Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2019, 22:48   #1
Szachumatek
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Białystok
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Zakup smaxa????

Jak w temacie
Zastanawiam się nad zakupem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak panowie ten silniczek 1.6 nie za słaby? I czy przy takim przebiegu nie będzie zaraz remontu większego potrzebował??

Vin.
WF0SXXGBWSBL21196.


Ostatnio edytowane przez Szachumatek ; 01-02-2019 o 06:31
Szachumatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 06:53   #2
Szachumatek
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Białystok
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Nikt nic nie napisze?
Szachumatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 12:40   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Cytat:
Napisał Szachumatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0SXXGBWSBL21196
07/2013 ok. 91kkm
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 14:27   #4
Szachumatek
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Białystok
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Czyli najezdzone już swoje ma. Właśnie czy to już nie jest dużo jak na ten silnik.
Szachumatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 20:27   #5
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Nie, ten silnik nie jest za słaby. Bardzo dobrze radzi sobie w tym aucie (jeździłem). Tak, to duży przebieg jak na ten silnik.
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 21:53   #6
Szachumatek
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Białystok
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Cytat:
Napisał ravag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, ten silnik nie jest za słaby. Bardzo dobrze radzi sobie w tym aucie (jeździłem). Tak, to duży przebieg jak na ten silnik.
Czyli lepiej darować sobie zakup?
Szachumatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 09:50   #7
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

To musisz sam ocenic. Mam w pracy kolege ktory ma ten silnik w swoim smaxie. Niektore mialy akcje serwisowe na sprzeglo. Ten mojego kolegi miał mimo że sprzęgło działało bardzo dobrze. Przebieg ma cos kolo 140 tys. i jest to autentyczny przebieg bo auto krajowe odkupione jako ford pewne uzywane ze wszystkimi dokumentami i pelna historią serwisową. Akcja obejmowala tylko sprzęgło ale kolega za jedna robota zlecil wymiane dwumasy (jest w tym silniku) plus jakis dodatkowych elementow ktore wymienia sie tradycyjnie przy takiej robocie. Efekt byl taki, ze rachunek z ktorym wyjechal opiewal na 6 tys. zlotych.... to chyba taka akcja zeby troche wydoic klientów. Musisz byc tego swiadomy, ze to auto bedzie w stanie wygenerowac jednorazowo kilka tysiecy kosztow i to poza aso. Jesli jestes z tym pogodzony i nie kupujesz auta za ostatnie pieniadze to mozna rozważyć. Zobacz tez jakie są koszty ubezpieczenia. Ja płace ze znizkami za oc i ac prawie 3 tys... Na pewno nie zaszkodzi obejrzeć. Ze swojego doswiadczenia z obcowaniem z 1.6 moge powiedziec ze bylem bardzo mile zaskoczony moca tego motorka i kultura jego pracy. W rodzinie mam tez 2.0 203 km ale to inna bajka i bardzo ciezko dostac takie auto w manualu. Sam mam 2.0 140 tdci i kazde z tych aut jeździ inaczej ale wszystkie bardzo fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. smaxy to swietne auta co pewnie juz wiesz bo widze ze masz smaxa z 2009, zgadza sie? Pozdrowienia!

Ostatnio edytowane przez ravag ; 03-02-2019 o 09:57
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 18:42   #8
Szachumatek
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Białystok
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Trochę myślenia i cały czas nie wiadomo co jest lepsze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy lepiej 1.6 czy lepiej 2.0 duratec? Czy LPG nie zamuli jeszcze bardzie samochodu?
Szachumatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 19:21   #9
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

2.0 145 KM to najbezpieczniejszy zakup. Ten silnik jeździ też najgorzej ze wszystkich wyżej wymienionych ale jest trwały (choć jeśli dobrze pamiętam ma dwumasę).
Występuje wersja flexi fuel ze wzmocnionymi gniazdami zaworowymi - IDEALNY DO GAZU! Gdybym myślał o aucie na dłużej i niskich kosztach to bym kupił właśnie taki choć niewiele jest takich aut na rynku. W zwykłym 2.0 regulacja zaworów jest dosyć droga i konieczna. Pamiętaj że s-max nie ma wnęki na koło więc montaż butli będzie problemem. Albo zajmie Ci część bagażnika albo gazownicy przespawają Ci podłogę aby zmieścić zbiornik pod bagażnikiem.

Ps. Co do gazu to wiadomo, że jeśli jesteś świadomym kierowcą to odczujesz różnicę w jeździe pomiędzy Pb i LPG. Mam LPG w toyocie avensis i czuję różnicę choć nie jest ona bardzo duża. Największą różnicę czuć jednak na stacji benzynowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przez 6 lat używania LPG czyli po zrobieniu 100 tys km. oszczędności z jazdy na LPG starczyły na zakup S-maxa

Ostatnio edytowane przez ravag ; 05-02-2019 o 19:27
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 21:37   #10
sleet77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 / S-Max
Silnik: 1.6 TDCI / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2005 / 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Zakup smaxa????

Mój 1.6 EB ma aktualnie trochę powyżej 208000 przebiegu. Na razie jedyny problem był z uciekającym płynem chłodniczym. Poza tym normalna eksploatacja.

Co do spalania... no cóż w jeździe emeryckiej może i 8 litrów zrobisz. U mnie aktualnie średnie z dystrybutora to trochę powyżej 10. Niemniej silnik wystarczający aby sprawnie włączyć się do ruchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. nie ważne ile koni masz, zawsze będzie za mało.
sleet77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.