Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2007, 19:30   #1
momo
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Postów: 132
Domyślnie czyy to kolo dwumasowe bo nie wiem

efekt atki jak jade ok 100 np puszcze gaz dodam slysze takie jakby puknieie gdzies w silniku na jalowym wciskajac i puszczakjac sprzeglo slyszalne klikniecie ciasnawo znaczy z lekkim oporem wchodzaca np 2 wchodzi bez dziwnych dzwiekow ale musze czasem dodac wiecej sily auto MKIII tdci 16 km 2004wdzieczny bede za porade

momo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 22:40   #2
tomaszz-31
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie

W moim przypadku bylo podobnie, podnies przod samochodu i sciagnij kola(potrzebujesz kogos kto odpali silnik i bedzie zmienial biegi), jezeli bedziesz slyszal takie metaliczne klikanie i podczas ruszania bedzie szarpalo tarczami to masz do wymiany przegub/y zewn.
Ja tak mialem , po wymianie reka odjal, sprawdz jeszcze poduszki dla pewnosci :fcp4
tomaszz-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2007, 20:52   #3
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

momo sprawdź dwie rzeczy. Wyjście wydechu spod silnika. Jest tam stożkowa uszczelka i jeśli jest rozwalona to przy poruszeniu silnikiem tak dziwnie stuka, to rury. Im mocniej szarpniesz tym bardziej będzie słychać. Jeśli ta uszczelka nie jest mocno wyrobiona to przy delikatnym operowaniu sprzęgłem i gazem bedzie cisza, jednak jak uszczelka będzie mocno wyrobiona to będzie i łupać.

Podobny dźwięk może w tym samym momencie wychodzić ze skrzyni jeśli jest mało oleju. To akurat dziś mi mechanik powiedział.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.