Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2008, 17:01   #1
t_rex_
 
Postów: n/a
Domyślnie Zakup MONDEO MK III TDCI

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników. Wertuję to forum od kilku ładnych dni i w sumie w 80% już wszystkiego sie dowiedziałem ale mam jeszcze kilka pytań. Zdecydowałem sie na zakup MONDEO TDCI prawdopodobnie 2005 lub 2006r gdyż nie znalazłem nic lepszego w relacji jakość/cena. (i z takim kopem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) z wielu postów wyczytałem wiele horrorów związanych z mondeo dlatego mam kilka pytań:

1. Czy komuś padły wtryski tankując tylko i wyłącznie na Shell (jak na razie mi się od 3 lat tylko u nich tankować bo mam ich kartę od pracodawcy i dlatego pytam)
2. Czy można po numerach VIN określić samochody w których w procesie tech. źle zabezpieczono blachy i po prostu rdzewieją?
3. Czy ma sens sprawdzenie przelewowe wtrysków przed zakupem (o ile ford wystawi mi gwarancję że przejadę na nich 50000 ma to dla mnie sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jeżeli mi padną następnego dnia po próbie i ford powie - live is brutal jaki jest sens robienia tej próby)
4. W których miejscach (prócz oczywiście widocznych - drzwi, klapa i itd mam szukać śladów korozji lub innych min)
5. Czy kupując samochód sprowadzany ford polska akceptuje gwarancję 12 lat na perforację?
6. Chciałbym zrobić chiptuning w Vtech (czy ktoś ma z tym doświadczenie - wg mnie łańcuch rozrządu więc 25km i 50nm wiecej nie zrobi problemu)
7. Na co jeszcze mam zwrócić uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samochód będę kupował z pewnego źródła (żadnych super okazji i przebiegów 20000 - 30000 w niemieckim 4 latku w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - wolę teraz zapłacić kilka tysięcy więcej niż później dopłacać 3x tyle. Jeżeli możecie mi polecić gdzie można znaleźć takie mondziaki prócz Warszawy bo tutaj temat mam oblatany będę wdzięczny (chodzi mi o zagranicę - hmmm znaczy o nasz kraj unię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i hmmm za miesiąc dołączę mam nadzieję do tego zacnego klubu. I mam nadzieję że na długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AAAA!!!! zapomniałem o najważniejszym - czy jest na forum ktoś z Warszawy kto już trochę jeździ w/wym. autem i pomógłby mi przed samym zakupem (jak ktoś jeździ zna bolączki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2008, 18:23   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Re: Zakup MONDEO MK III TDCI

Hmm jak dla mnie to dosyć pewnym źródłem byłoby albo kupić takie autko prosto z domu od jakiegoś Austriaka/Niemca/Belga/Holendra/Francuza/Włocha itd. pod warunkiem, że ma to auto od wielu lat, a nie od kilku dni.
Lub też po prostu z jakiegoś komisu ale koniecznie komisu połączonego z Autoryzowanym Dealerem jakiejś marki.

A tak poza tym to temat przenoszę do działu zakup auta.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2008, 21:00   #3
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Zakup MONDEO MK III TDCI

Cytat:
Napisał t_rex_
5. Czy kupując samochód sprowadzany ford polska akceptuje gwarancję 12 lat na perforację?
Jesli do auta sprowadzonego masz oryginalna ksiazke serwisowa i pieczatki wszystkich przegladow blacharskich wykonane na czas (co roku) to gwarancje perforacyjna uznaja. Jesli brak odpowiednich pieczatek lub chocby jednej to jest szansa, ze po dodatkowym przegladzie i platnej naprawie (w ASO) wszelkich groznych uszkodzen lakieru oraz ognisk rdzy moga ta gwarancje wznowic.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.