Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2007, 14:54   #1
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie alarm jest a go nie ma, lampka wew. nie świeci :(

kupiłem nie tak dawno to autko...belg mówił że ma alarm i że uruchamia się z kluczyka...uwierzyłem no i nie sprawdzałem tego ...teraz żałuje bo mam problem... Ściana czytałem chyba z 30 tematów na temat alarmu...dowiedziałem się że centralka od tego ustrojstwa znajduje się za schowkiem (nie wiem jak go wyciągnąć) więc położyłem się i odczytałem ... jakiś czarny prostokąt z różową (nie śmiać się ) naklejką... to co doczytałem to tam są napisy: CL alarm systems czy coś takiego...widnieje tam też napis SIEMENS...przy okazji ujrzałem jakiś taki GRUBY zielony kabel ale ucięty...lampka wewnętrzna koło wstecznego lusterka nie świeci przy otworzeniu drzwi, przycisk jest na środek przełączony...nie wiem jak sprawdzić czy to ustrojstwo działa...aha mam centralny zamek z kluczyka otwierany i zamykany druga rzecz to przy otwarciu drzwi i przy włączonych światłach działa brzęczek o załączonych światłach...

GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2007, 21:05   #2
karol30003
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: koszalin
Postów: 19
Domyślnie

Mam podobny problem i mam nadzieje że ktoś odpowie na twoje pytanie to może i mi pomoże alarm niby załanczany kluczykiem ale to jakiś kibel jak przekręce kluczyk w drzwiach w prawo i lewo coś mi piszczy przez chwile ale jak testowałem alarm i czujniki to nic nie beka.czy to działa czy nie nie wiem wiem tylko że nawet imobilaiser też nie działa bo po niby uzbrojeniu i tak mogę odpalić auto
karol30003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2007, 21:09   #3
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał karol30003
jak przekręce kluczyk w drzwiach w prawo i lewo coś mi piszczy
To podwójne ryglowanie ,a nie alarm.
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 22:27   #4
karol30003
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: koszalin
Postów: 19
Domyślnie

Dziękuję za jedno rozwiązanie problemu ale alarm też jest bo w bagażniku po prawej stronie jest pod tapicerką syrena ale jeden przewód jest umyślnie odłączony i potrafi czasami migać kierunkowskazami pare razy sam a nawet pare minut jak mu odbije dlatego poprzedni właściciel odłączył syrene żeby po nocach nie wyła.I w słupkach są czujniki jak i na tylnych szybach.a więc lepiej jest własną instalacje załóżyć nową czy można reanimować to co mam?
karol30003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 23:29   #5
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,209
Domyślnie

Z alarmem to Ci nie pomogę ,bo u mnie go brak :fcp2
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2007, 23:16   #6
karol30003
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: koszalin
Postów: 19
Domyślnie

Ale z ryglowaniem pomogłeś :fcp4 Nadal czekamy na odpowiedż w kwestii naszych skopanych alarmów i przepraszam że załączyłem sie do tematu,ale to z jednego worka brane. :fcp18
karol30003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 08:13   #7
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

u mnie też wczoraj wyszło że go brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w module centralnego zamka ujrzałem tylko CL (brak innych skrótów) no i nie znalazłem reszty kostek...więc lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zostaje montować jakiegoś szczekacza pod centralny...chyba magicara założę...ale jakoś ciężko mi idzie skumać te wykresy :fcp5 dobrze że sąsiad robił alarmy zawodowo to pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 08:18   #8
marks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

Cytat:
Napisał karol30003
Dziękuję za jedno rozwiązanie problemu ale alarm też jest bo w bagażniku po prawej stronie jest pod tapicerką syrena ale jeden przewód jest umyślnie odłączony i potrafi czasami migać kierunkowskazami pare razy sam a nawet pare minut jak mu odbije dlatego poprzedni właściciel odłączył syrene żeby po nocach nie wyła.I w słupkach są czujniki jak i na tylnych szybach.a więc lepiej jest własną instalacje załóżyć nową czy można reanimować to co mam?
Ja mam tak samo. Jest alarm i jak go kupiłem to syrena była odłączona i wyjęte przekaźniki. Jak wszystko uzupełniłem to mu czasem odbija i syrena popiskuje i mrugają kierunki nawet podczas jazdy. I zauważyłem że wtedy dioda przy zegarku cały czas świeci. Może ktoś wie co to.
marks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 10:32   #9
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

polecam zmianę sterownika centralnego zamka (w nim jest również alarm i on jest winny za to...) albo instalacja jest nie sprawna (jakiś kabel przetarty albo po palony) sprawdź za schowkiem jaką masz centralkę spisz wszystkie skróty takie jak CL DL AS IS i inne...najlepiej szukać centralki z danego rocznika (pełno na alledrogo można zakupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 22:16   #10
karol30003
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: koszalin
Postów: 19
Domyślnie

Też masz sam kluczyk bez pilota marks?
karol30003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.