Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2013, 07:32   #1
michalyyy
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-06-2012
Skąd: PL
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 76
Arrow 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Witam. Czy mozecie doradzic jak w rzeczywistosci dziala ta jednostka napedowa z SMAXEM? Na jakie realne spalanie mozna liczyc na trasie i w miejscie? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie tj. kultura pracy, glosnosc, dynamika... itp. Dziekuje i pozdrawiam. M.


Ostatnio edytowane przez michalyyy ; 19-01-2013 o 07:42
michalyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 08:11   #2
jaskierster
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: okolice Łodzi
Model: s-max II vignale
Silnik: 2.0 twinturbo
Rocznik: 2018
Postów: 112
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

poniżej 8l/100 km nie masz co marzyć, zarówno w mieście jak i w trasie a tak poza tym to auto jest dość zrywne i ciche
jaskierster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 14:34   #3
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

przeglądnij sobie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 00:32   #4
michalyyy
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-06-2012
Skąd: PL
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Cytat:
Napisał jaskierster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poniżej 8l/100 km nie masz co marzyć, zarówno w mieście jak i w trasie a tak poza tym to auto jest dość zrywne i ciche
Widze ze uzytkujesz ten silnik. Sadzilem ze na trasie ten motor bedzie bardziej oszczedny. W ogole to mialem wizje ze moglbym miec silnik ktory z jednej strony bedzie oszczedny, bo 2.2 to nie jakies monstrum, a z drugiej bede mial nadmiarowy zapas mocy na chwilowe wyprzedzanie. Czy to jest ten sam silnik co w MONDEO? Znalazlem raporty gdzie podaja na trasie 6.1. Czyli raczej mozna sobie to wlozyc pomiedzy bajki, nierealne aby spalic 6-6,5 /100? Z gory dzieki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez michalyyy ; 20-01-2013 o 00:36
michalyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 09:32   #5
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 10:24   #6
Korben
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: mazowieckie
Model: S-max
Silnik: 2.2 tdci manual
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Cytat:
Napisał jaskierster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poniżej 8l/100 km nie masz co marzyć, zarówno w mieście jak i w trasie a tak poza tym to auto jest dość zrywne i ciche
Mi się zdarza spalić bak ze średnią 7 z kawałkiem. Ostatnio nawet jechałem trasę 300 km i komputer pokazał 5.8l (czyli realnie 0,2l więcej), ale jazda była bardzo delikatna (ślisko) i zgodnie z przepisami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Średnia z całego użytkowania ok 13tys to 8,6l. I tyle trzeba liczyć jeżdżąc normalnie po mieście i trochę trasy czasami.
Korben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 11:18   #7
michalyyy
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-06-2012
Skąd: PL
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Cytat:
Napisał Korben Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się zdarza spalić bak ze średnią 7 z kawałkiem. Ostatnio nawet jechałem trasę 300 km i komputer pokazał 5.8l (czyli realnie 0,2l więcej), ale jazda była bardzo delikatna (ślisko) i zgodnie z przepisami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Średnia z całego użytkowania ok 13tys to 8,6l. I tyle trzeba liczyć jeżdżąc normalnie po mieście i trochę trasy czasami.
Ok, czyli jadac bardzo delikatnie na trasie mozna zmiescic sie realnie w 6ltr/100, natomiast w miescie 8-9?

Czy miales jakies niedomagania tej jednostki? Tzn na co zwrocic uwage przy zakupie? Mozesz jeszcze podac ile mozna ciagniac na haku - pozycje Q1 i Q2 w dowodzie rej. Dzieki i pozdr. m

Bump:
Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Super link. Dzieki!
michalyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 14:38   #8
Korben
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: mazowieckie
Model: S-max
Silnik: 2.2 tdci manual
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Cytat:
Napisał michalyyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, czyli jadac bardzo delikatnie na trasie mozna zmiescic sie realnie w 6ltr/100, natomiast w miescie 8-9?

Czy miales jakies niedomagania tej jednostki? Tzn na co zwrocic uwage przy zakupie? Mozesz jeszcze podac ile mozna ciagniac na haku - pozycje Q1 i Q2 w dowodzie rej. Dzieki i pozdr. m
Pozycja O1 1800kg, O2 750kg.
Za mały mam przebieg, żebym mógł sie wypowiadać o niedomaganiach silnika.
Na razie jest ok - odpukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 18:53   #9
smax74
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Ja kolego mam takie autko w wersji Titanium-S odebrane 07.2011 , natrzaskane prawie 100 000 km i póki co bezproblemowo. Co do spalania to Ci nie podpowiem gdyż nie po to kupiłem auto z takim silnikiem żeby patrzeć na zużycia paliwa więc nawet nie wiem ile pali. Frajda z jazdy jednak rewelacyjna, kiedy trzeba przyspiesza aż miło. Ja osobiście jestem mega zadowolony
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 22:38   #10
michalyyy
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-06-2012
Skąd: PL
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 200KM - prosze o opinie, spalanie

Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co oznacza symbol "BC"? Czy dotyczy spalania katalogowego?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
michalyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.