Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2015, 10:59   #1
Vens
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Rypin
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 3
Question Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

Witam. Mam Focusa 1.6 mk1 (benzyna) z 2002 roku. Jedynym minusem tego auta jest to, że nie posiadam do niego w kluczyku pilotu to otwierania/zamykania drzwi : ) (W kluczyku mam najwyżej czerwoną diodę która i tak nie działa, a drugi to najzwyklejszy kluczyk)

Czytałem trochę i udało mi się wyszukać, że da się to zrobić kupując moduł itd... ale ktoś też coś wspomniał że w Focusie po lifcie taki moduł już jest i nie trzeba go kupować.

Bawił się już ktoś w takie rzeczy i mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku co należy zrobić, kupić? Jak wygląda sprawa z kupnem kluczyka itd.

Mam nadzieję, że za bardzo nie zagmatwałem sprawy i ktoś zrozumie o co mi chodzi : )

Pozdrawiam maniaków Forda i z góry dziękuje za odpowiedź! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Vens ; 21-02-2015 o 11:14
Vens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 11:44   #2
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

musisz sprawdzić jaki masz moduł. jeśli 1S7T 15 K 600 B to nie obsługuje pilota (chyba szara naklejka). wtedy trzeba kupiś inny moduł z końcówką ....600 F..lub K..lub L..

kupujesz używkę kluczyk z 3 przyciskami+grot do docięcia i docinasz,a programujesz go sam,przekręcając kluczyk szybko 4x w pozycję II i po sygnale dźwiękowym(nie wyłączonych świateł)naciskasz dowolny przycisk na pilocie (wszystko jest w instrukcji obsługi)-masz już pilota,aby odpalić auto kodujesz kluczyk (do tego musisz mieć 2 oryginalne kluczyki),jesli ich nie masz przekładasz immo (szklana rurka)z tego co masz do tego z pilotem.

Ostatnio edytowane przez yaarofox ; 21-02-2015 o 11:50
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 12:26   #3
Vens
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Rypin
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

"aby odpalić auto kodujesz kluczyk (do tego musisz mieć 2 oryginalne kluczyki),jesli ich nie masz przekładasz immo (szklana rurka)z tego co masz do tego z pilotem."

Tej końcówki nie mogę zrozumieć : /
Vens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 15:50   #4
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

Jeśli masz 2 ori klucze to możesz zakodować ten "nowy" z pilotem aby odpalić auto(inaczej bedzie działać tylko pilot). jesli masz tylko jeden klucz ori nie zakodujesz "nowego" klucza i trzeba będzie przełożyć immo ze starego do nowego (to jest taka szklana rurka,znajduje się pod niebieską kropką w Twoim starym kluczu). Jak programować(pilot) i kodować(immo) klucze pisze w instrukcji obsługi

Ostatnio edytowane przez yaarofox ; 21-02-2015 o 15:52
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 20:42   #5
Vens
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Rypin
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

Dziękuje bardzo za pomoc!! ; )
Vens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 09:41   #6
Michael23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

Witam. Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Wczoraj wymieniłem baterię w pilocie bo już kiepsko działał ale oczywiście po wymianie w ogóle nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Próbowałem już różnych kombinacji z kodowaniem, odłączałem akumulator, odłączałem moduł komfortu jedna ciągle po wykonaniu operacji 4X II na 0, nie mam sygnału gotowości do programowanie. Mój model modułu komfortu to 1S7T-15K600-FB, co dziwne na naklejce nie ma żadnej informacji o częstotliwościach. Czy to możliwe żeby moduł komfortu nie obsługiwał procedury programowania albo tylko to w nim się popsuło? Z kluczyka centralny działa normalnie. Problem jest w Focusie mk1 z 2002r. 1.8 16V GHIA.

Jeszcze zapytam o ewentualną wymianę modułu komfortu. Jak wezmę inny moduł to czy ma on w sobie zakodowane informacje, które będę musiał zmienić a które mogą mieć wpływ na działanie jakiegoś wyposażenia w samochodzie?

Ostatnio edytowane przez Michael23 ; 22-02-2015 o 09:49
Michael23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 11:38   #7
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

Może wróć do starej baterii i sprawdź czy załapie, jak nie to wydaje mi się że to bardziej wina zmęczonego latami ugniatanego pilota. Co do modułów (różnic itp) to wal do Jarka.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 13:30   #8
Michael23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zamykanie Drzwi na Pilot ? Jak ?

Próbowałem też ze starą baterią ale też już nie chciało działać. A jak pisałem już wyżej w tryb programowania pilota wejść nie mogę.

Tak wygląda naklejka na moim module. Czy on na pewno obsługuje pilota?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Michael23 ; 22-02-2015 o 18:40
Michael23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.