Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2007, 07:38   #1
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie urwana linka od szyby

Witam

3 dni temu jechalem i otworzylem sobie tylka prawa szybe (mam wszystkie 4 szybki elektryczne). Niestety nie udalo mi sie juz jej zamknac :fcp25 - szyba przestala reagowac na przycisk zamykania. zamknalem ja resznie (po prostu ja podnoszac). po rozebraniu boczka okazalo sie, ze urwala sie stalowa linka (byla w tym miejscu przerdzewiala).

poradzcie mi prosze co mam kupic, bo z racji ceny raczej bede ten mechanizm (?) kupowal na allegro i nie chcialbym kupowac czegos niepotrzebnie. co mam kupic i jak to sie nazywa. tak jak napisalem wczesniej - mam urwana linke - czy wystarczy kupic sama linke? czy jest to zintegrowane z czyms innym i trzeba kupic calosc?

z gory dzieki za pomoc.

Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 07:45   #2
marks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

Ja u siebie po kupnie samochodu z tyłu nie stwierdziłem wcale mechanizmu. Szyba podparta kijem od szczotki. Kupiłem cały mechanizm w sztotmarkecie za 50 PLN i wszystko działa.
marks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 10:56   #3
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

hehe, no fajnie. u mnie mechanizm byl i nawet dzialal, bo przed kupieniem sprawdzilem wszystkie szybki. niestety jak chcialem ja teraz zamknac to tylko uslyszalem lekkie stukniecie i juz przestala reagowac na wszystko.

czy ten mechanizm jest taki sam dla MK1 i dla MK2? czy jest jakas roznica miedzy hatchbackiem, sedanem i kombi? na zdrowy rozum nie, ale lepiej sie zapytac, moze ktos to juz przerabial i ma o tym pojecie? dzieki
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 08:18   #4
Piter.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Zambrów
Model: Nie Ford
Silnik: Nie Ford
Rocznik: 2000
Postów: 41
Domyślnie

Na allegro widziałem takie mechanizmy od 50 zł w górę, mi w ten sposób padł od kierowcy - te są najdroższe :fcp2 , na szrocie krzyczeli 200. A ja se poradziłem w inny sposób, w rowerowym kupiłem taką linke ze 2 m jedne koniec ma zakończony do tego jedna nakrętka od szprychy do zaciśniecia np. w imadle z drugiej strony i mechanizm działa jak ta lala :fcp3 Linkę trzeba oczywiscie mniej więcej według starej przyciać na długość, bardzo dokładnie nie trzeba bo na mechaniżmie jest regulacja a drobny luz zbiera sprężyna. Czas naprawy nie dłuższy jak godzina, koszt bardzo mały. DUŻA SATYSFAKCJA :fcp4
__________________
Do niedawna - Mondeo MKI 2.0 GHIA Kombi '94
Piter. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 08:45   #5
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Piter, moze bylbys w stanie mi podpowiedziec jak sie mam w ogole do tej wymiany zabrac? na allegro juz znalazlem caly mechanizm - najtaniej rzeczywiscie za 50, najdrozej chcieli 200 (swoja droga duza rozbieznosc cenowa).
jesli kupie ten mechanizm - to jak mam sie zabrac za jego wymiane? co mam wyjac i jak? bo kompletnie nie mam o tym pojecia i caly czas myslalem nad wizyta u mechaniora - a jak wiadomo jesli cos mozna samemu .... to wiadomo, ale nie chcialbym niczego spierniczyc. musze zdjac caly boczek i wygluszenie, mam gole drzwi i co dalej? jesli bylbys w stanie mi to jakos po laicku wyjasnic to bede bardzo wdzieczny :fcp1 dzieki
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 09:33   #6
marks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

Mogę podpowiedzieć ale na podstawie tylnych drzwi. Jak są gołe drzwi to po lewej stronie na dole jest przykręcony silnik na 3 śruby. I na dole szyby pośrodku jest mocowanie z prowadnicą na dwie śruby. Tylko potrzebny jest klucz nasadowy. Jak odkręcisz to podeprzyj czymś szybe i możesz wyciągać. Przy silniku jest wtyczka i trzeba ją wypiąć. Wszystko proste, ja robiłem pierwszy raz i wcześniej nigdzie nie czytałem jak to zrobić.
marks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 09:38   #7
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał marks
Mogę podpowiedzieć ale na podstawie tylnych drzwi.
ja wlasnie to potrzebuje do tylnych :fcp4 wiec kazde info sie przyda.

Cytat:
Napisał marks
Jak są gołe drzwi to po lewej stronie na dole
mowisz o prawych tylnych drzwiach czy o lewych tylnych? bo podejrzewam ze lewa strona w lewych rozni sie od lewej w prawych :fcp4

dzieki za pomoc, wszystko sie przyda.
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 09:49   #8
marks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

O lewych tylnych - za kierowcą
marks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 09:52   #9
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

ok dzieki, wiec silnik powinien byc u mnie po prawej (ja mam ten mechanizm uszkodzony w tylnych prawych drzwiach).
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 09:57   #10
Piter.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Zambrów
Model: Nie Ford
Silnik: Nie Ford
Rocznik: 2000
Postów: 41
Domyślnie

Nie wiem jak jest z tyłu ale przypuszczam że podobnie jak z przodu :fcp3 Tak zdejmujesz boczek potem u mnie przynajmniej była taka gąbką którą trzeba odkleić, mechanizm z reguły trzyma się na 4 śrubach no i silnik pewnie na 3. Szybę musisz opuścić na wysokość otworów w drzwiach abyś mógł ją odkęcić od prowadnicy, wyjać wsadzić drugi lub naprawiony podnośnik. Ja raczej nie widzę tutaj nic trudnego i skomplikowanego. Życzę powodzenia.
__________________
Do niedawna - Mondeo MKI 2.0 GHIA Kombi '94
Piter. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.