Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2008, 20:02   #1
piobob72
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-01-2008
Model: Ford Focus ST Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Stuki w zawieszenie

Witam wszystkich i proszę o poradę . Od pewnego czasu słyszę stuki dochodzące według mnie z zawieszenia, słychać je na dziurach lub nierównościach. Wymieniłem łączniki stabilizatora z przodu i z tyłu (tak mówił facet w fordzie) ale stuki nie ustąpiły. Byłem teraz w stacji kontroli pojazdów i Pan był tak uprzejmy że nawet przejechał się ze mną potem wszedł pod samochód i po dokładnych oględzinach stwierdził że zawieszenie jest w stani bardzo dobrym Nie wiem co dalej robić to stukanie jest denerwujące może ktoś z was miał podobny problem, może to nie zawieszenie bo słyszałem też że poduszki na silniku są do wymiany i poprostu wali silnik. Proszę napiszcie.
Pozdrawiam

piobob72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2008, 08:12   #2
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

No cóż ,ja miałem stuki ale po wymianie łączników z tyłu ustało.
Jeśli nasz poduszki do wymiany to sprawdź w innym warsztacie.
Ale c-max lubi postukać .
Ustal czy przód czy tył i musisz dochodzić
powodzenia
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2008, 22:13   #3
BaRiBaL
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

Cytat:
Napisał radzio_s
No cóż ,ja miałem stuki ale po wymianie łączników z tyłu ustało.
U mnie podobnie - wymieniono mi laczniki z tylu bo i z tylu stukalo. Efekt jest taki, ze stuka wyraznie mniej ale jednak cos stuka. Pocieszam sie, ze 99% mojej codziennej jazdy po miescie odbywa sie na dobrej nawierzchni (tak, to mozliwe i to nawet w stolycy) i wowczas nic nie stuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BaRiBaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2008, 10:48   #4
eagent
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-08-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: ESCAPE
Silnik: 1.5 se
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

mam ten sam problem. Stuka z przodu nawet po wymmianie łącznika a na stacji (wytrząsarka, szarpaki itd) zawieszenie jak ta lala. Poradzono mi sprawdzić mocowanie zbiornika spryskiwacza a że jest za nadkolem czekam aż się ociepli aby go nie połamać przy demontarzu
__________________
FORDY są bezcenne, za BMW zapłacisz kartą Mastercard (skrzynia biegów gratis)
eagent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2008, 16:25   #5
LM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2004
Skąd: Złocieniec (zachodniopomorskie)
Model: Gold
Silnik: 1,6 16V Duratec
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

Miałem stuki z przodu, 2 wizyty w ASO, dopiero za trzecim razem stwierdzono i naprawiono mocowanie zbiorniczka spryskiwacza za nadkolem (prawym)!!!!!!!!!!!! Po naprawie 'ok.
LM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 13:24   #6
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

wroce do tematu. zabralem sie za wygluszanie bagaznika i w sumie przejechalem sie bez plastikow. od srodka sam. na nadkolu jest mocowanie teleskopa. czyli 2 srubki i centalnie miedzy nimi jeszcze jedna z kontra . to i wlasnie od niej slychac takie postukiwania. nawet na lekkich nierownosciach. po zdjeciu plastikow jest donosne. przejechalem sie dzis w bagazniku, to mialem okazje popatrzec jak to pracuje. jest to dzyndzel , ktory wraz z ugieciem teleskopu daje takie pukniecia.
no i mam pyanko. w jakim celu jest ta srubka , czy martwic sie tymi popukiwaniami? wystarczy ,ze dam jedne kawaleczek maty wygluszajacej na ta srubke i jest cisza. ale wolalbym nic nie dawac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

po przemysleniach: zazwyczaj 2 sruby to mocowanie gniazda amorka ( nie pamietam nazwy) wiec wynika ,ze ta 3 srubka to moze byc czesc amorka, zatem skad ten luz ?? wybita guma ?? sprawdzalem w tisie jakims starym , ale tam nie ma rysunkow pogladowych na ta czesc
po poszukiwaniach: znalazlem amorka na aledrogo , nadal nie wiem do czego jest ta srubka, moze odboj sie na niej trzyma , a widze ,ze odboj spruchnialGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., problemow z zawiechom nie mam , moze zrobil sie luz miedzy amorkiem a mocowaniem odboja i to on wlasnie tak bije. cholerka ,zeby miec to w rece, to by czlowiek sprawdzil, moze ma ktos pomysl , czy samo dokrecenie tej srubki zmniejszyt stuki w tylnym zawieszeniu ?? ale co z tym odbojem...
sprawdzilem: dokrecanie nic nie daje. niestety plastikowe oslonki u mnie odpadly od odboju. niby je poprawilem, ale nadal jest dziwny dzwiek.
jeszcze jedno:
w tis znalazlem cos takiego : tylne zawieszenie

˛ Rear Lower Arm ? Vehicles With: Solid Stabilizer Bar Link

˛ Rear Lower Arm ? Vehicles With: Ball Joint Stabilizer Bar Link
jaka jest roznica i gdzie sie stosowalo pierwsza wersje i druga
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 13:59   #7
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

witam
zwróćcie uwagę na zbiorniczek plynu do spryskiwacza on lubi popukiwać i wyglada to jakby z zawieszenia.
jest on w prawym przednim blotniku.
pozdrawiam
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 18:21   #8
robciowr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Skąd: dolnyśląsk
Model: FORD C-MAX Mk2
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

Jak dostać się do tego zbiorniczka czy trzeba zdemontować nadkole? Próbowałem dostać się od góry ale nie udało się :fcp6 .
robciowr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 18:23   #9
PYRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: RAWICZ - woj.wielkopolskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 363
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

tak kolego, musisz zdjąć nadkole. tak będzie najszybciej.
PYRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 18:28   #10
PYRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: RAWICZ - woj.wielkopolskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 363
Domyślnie Re: Stuki w zawieszenie

a już super dostęp będziesz miał jak jeszcze zdejmiesz koło. ja pierwszy raz zdejmowałem skręcając raz kołem w lewo a potem w prawo żeby dostać sie do wkrętów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale człowiek uczy sie na błędach :fcp1
powodzenia !
PYRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.