Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2008, 10:08   #1
teffal
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 78
Domyślnie [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Witam, czy ktoś może mi napisać, jak zbudowany jest fotel w mondeo 1998 mk2 kombi? Otóż fotel mi skrzeczy a lewa strona oparcia jak siedzę odgina się do tyłu - w rezultacie zsuwam się w lewo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całe oparcie jest luźne, jak by coś tam było nie dokręcone bądź urwane?
Chcę zabrać się za wyjęcie fotela i ściągnięcie tapicerki. Czy mogę bezpiecznie odłączyć żółte czujniki poduszki itd...? Prawdopodobnie będę miał problem ze ściągnięciem tapicerki i mam nadzieje, że z powrotem ją nałożę... Regulacja położenia oparcia działa, tylko czasem podczas kręcenia coś strzela i ciężej chodzi... |Czy komuś to coś mówi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Spokojnie...więcej pokory i chęci a się dogadamy!
teffal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 11:50   #2
KILIAN
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Lewałd Wielki
Model: Mondeo Mk II
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Cytat:
Napisał teffal
Witam, czy ktoś może mi napisać, jak zbudowany jest fotel w mondeo 1998 mk2 kombi? Otóż fotel mi skrzeczy a lewa strona oparcia jak siedzę odgina się do tyłu - w rezultacie zsuwam się w lewo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całe oparcie jest luźne, jak by coś tam było nie dokręcone bądź urwane?
Chcę zabrać się za wyjęcie fotela i ściągnięcie tapicerki. Czy mogę bezpiecznie odłączyć żółte czujniki poduszki itd...? Prawdopodobnie będę miał problem ze ściągnięciem tapicerki i mam nadzieje, że z powrotem ją nałożę... Regulacja położenia oparcia działa, tylko czasem podczas kręcenia coś strzela i ciężej chodzi... |Czy komuś to coś mówi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam to samo, tyle że z prawej strony fotela kierowcy.
Tak samo zastanawiam się czy można przy tym pogrzebać.Może któryś z kolegów przerabiał ten temat i mógłby podzielić się swoją wiedzą.
KILIAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 12:33   #3
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Naocznie tego nie widziałem, ale na fotkach - są tryby które się wyrabiają, jest spaw, który może pęknąć, a to przez zbyt energiczne wsiadanie do auta + waga kierowcy (lub stałego pasażera)
Zdejmowanie tapicerki było ładnie opisane w jakimś poście, chyba w związku z jej praniem (jeżeli nie znajdziesz, to gdzieś mam jeszcze plik w wordzie). Jak masz welur i bez bocznej poduszki, to wogóle nie powinno być problemów ze zdjęciem jej.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 14:39   #4
teffal
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 78
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Kefir, a jak te trybiki naprawic? Dospawać czy tylko zakup nowego elementu fotela?
__________________
Spokojnie...więcej pokory i chęci a się dogadamy!
teffal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 18:25   #5
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Może regulacja jest dobra, tylko strzela bo fotel jest połamany, wydaje mi się, że regulację (tryby) widać bez zdejmowania tapicerki. Masz boczną poduszkę? jeżeli masz dwie żółte kostki, to masz. Jedna jest od poduszki a druga od napinacza pasów. Według instrukcji kostki można odłączyć 15 minut (nie wiem czy nawet nie dłużej) po odłączeniu akumulatora, aby pozostały ładunek elektryczny ich nie wystrzelił. Przez niewiedzę rozłączałem je bez odłączania akumulatora - na szczęście nic się nie stało, ale następnym razem nie będę ryzykował.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 23:15   #6
teffal
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 78
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Kefir, już wszystko naprawiłem! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się, że zębatki idealne a mocowanie oparcia do siedzicka się urwało...dwie blaszki, śrubki i wszystko a jeszcze sobie napinacz lędzwiowy naprawiłem! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz to powiedział bym nawet, że za bardzo jest odchylone w prawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zastanawiałem się jak działa poduszka ...mam jedną i po prostu odłączyłem aku. po czym poduszke, obawiałem się, że może mi walnąć jak ją spowrotem podłączę po ok. 3 godzinach podłączyłem i nic się nie stało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Spokojnie...więcej pokory i chęci a się dogadamy!
teffal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 23:52   #7
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

No to z tym połamaniem trochę przebarwiłem, ale niech tam... i fajnie, że się udało. Skoro robiłeś też regulację lędźwiową tzn, że tapicerkę zdejmowałeś? Piszesz, że masz jedną kostkę? to jest ona od napinacza pasów. Co do "wybuchu", to chodzi podobno o to, żeby przy wpinaniu, czy wypinaniu wtyczki nie nastąpił przeskok iskry, więc zalecają tą przerwę po odłączeniu aku już przy wypięciu wtyczki.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2008, 08:49   #8
teffal
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 78
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Kefir, tapicerke zdejmowałem tylko tak do połowy...A i tak spędziłem nad tym jakąś godzine, bo te metalowe spinki trzymające tapicerkę to jakiś koszmar! Regulację lędźwiową naprawiłem zaczepiając haczyk w odpowiednim miejscu bo musiał spaść... Pod siedzeniem mam właściwie dwie kostki... żółtą i czarną. W aucie mam dwie poduszki w desce i kierownicy. Zastanawiam się czy przypadkiem nie mam podgrzewanych foteli...Z tapicerki wewnątrz niej wystają poucinane kable jakieś..
__________________
Spokojnie...więcej pokory i chęci a się dogadamy!
teffal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2008, 09:27   #9
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Cytat:
bo te metalowe spinki trzymające tapicerkę to jakiś koszmar
ee, no coś ty :fcp2 mi łatwo poszło :fcp4
u mnie to wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wychodzi na to, że żółta jest od napinacza, a czarna od podgrzewania fotela, tylko widocznie komuś potrzebna była kostka, a jeżeli masz te przyciski:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
, to pewnie wystarczy tylko dorobić kostkę.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2008, 15:07   #10
teffal
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 78
Domyślnie Re: [mk 2] budowa fotela kierowcy? Oparcie wygina się w lewo...

Kefir, a wiesz może jak wyglądają te maty do podgrzewania foteli? Przycisków nie mam mam tylko dwie kostki żółtą i czarną, kable są poklejone taśmą... Z tapicerki wystają dwa cieńkie kabelki w grubszej gumie i tak się zastanawiam po cholerke one tam są i są przecięte... U mnie w aucie było pare zmian bo wlaściciel w niemczech włożył sobie webasto w serwisie (ktore nawet nie wiem jak działa - brak sterownika!!)
__________________
Spokojnie...więcej pokory i chęci a się dogadamy!
teffal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.