Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2014, 15:21   #1
marpol
ford::amateur
 
Imię: Marek.
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Rosenheim /Niemcy.
Model: Ford C max Titanium.
Silnik: 1.6 diesel 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 6
Angry Nie odpala. Rozrusznik czy akumulator?

Witam wszystkich.Potrzebuje fachowej porady.Mieszkam w Niemczech ,a tu czesci i robocizna to straszne pieniadze.Samochod Ford C Max 1.6 Diesel 2012.System Start-Stop,bezkluczykowy.Wczoraj bylem u kolegi,wypilem kawe,wsiadam do alta,a tu tylko pstryk,pstryk.Auto nie odpala.Zadzwonilem po ADAC.Przyjechal mily czlowiek,podlaczyl swoj akumulator i dalej to samo.Przy probie odpalenia tylko glosne pstryk.Na wyswietlaczu nie pojawil sie zaden komunikat,zadna usterka.Dalej mily czlowiek powiedzial,ze to cos z kablami,zaczepil mnie na hol i tak odpalilem.Przejechalem okolo 100 kilometrow,prosto do firmy Ford.Zgasilem auto i prze odpalanie dalsze pstry.Fachowiec w Fordzie dzisiaj zadzwonil i powiedzial,ze padl akumulator.Sprawdzali gi specjalistycznym programem i jest kaput.Juz nie wiem.Juz wtedy jak bulo pstryk i auto nie odpalalo,wlaczylem swiatla,klime i radio i wszystko bylo ok.Swiatla swiecily jak trzeba,nawet kilkanascie sekund dlugie.Tak jak przy dobrym akumulatorze.No coz kupilem nowy,fachowiec zalozyl i dzwoni,ze nie dziala rozrusznik.Zalamanie,konieczna wymiana.Kilkaset euro do tylu,czy gosc cos kombinuje.Wczesniej mial byc na 100 procent akumulator.Prosze o porade,moze ktos sie juz z czyms takim spotkal.Auto mam 6 miesiecy Kupilem jak mial przejechane 112000.Cos sobie mysle,ze to bedzie moj ostatni Ford.Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez RedFord ; 04-09-2014 o 17:17
marpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 13:31   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozrusznik,czy akumulator?

Nie zrażaj się od razu do samochodu, tylko do nieudaczników którzy sie zdarzaja nawet w ADAC niemieskim. Coś o tym wiem, bo mieszkałem trochę w Niemczech.
Jak przyjechał, podpiął swoje kable i niezapalił, to powinien od razu sprawdzić rozrusznik. Jak by się znał, to robi sie to bez problemu kawałkiem kabelka. I samo to że zapalał cię na zaciąg na linie to świadczy że nie ma pojęcia. Ale servis, jak już stwierdził że to akumulator, i po wymianie na nowy okazuje sie że to nie to, to już totalna porażka dla servisu, a bardziej dla nieudaczników którzy tam pracują.
Wiem że oni nie naprawią ci rozrusznika, może tylko trzeba wymienić szczotki za parę euro, ale oni tylko NOE zakładają, za kilkaset euro.
Ale w samochodzie przez 2 lata szczotki jeszcze nie zdążyłu się zetrzeć, może nie kontaktoje elektromagnes, bo świadzy właśnie cykanie, że zaciąga zworę, a nie łączy.
Jeżeli masz warumki, i jakie takie pojęcie, to zabierz to od nich, tutaj koledzy podpowiedzą, doradzą co zrobić i cieszyć sie dalej wspaniałym sprzętem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 14:15   #3
marpol
ford::amateur
 
Imię: Marek.
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Rosenheim /Niemcy.
Model: Ford C max Titanium.
Silnik: 1.6 diesel 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie dziala. Rozrusznik,czy akumulator?

