Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2013, 00:20   #1
zait
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo czy focus czy astra 3

Witam,
Potrzebuje pomocy w wyborze auta pomiędzy
Mondeo / Focus / Astra 3

Mam do wydania 20 - 25 tys.

interesuje mnie hatchback lub sedan
Rocznie robię do 8 tys km.
Paliwo: Benzyna

Co do silnika doczytałem że w fordach powininem przynajmniej przy focusie 2 brać 2.0 benzyna.
Nie wiem jak przy innych.

Proszę o poradę który z nich będzie najlepszy pod względem wyposażenia, awaryjności do ceny?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 11:17   #2
piotr_poznan
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-06-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo czy focus czy astra 3

Cześć,

Mogę wypowiedzieć się jedynie o Focusie i Astrze, mam oba te samochody. To banalne, ale ponieważ się różnią każdy ma swoje wady i zalety, których nie ma jego "konkurent". Focus jest przede wszystkim większy i szerszy, nieco wyżej się siedzi. Astra z kolei jest cichsza, zarówno pod względem brzmienia silnika jak i odgłosów nadwozia i podwozia, ma również nieco wygodniejsze siedzenia, z kolei gorzej chodzi tutaj skrzynia biegów (lubi haczyć). Focus lepiej zbiera dziury i pewniej trzyma się drogi, jak również dla mnie ma przyjemniejszy dźwięk silnika (1.6 115KM). I właśnie taki silnik moim zdaniem wystarczy, jeśli nie oczekujesz od niego średnio-dynamicznej jazdy. W Astrze jest również dostępny podobny silnik (zmienne fazy rozrządu), ale jest odrobinę mniej żwawy.

Koniecznie przejedź się oboma modelami, szybko wyłapiesz podstawowe różnice.

Ponieważ silniki benzynowe nie są bardzo awaryjne, to jeśli trafisz na samochody o sprawnym zawieszeniu to praktycznie nie czekają Ciebie duże wydatki związane z eksploatacją zarówno Astry jak i Focusa.

Ostatnio edytowane przez piotr_poznan ; 11-08-2013 o 11:21
piotr_poznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 13:35   #3
loczek83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo czy focus czy astra 3

Ja właśnie sprzedałem moja Astrę III 1.7 100 kucy 2005, wyjeździłem nią ponad 60 K KM. W międzyczasie jeździłem służbowo Mondeo MK 3 i jak mi poszła dwumasa i sprzęgło, to dostałem na kilka dni Focusa na zastępstwo, dokładnie w takim silniku jak szukasz.
Jak dla mnie bez porównania...Focus i Mondeo MK 3> Astra. Moze trafiłem ferelny egzemplarz, ale z awaryjnością to tak sobie w astrze, wymieniałem i dwumasę i sprzęgło i wtryski regenerowałem i jeszcze kilka mniejszych napraw. Komfort jazdy - bez porównania, na korzyść Fordów, przestrzeń też większa w Fordach, dlatego teraz szukam Mondeo MK4 i jeżeli wybierasz między Astrą a Focusem/Mondeo to bierz jakiegokolwiek Forda.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 14:16   #4
ftpl
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 25-07-2013
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 14
Domyślnie Odp: Mondeo czy focus czy astra 3

Kolega pisze że astrza cichsza, to mnie dosyć ciekawi bo ja mam zupełnie odwortnie wrażenia. Jest głosniej, samo uszczelnienie drzwi jest gorsze. Bardziej slychać szum wiatru, pracy zawieszenia w focusie wogole nie slychac nawet jadąc po korzeniach.

Jeżdzisz mega mało , to brałbym silnik który sprawi radość, a nawet jak zrobi Ci się z 8 16 tyś to czy 1.6 czy 2.0 mało jaka różnica.

Bierz focusa 2 2.0 bene , dobrze wypasionego , jakiegoś w fajnym kolorze i ładnym alu.
ftpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.