Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2013, 23:04   #1
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Witam,

ponieważ jestem nowym posiadaczem pytam bo uwierzyć w to nie mogę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam wersję Grand 7 osobową z dwoma dodatkowymi fotelami w bagażniku. I te dwa fotele nie pozwalają mi wyjąć koła zapasowego! Mam takie mini czyli dojazdowe.

Żeby je wyjąć należy je unieść pod kątem - tymczasem konstrukcja dodatkowych foteli skutecznie to uniemożliwia. Pewną rolę gra też to co znajduje się w kole wewnątrz czyli pewnie podnośnik i klucz - ale pewien nie jestem bo jeszcze wyjąć się tego nie udało.

Byłem w ASO, doradca serwisowy podumał i stwierdził że chyba trzeba odkręcić fotele w bagażniku do tego - ale był zdziwiony równie jak ja.

Też tak macie? TTTM ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 07:15   #2
Eos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Model: C-Max Grand
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Grand C-max wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Cytat:
Napisał KaiM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

ponieważ jestem nowym posiadaczem pytam bo uwierzyć w to nie mogę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam wersję Grand 7 osobową z dwoma dodatkowymi fotelami w bagażniku....
To chyba jakiś żart tygodnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sam mam Grand C-Maxa i wybór jest prosty. Albo masz 3 rząd siedzeń i zestaw naprawczy albo zwykły bagażnik i dojazdówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Serio serio ....

Ostatnio edytowane przez RedFord ; 26-09-2014 o 20:09 Powód: nie cytujemy całych wypowiedzi
Eos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 07:28   #3
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Grand C-max wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

No niestety nie jest to żart.

Z informacji o fabrycznej konfiguracji wg numeru VIN wynika że faktycznie mój wyjechał z Walencji z 3 rzędem i kołem dojazdowym:

 *Dwa siedz. niezależne w 3 rzędzie
 *Z małym stalowym kołem zapasowym
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 07:32   #4
Eos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Model: C-Max Grand
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Grand C-max wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Kolego i wszystko się zgadza. Ale małe koło zapasowe to sobie możesz położyć jedynie w bagażniku jak masz złożony 3 rząd siedzeń. Sprawdź proszę czy masz w samochodzie zestaw naprawczy ( klej + kompresor ) bo to właśnie odpowiednik koła zapasowego w naszej wersji samochodu ,niezależnie od tego co mówi VIN. Kupując nasze samochody w firmie też mieliśmy taki zapis, a zapas dokupywaliśmy dodatkowo.
Eos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 10:35   #5
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Grand C-max wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Zrobię zdjęcia to wrzucę - mam mini koło dojazdowe bo je widzę i podnoszę tylko wyjąć nie mogę.
Zestawu naprawczego nie mam w aucie nigdzie.
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 11:51   #6
Eos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Model: C-Max Grand
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Grand C-max wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Zrób proszę zdjęcie bo naprawdę mnie zaintrygowałeś.
Eos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 13:17   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Grand C-max wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Tak samo jest w zwykłym C-maxie przy opcji komfortowej konfiguracji foteli. Teoretycznie takie fotele i koło dojazdowe się wyklucza wedłg konfiguratora, a ktoś na forum ma tak.
Ale w grandzie to nie mam pojęcia jak je wyjąć, bo tam miejsca jest zdecydowanie za mało.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 15:54   #8
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Uff jednak się da.

Ale wpadłem na to szykując ujęcie aby Wam pokazać zdjęcie problemu.

Przeszkodą do wyjęcia koła jest bardziej ta styropianowa wstawka w środku z kluczem do kół i podnośnikiem niż trzeci rząd foteli.

Załączam zdjęcia aby pomóc następcom. Aby wyjąć koło należy:
  1. odkręcić śrubę która je trzyma od góry
  2. podnieść koło lekko do góry tak aby móc włożyć pod spód palce
  3. palcami chwycić od spodu styropianową wstawkę razem z kołem i podnieść je pod kątem w kierunku tyłu samochodu tak, aby wyszła z przetłoczenia w podłodze które ją trzyma
  4. trzymając jedno z drugim wysuwać koło na zewnątrz dalej, tak aby móc je oprzeć o brzeg bagażnika
  5. wtedy koło ma już taki kąt że można dołem wysunąć z niego wstawkę jeszcze w bagażniku
  6. jak już jej nie ma w kole - koło daje się unieść do góry i wyjąć.

Dobrze że przećwiczyłem to sobie na sucho w garażu a nie w padającym deszczu zimą na środku ciemnej drogi...

I druga nauczka - nie zawsze doradca serwisowy w ASO Forda wie co mówi. Zamiast wprowadzać w błąd z odkręcaniem foteli lepiej byłoby powiedzieć "nie wiem, ale się spróbuję dowiedzieć"

Sprawdziłem jeszcze dla pewności - w polskiej instrukcji nie zająknęli się o tym ani słowem...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0182a.jpg (85.9 KB, 323 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0184a.jpg (87.8 KB, 302 wyświetleń)
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 22:44   #9
alosza6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci 180
Rocznik: 2017
Postów: 37
Domyślnie Odp: wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Teraz spróbuj włożyć z powrotem , trzeba się naszarpaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alosza6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 23:10   #10
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: wersja 7 osobowa - jak wyjąć koło zapasowe?

Coś o tym wiesz?

Przy wkładaniu jedyne co zauważyłem to że tę wstawkę należy mieć tym ściętym odcinkiem koła do siebie. Inaczej koło wystaje za wysoko i potem to styropianowe korytko na akcesoria jest wyżej niż być powinno.

Jakoś łatwiej mi było włożyć niż wyjąć - ale jak się już wie jak to nie sztuka...
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.