Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2014, 08:33   #1
gregorrius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2012
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Klimatyzacja nie działa po zalaniu

Proszę o pomoc w dojściu do przyczyny problemu, mam Mondeo mk3 2,0 benzyna. Problem z klimą (manualną) pojawił się po tym jak zagotowała mi się woda w układzie chłodzenia silnika i po odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego wypluło mi mnóstwo wody zaznaczam wody bo 2 dni temu miałem wyciek i płyn poszedł, tymczasowo wlałem wodę tak ratunkowo. Dlatego też odkręcałem korek żeby zerknąć do zbiorniczka bo jakoś na zewnątrz kiepsko poziom widać. Rozprysk wody zalał okolice sprężarki klimy, sprzęgiełka klimy, koło zbiorniczka sterczy jakiś czujnik i też był cały mokry. Tyle co zdołałem zdiagnozować to że sprzęgiełko wcale się nie załącza, nawet na kilka sekund, bezpieczniki w kabinie i pod maską całe, wentylator chłodnicy też nie startuje (model z 2001 r więc jeszcze na rezystorze). Może gdzieś jest jeszcze jakiś bezpiecznik bo w skrzynce pod maską od klimy i chłodzenia jest po 1 diodzie i bezpieczniku i bezpiecznik w skrzynce w kabinie, może gdzieś jest jeszcze przy jakimś module sterującym?

Temat nieaktualny, znalazłem w innym temacie informację o nieszczęsnym bezpieczniku od tempomatu i okazało się że on był spalony, osuszyłem i wyczyściłem gniazda i wtyki od czujników ciśnienia i założyłem nowy bezpiecznik, spalił się w prawdzie ponownie ale po 2 wymianie śmiga wszystko ok (może miałem felerny bezpiecznik na zapasie albo jeszcze była gdzieś odrobina wody która już przeschła).


Ostatnio edytowane przez gregorrius ; 28-07-2014 o 09:55
gregorrius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.