Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2023, 06:19   #1
pitcarin11
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-05-2023
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Ford Focus Mk3, który silnik Diesla?

Dzień dobry, Chciałbym kupić Focusa Mk3 w wersji poliftingowej, auto będzie użytkowane również w mieście ale głównie jednak na dłuższych trasach, budżet to do 35-40k. Długo zastanawiałem się nad wyborem silnika, wyczytałem że w znacznie mniej awaryjny jest Diesel i dlatego na niego się zdecydowałem. O ile samochód nie musi być super mocny to chciałbym żeby miał przyjemny poziom dynamiki. Pierwszym moim wyborem był TDCI 1.6 95KM (z myślą tuningu na 125KM) ale ostatnio zacząłem się też rozglądać za 2.0 150KM i 1.5 120KM. Czy mógłby mi ktoś pomóc porównać te trzy silniki pod kątem wytrzymałości, spalania itd.? Przykładowo widziałem w tym progu budżetowym silniki 1.5 z przebiegiem 150 tys, a 2.0 z 250 tys., który z nich byłby Waszym zdaniem lepszy?

pitcarin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 20:30   #2
B75
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ford Focus Mk3, który silnik Diesla?

1,5 to nowsza konstrukcja (w stosunki do 1,6), a 2,0 to sprawdzona jednostka montowana w Mondeo, S-max, Galaxy. Oba silniki są godne polecenia. Mamy w firmie 1,5 i jeździ bardzo fajnie. Ciężko znaleźć Focusa 2,0 z sensownym przebiegiem. Za to 1,5 znajdziesz całkiem sporo i to salon PL, z udokumentowanymi serwisami itp
B75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.