Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2013, 09:24   #1
adazet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK 1 / MK 3
Silnik: 2,5 V6 / 2.0 TDDi
Rocznik: 1994 / 2002
Postów: 38
Domyślnie Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Witam wszystkich. Pisalem juz wczesniej o moim problemie, ale niestety moj post trafil do poczekalni i jest tam dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W skrocie: podczas jazdy silnik nagle zgasl, po czym pojawila sie mrugajaca sprezynka, motor zresetowalem kluczykiem i dalej bez problemu, ale wchodzac na wyzsze obroty, sytuacja sie powtorzyla, wiec staralem sie nie przekraczac setki na piatym biegu i jakos dojechalem te ostatnie 30km. Pisalem wczesniej, ze auto kupilem rok temu w niemczech, przebieg okolo 160 tys, mam nadzieje, ze orginalny, do ostatniego zdarzenia wymienilem w aucie olej,filtr oleju i filtr powietrza. Teraz pomyslalem sobie, ze moze przyczyna tej awarii jest zapchany filtr paliwa, to najtanszy koszt naprawy, wiec zaczne od tego, no i wymienilem na filtr Mann-a, ale niestety, nie zalozylem dobrze zawleczki od przewodu przelotowego i paliwo mam w calej komorze silnika, jak i rowiez na ulicy, mozna dokladnie okreslic trase ktora jechalem, zrobilem sensacje, bo to w malym miasteczku niemieckim... Zaraz po wykryciu nieszczelnosci, poprawilem zawleczke i jest ok, to znaczy, paliwo nie wyplywa, ale ja jeszcze ujechalem pare metrow i kapput, silnik zgasl i nie chce odpalic, wiem, ze jest zapowietrzony, prosze o rade jak najbardziej skutecznie i najmniejszym wysilkiem go odpowietrzyc? Dziekuje i pozdrawiam

adazet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 09:59   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Kolego trafil do poczekalni bo kolega jvc prosil Cie o poprawienie tytulu a ty go zignorowales. Popraw tytul i temat wroci na miejsce.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:01   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Układ paliwowy odpowietrza się sam,trzeba do filtra paliwa wlać świeze paliwo i szczelnie podłączyć.Jak ktoś poda twoje numery tam gdzie trzeba to zapłacisz rachunek za czyszczenie ulicy.Filtr paliwa jest w bardzo małych przypadkach winny ,kiedy mruga sprężynka,ale może masz farta
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:03   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś poda twoje numery tam gdzie trzeba to zapłacisz rachunek za czyszczenie ulicy.
napewno juz podal, sam autor pisze ze zrobil sensacje w malym miasteczku Niemieckim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tez mialem taka sytuacje, kapal mi olej z silnika, przyjechala niemiecka policja bo sasiadka naskarzyla ze jej kostke zaplamilem, musialem sie udac po rozpuszczalnik i wyczyscic kostke, dobrze ze ta ja zadowolilo, ale nie ma co sie klocic tylko przeprosic i naprawic wyciek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 21-04-2013 o 10:06
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:20   #5
adazet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK 1 / MK 3
Silnik: 2,5 V6 / 2.0 TDDi
Rocznik: 1994 / 2002
Postów: 38
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Oczywiscie, ze poprawilem temat, tylko, ze po 3-4 dniach, bo nie zawsze mam dostep do kompa. Kolego Aprox99, piszesz, ze uklad sam sie odpowietrza, bo wczoraj po dokladnym podlaczeniu, nie chcial mi odpalic, chyba wszystkie paliwo wypalilem i mam samo powietrze w przewodach, kolatalem nim z pol godziny i nawet ani razu nie zaskoczyl... A, dziekuje za pocieszenie z policja niemiecka
adazet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:26   #6
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Po półgodzinnym kołataniu możesz spokojnie wymienić pompe wysokiego ciśnienia,życzę sukcesu
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:29   #7
adazet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK 1 / MK 3
Silnik: 2,5 V6 / 2.0 TDDi
Rocznik: 1994 / 2002
Postów: 38
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Kolego Aprox99, to napisz mi cos wiecej, jak znasz temat, czy miales tego typu awarie? Czy faktycznie siadla pompa wysokiego cisnienia? To jest pompa wtryskowa?
adazet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:40   #8
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Układ odpowietrza się sam po napełnieniu nowego filtra paliwem i dokładnym połączeniu przelewów i rurek.Jeśli tak zrobiłeś i nie odpala to coś jest nie tak.W takim przypadku daję pompie paliwo z kanistra albo baniaka omijając ten filtr i wtedy musi silnik zapalić jak są pompa i wtryski ok.Mam 5 L pojemnik z paliwem i wężykim łączę z z pompą tam gdzie zasysa,w ten sposób podaję paliwo bezpośrednio omijając bak i filtr.Jak wtedy nie pali to jest coś z pompą alb wtryskami.Pompy nie powinno się żyłować tak jak piszesz bo diesel smaruje.W instrukcji obsługi wyrażnie pisze ,kręcić nie dłużej jak 10-15 sek.Po podłączeniu pompy z niezależnego żródła można pewne dolegliwości wykluczyć

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 21-04-2013 o 10:45
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:49   #9
adazet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK 1 / MK 3
Silnik: 2,5 V6 / 2.0 TDDi
Rocznik: 1994 / 2002
Postów: 38
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Czyli rozumiem, ze odpinam przewod od filtra paliwa, ten zasilajacy pompe /chyba zolty kolor, bo czerwony jest zwrotny, czy na odwrot?), wsadzam go do karnisterka, wczoraj taki kupilem i krece rozrusznikiem, jak odpali, to pompa ok, jak nie to lipa. Czy tak?
adazet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 10:57   #10
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie ukladu paliwowego

Tak robię zawsze z Tdci,nie wiem co ty masz bo nie piszesz,w Tddi jest dodatkowa pompa pod podwoziem przy baku.Głównie chodzi o to żeby podłączyć pompę wtryskową niezależnie z kanistra i wtedy już coś wiadomo.Może ta pompka wstępna przy baku jest padnięta jeśli masz Tddi
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.