Witam.Salom masz racje,ten serwis Forda to porazka.Dzisiaj odebralem auto.Okazalo sie ,ze byl problem z jednym przewodem.Teraz auto smiga az milo,wrocil mi usmiech na twarzy.Jakby nie patrzec,mam za to nowy komplet opon zimowych.Na moje pytanie,gdzie jest moj stary akumulator,mechanik troche sie zmieszal i dosc dlugo nie mogl go znalezc.Cos sobie mysle,ze sami sie zakrecili i to nie byla wina aku.Po prostu odwalili lipe i nie chca sie do tego przyznac.Zabiore stare aku do Polski i kolega mi go sprawdzi.Nie zdziwie sie jak bedzie dzialal.Pozdrawiam i ide na piwko.(z tej radosci)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A Ford jest ciagle kochany,w przeciwienstwie do ludzi,ktorzy mysla,ze cos wiedza,ale tylko mysla.

Ostatnio edytowane przez marpol ; 04-09-2014 o 14:20
marpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 14:34   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie dziala. Rozrusznik,czy akumulator?

Dobrze że zmieniłeś zdanie o Fordzie, i że sie tak zakończyło.
Jak oddadzą ci akumulator, czy na pewno twój ?, to załóż go u siebie na próbę, i zobaczysz czy kręci. Ale myślę po tym co napisałeś, że wcisną ci jakiś złom.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 15:39   #5
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Nie dziala. Rozrusznik,czy akumulator?

Fabryczny aku w Ecobooscie ma Finis 1693470 (BV6N-10655-AA) lub 1744945 (BV6N-10655-BB) i taki powinien oddać serwis.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 17:41   #6
marpol
ford::amateur
 
Imię: Marek.
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Rosenheim /Niemcy.
Model: Ford C max Titanium.
Silnik: 1.6 diesel 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie odpala. Rozrusznik czy akumulator?

Dzieki.W sprawie aut jestem zieloniutki.Kolega sprawdzi w Polsce.Ale jak to ja,zlosc przeszla,pozostaje radosc z jazdy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Boncio,przed chwila uzupelnilem profil.Samochod jest w dieslu.

Ostatnio edytowane przez marpol ; 04-09-2014 o 18:25
marpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 17:22   #7
mitrope
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-01-2014
Model: grand cmax
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie dziala. Rozrusznik,czy akumulator?

Cytat:
Napisał marpol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Salom masz racje,ten serwis Forda to porazka.Dzisiaj odebralem auto.Okazalo sie ,ze byl problem z jednym przewodem.Teraz auto smiga az milo,wrocil mi usmiech na twarzy.Jakby nie patrzec,mam za to nowy komplet opon zimowych.Na moje pytanie,gdzie jest moj stary akumulator,mechanik troche sie zmieszal i dosc dlugo nie mogl go znalezc.Cos sobie mysle,ze sami sie zakrecili i to nie byla wina aku.Po prostu odwalili lipe i nie chca sie do tego przyznac.Zabiore stare aku do Polski i kolega mi go sprawdzi.Nie zdziwie sie jak bedzie dzialal.Pozdrawiam i ide na piwko.(z tej radosci)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A Ford jest ciagle kochany,w przeciwienstwie do ludzi,ktorzy mysla,ze cos wiedza,ale tylko mysla.
Ale jaki to byl kabel ..? Od czego?
mitrope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 16:20   #8
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Nie odpala. Rozrusznik czy akumulator?

aleś odgrzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 06:40   #9
Darcus
ford::beginner
 
Avatar Darcus
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 12-07-2013
Skąd: KWIDZYN
Model: FOCUS C-MAX MK I
Silnik: 2.0 TDCi PSA 136 KM /G6DB
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie odpala. Rozrusznik czy akumulator?

Marpol, napisz od czego to był przewód, bo regeneracji rozrusznika u mnie mam ten sam problem.
Bezpiecznik sprawny, nie wiem tylko czy to nie przekaźnik lub bezpiecznik zintegrowany 150A w przewodzie plusowym.
Podziel sie proszę tą tajemnica z nami.
Darcus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 16:57   #10
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Nie odpala. Rozrusznik czy akumulator?

prawie rok temu aktywny myślisz że odpisze?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.