Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2014, 19:19   #1
lsuty
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Włocławek
Model: MOndeo MKII
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

Witam,
Mam Mondeo MK2 1.8TD z pompą wtryskową LUCAS. Przebieg 255tys.

Dziś, na wyłączonym silniku zauważyłem, że wężyk za ręczną pompką paliwa jest pusty. Podpompowałem trochę i od razu paliwo zaczęło delikatnie mówiąc "wyciekać"(wręcz płynęło). Dopatrzyłem się, że to z miejsca zaznaczonego na czerwono(nie wiem co to?) Wylatuje dość spora ilość paliwa i przestaje. na zapalonym silniku nawet nie kapie (sprawdzone na różnych obrotach). Wspomnę jeszcze że Mondeo trzeba kręcić ok 5sekund żeby odpalić( temp. 10°C, świece grzane na 2 razy). Prawie od pół roku coraz gorzej zapala. Świece dobre.

I jest jeszcze druga sprawa. Pompa trochę "poci" się jeszcze w miejscu zaznaczonym na zielono.

1. Czy da rade i jak naprawić te wycieki nie dużym kosztem?
2. dlaczego tak męczy się z odpaleniem?
3. no i czy jestem zmuszony na wymianę całej pompy wtryskowej?

Pozdrawiam!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG-20141004-00450.jpg (96.6 KB, 139 wyświetleń)

lsuty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 19:34   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,773
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

To w czerwonym to booster, wymień [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i komplet [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. To w zielonym to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 04-10-2014 o 19:44
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 09:45   #3
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

Na mkp są dokładne foto z rozbiórką boostera i korektora -zaopatrz sie w odpowiednie klucze, i po kolei -jedno wykręć uważnie ,wymień origi poskładaj wkręć-drugie tak samo , odpowoetrz układ -i odpal. Da radę to zrobić samemu a koszta tylko oringów znikome, odp na 2 pytanie-cięzej odpala bo zapowietrza się przez wycieki zapewne jak Ci odpali puszcza bąka białego
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 12:04   #4
lsuty
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Włocławek
Model: MOndeo MKII
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

chyba jednak zdecyduję się na wymianę całej pompy, powoli zaczyna się pocić w każdym możliwym miejscu. regeneracja trochę w gre nie wchodzi bo to dość spore koszty. warto ryzykować z używaną pompą? i jakiej szukać, bo mam spory problem z odczytaniem z niej numerów. można to jakoś inaczej odczytać?
Pozdrawiam!
lsuty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 13:05   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

lsuty, używana pompa to jak lotto - nigdy nie wiesz co kupisz, raczej zrób jak radzili Koledzy. Przyczyny trudnego startu są dwie: zapowietrzający się układ zasilania paliwem oraz uszkodzony korektor kąta wtrysku. Na części do naprawy tych elementów wydasz niewielkie pieniądze a kupując używaną pompę nie masz nigdy pewności czy nie jest gorsza od twojej. Skoro auto ma 255 kkm przebiegu to pompa powinna jeszcze żyć.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 14:05   #6
lsuty
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Włocławek
Model: MOndeo MKII
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

właśnie przed chwilą zamówiłem zestaw naprawczy do boostera i spróbuje go naprawić i jeszcze szukam oringów do korektora kąta wtrysku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do przebiegu to tyle pokazuje, a ile ma to on sam wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale raczej na tyle wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lsuty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 12:55   #7
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

wykręć korektor wtrysku i idż do sklepu gdzie mają oringi i dobierz identyczne- oczyść to wszystko z syfu chodzi o kable -piszę dlatego, że sam niedawno zauważyłem przetarty kabel od korektora a właśnie przy odpalaniu dławił się i obroty nisko były -po naprawie tego kabelka objawy zniknęły, choć i tak wiem, że mam wyciek spod dźwigni gazu i niedługo będę to sam ogarniał. Co do zestawu naprawczego boostera-membrany zamówiłeś czy oringi? bo jak nie masz problemu z podnoszącymi się samoistnie obrotami i problemami z przyspieszaniem to membrany działają. Ja bym zaczął od wyczyszczenia pompy, żeby dokładnie namierzyć skąd leci ropa- używałem do tego szczoteczki do zębów i szmatek -dzięki temu, że pompa była czyściutka mogłem namierzyć skąd leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps. co do kupna drugiej używanej pompy to mam zadanie jak Emmm zapłacisz kolejne wydasz na zamontowanie i regulację i nie masz gwarancji ile to pochodzi i czy nie będzie ciekła
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA

Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 07-10-2014 o 12:59
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 18:44   #8
lsuty
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Włocławek
Model: MOndeo MKII
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

booster naprawiony/uszczelniony. ale jeszcze został do wymiany korektor kąta wtrysku. Są tam dwa kable. okazało się, że jeden trzymał dobrze, a drugi tylko na kilku drucikach. jak go ruszyłem to puścił przy samym korektorze. więc została wymiana całego.. ma ktoś może na sprzedanie?
I jak po wymianie podłączyć korektor. Są dwa identyczne kable. jest różnica jak się je podłączy? jak to zrobić żeby było dobrze podłączone? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez lsuty ; 07-10-2014 o 22:02 Powód: dodatkowe pytanie
lsuty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 22:33   #9
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

dziwne bo u mnie te kable są różne ja akurat lutowałem czerwony-rozwiń trochę peszel co osłania kable tam dochodzące i powinieneś zobaczyć różne kolory
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 09:03   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Wyciek z pompy wtryskowej LUCAS

Sprawdź na szrotach, może uda Ci się kupić, w rozsądnej cenie, korektor ze sprawną cewką, jeśli nie to lutuj jak radzi Kolega ratmed24. Różnica w podłączeniu kabli raczej będzie gdyż mamy do czynienia z prądem stałym więc przy niewłaściwym podłączeniu elektromagnes może nie otwierać zaworu.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.