Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2013, 17:46   #1
piotrexx3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2013
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 2
Domyślnie Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Witam.
Jest to mój pierwszy post wiec jeśli coś jest nie tak to z góry przepraszam.

Jestem na kupnie nowego autka wybór padł na focusa ze względu na wygląd oraz silnik nie ukrywam też że cena też miała znaczenie.

Proszę o porade co oprócz silnika 1,6 EB wersja tytanium warto dołożyc przy zakupie ( w granicach rozsądku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

- ja wybrałem pakiet style premium
- pakiet stylizacji wnętrza classic sport
- kolo zapasowe dojazdowe

Udało mi się w cenie wyłudzić:
- alarm
- chlapacze
- czujniki parkowania przud - tył Clifford.
- dywaniki ( tu mam dylemat - welurowe czy gumowe)
- gwarancja na 5 lat/100 000km.

I kolejne pytanie czy warto dopłacać do ksenonów 3k i 250 zł do krawędzi zabezpieczających dzwi. Ewentualnie co zmienic rabat w stsunku do ceny katalogowej to ok 16% (duzo czy mało ?)


Ostatnio edytowane przez piotrexx3 ; 09-08-2013 o 17:51
piotrexx3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 18:48   #2
Himek33
ford::average
 
Avatar Himek33
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Pos & Dw
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 ecoblue 190
Rocznik: 2019
Postów: 93
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Ksenony jak najbardziej, moim zdaniem warte dołożenia te 3k, dobrze zrozumiałem przed rdzą zabezpieczenie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli tak to bierz przecież to Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na lato/wiosne używam welurowych, na jesień/zimę gumowych ze względu na estetykę i funkcjonalność podczas czyszczenia.
__________________
Mondeo Mk5 19r 2.0 ecoblue 190 | 508 19r 2.0 BlueHdi 180
C3 1,6 BlueHdi, 16r | Mk3 FL 1,5 TDCi 120, 16r
Master 2.3 Dci 170- 2 szt | Berlingo 1.6 e-hdi 13r- 2 szt
Himek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 19:39   #3
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Cytat:
Napisał piotrexx3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
250 zł do krawędzi zabezpieczających dzwi
Na tvn turbo było o Focusie z tym bajerem. Ogólnie ponoć super sprawa i polecana. Malowanie jednego elementu wychodzi drożej.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 00:35   #4
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie

Ale to dziala bardziej tak, ze to Ty nie rozwalisz pod marketem komuś drzwi, Tobie i tak obstukająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

j
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 21:37   #5
Rysiowy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Twoje drzwi to trochę też chroni- lakier na krawędziach lubi sobie zejść po kilku otwarciach drzwi w "przeszkodę". I nawet jeśli ty uważasz, to twoi pasażerowie niekoniecznie... Ten patent jest montowany we wszystkich drzwiach, czy tylko w przednich?

Bump: A z innych dodatków- czujnik ciśnienia w oponach. Kosztuje 200zł, czyli mniej niż opona którą może uchronić przed zniszczeniem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 22:26   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

dywaniki bierz oba zestawy.

ksenon - jak dla mnie szkoda kasy, ale jak kto lubi. czujniki parkowania, tez bym wywalil, o ile nie jezdzisz jak baba - focus jest malym autem. ochrona drzwi - fajnie ze zadbasz o innych lakier za 250zl.

alarm, gwarancja to na pewno przydatne rzeczy. ja bralbym czujnik deszczu, DDS, grzane fotele.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 18:08   #7
piotrexx3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2013
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Ok. Dzięki za porady.

Jutro domówie czujnik ciśnienia w oponach. Co do czujnika deszczu to pewnie sporo kasy to wyjdzie. Czujniki parkowania wydaje mi się fajna sprawa bo widoczność do tyłu troche słabawa, a bez Saapa to troche taniej saap przereklamowany.

Powiedzcie mi czy w wersji titanium kolor deski rozdzielczej jest standartowy czarny (jeden rodzaj)? i kolor plasiku koło klimy też jest tylko jednego koloru ( taki popielaty)?Pytam z ciekawościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i od czego zależy że w jednej wersji jest duzy wyświetlacz między zegarami a w drugich mały.

Ostatnio edytowane przez piotrexx3 ; 12-08-2013 o 18:16
piotrexx3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 18:28   #8
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

jest tylko jeden kolor. duzy wyswietlacz mialy tylko modele z 2011r w titanium, potem tylko male. duzy wyswietlacz jest teraz tylko z navi.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 20:38   #9
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Również posiadam ochronę krawędzi drzwi , działa to w obie strony.Sobie nie uszkodzisz krawędzi drzwi o ścianę , oraz Tobie nie zarzucą że komuś uszkodziłeś drzwi. Co do ksenonów daj spokój wymiana żarówek zabija, a różnicy w oświetleniu takiej nie ma.Ale decyzję zostawiam Tobie , zawsze możesz dokupić system automatycznego parkowanie, zapobieganie przed kolizją , autom. ściemniające się lusterko (to akurat ok) itp. bla bla bla aż wyjdzie kwota 90 tyś
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 13:00   #10
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Kupno nowego focusa mk3 1,6 EB

Miałem ksenony w poprzednim aucie, w Foce nie mam, nie brakuje mi ich. Za to brakuje automatycznych wycieraczek i ściemniającego się lusterka - jak ja brałem, to były w pakiecie za 800zł, IMO warto.

Ochrona krawędzi drzwi to śmieszne pieniądze (mniej niż jedno pełne tankowanie, za miesiąc już nie będziesz o tym pamiętał) a zawsze komfort psychiczny, że pasażer nie rozwali czegoś i że przy wysiadaniu na parkingu możesz oprzeć drzwi o zaparkowane obok auto i go nie porysujesz. To jest montowane we wszystkich drzwiach, tylnych też. Warto.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.