnik: 1.6TDCi 138/338
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Jaka instalacja lpg do galaxy

Cytat:
Napisał tomi2604 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
mam pytanie apropo świec. czy należy je zmienić po zamontowaniu instalacji?, czy pozostać przy tych jakie są? (w zasadzie nie wiem co tam siedzi) czy radzicie zmianę na świece przystosowane do lpg.
Pzdr..
Nie zmieniaj, pozostań na oryginalnych to co Ford poleca.
Jak nie wiesz co siedzi i jak długo siedzi to kup oryginalne, na LPG zaleca się wymianę świec co 30 tys. mieszanka gazowo - powietrzna potrzebuje więcej energii do spalenia co powoduje większe obciążenie świec
Oskarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.