Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2013, 19:13   #1
M4RC
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Norymberga
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Wzrost zużycia paliwa i kopcenie przy zmianie pogody.

Witam miłośników Focusa.
Może ktoś się już spotkał z podobnym problemem w silniku 1.8 TDCI i potrafi mi pomóc.

Otóż, gdy temperatura powietrza jest powyżej 20 stopni i jest słonecznie auto chodzi super. Pali 5,6-5,8 L i prawie nie kopci.

Ale gdy mamy załamanie pogody i temperatura spada poniżej 20 stopni auto zaczyna mocno kopcić na czarno, głównie przy ruszaniu z miejsca, choć wydaje mi się że kopci tak samo przy każdym dodaniu gazu nie zależnie od obrotów i prędkości. I zużycie paliwa wzrasta o około 2 litry.

Dodam jeszcze, że auto posiadam od maja i przy zimnej wiośnie kopciło niemiłosiernie, później przyszło upalne lato i wszystko minęło, teraz kończy się lato i zaczyna znowu kopcić a wskazówka paliwomierza spada w oczach.

Przypuszczam, że to jakiś czujnik temperatury od którego zależy podawanie paliwa dla wtrysków. Ale szczerze to nie mam zielonego pojęcia jak do tego podejść.

Proszę o pomoc,
pozdrawiam

M4RC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 17:35   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wzrost zużycia paliwa i kopcenie przy zmianie pogody.

Może trzeba wymienić wkład filtra powietrza. Stary może jest wykonany z tandetnego papieru, i jak jest wilgotne powietrze, nie przepuszcza odpowiedniej ilości potrzebnego powietrza do dobrego spalania, tylko nasiąka wilgocią.
I wtedy komputer podaje zwiększoną dawkę paliwa , i stąd większe zużycie paliwa.
Może się mylę, ale warto sprawdzić, wkład nie jest drogi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 21:15   #3
M4RC
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Norymberga
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wzrost zużycia paliwa i kopcenie przy zmianie pogody.

Dzięki salom, rzeczywiście filtr wyglądał jak by go nikt nie zmieniał od nowości.
Dziś go wymieniłem i mam wrażenie, że auto lepiej się wkręca na obroty jak dostało świeżego "oddechu".

Mam tylko problem, bo jak kupiłem filtr to w komplecie była kostka z gąbki mniej więcej 3x2x2 cm i nie mam pojęcia gdzie ją włożyć.

Może ktoś mi podpowie gdzie ją włożyć?
M4RC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2013, 10:01   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wzrost zużycia paliwa i kopcenie przy zmianie pogody.

Tą kostkę z gąbki wkłada się pod ten wkład filtra powietrza, w obudowę, tam gdzie wchodzi koniec rurki odpowietrzenia klawiatury,tak jest w silniku benzynowym, jak jest u ciebie, nie wiem, jak nie wchodzi rurka odpowietrzenia od dołu obudowy filtr, to znaczy że producent dodaje, bo nie wie czy będzie użyty wkład do diesla, czy benzynowego.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.