Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2008, 18:54   #1
marcin87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Postów: 1
Domyślnie [Mk2] Centralny Zamek

Witam. Mam problem z centralnym zamykaniem drzwi a tak dokładnie tylnych drzwi od strony pasażera (czyli przeciwne do kierowcy),nacisnąłem na pilot w trakcie gdy te drzwi były otwarte i od tamtej pory wszystkie się zamykają i otwierają a tamte jedne nie. Dlaczego tak jest i co z tym zrobić??? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

marcin87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2008, 18:56   #2
edikpl
ford::average
 
Avatar edikpl
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Koronowo
Model: MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Re: [Mk2] Centralny Zamek

Mam ten sam problem. Styki są ok. Po jakimś czasie stwierdziłem że to zamek, działa tylko sterowanie ręczne.. Prąd do zamka dochodzi.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda
edikpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2008, 15:12   #3
zzzcia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: w-w
Postów: 3
Domyślnie Re: [Mk2] Centralny Zamek

Sprawdzcie silnik w siłowniku. Można go rozebrać i umyć.
zzzcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 09:54   #4
edikpl
ford::average
 
Avatar edikpl
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Koronowo
Model: MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Re: [Mk2] Centralny Zamek

W moim przypadku czyszczenie i WD40 nic nie pomogło. Więc dalej szukam zamka TL.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda
edikpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 14:19   #5
technekratos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [Mk2] Centralny Zamek

Witam

Mam problem z centralnym zamykaniem/otwieraniem i w ogóle z pilotem. Plus dziwnie zachowuje się dioda od immobilisera.

Auto: Mondeo MK2 1,8 TDi, Ghia, kombi, 1999r

Objawia się tym, że nie można w ogóle otworzyć drzwi czy to od zewnątrz czy klamkami od środka , zarówno z pilota jak i ręcznie -kluczykiem. Bagażnika również w żaden sposób nie można otworzyć.

Wyjątkiem są tu prawe przednie drzwi które można otworzyć jedynie za pomocą klucza i od środka klamką.

Problem zaczął się od tylnych drzwi, później przestały się otwierać również drzwi kierowcy i bagażnik.

Dodatkowo dziwnie zachowuje się lampka od immobilisera:
-Przy wyciągniętym kluczyku: dioda świeci ciągłym światłem i dodatkowo co 2 sek. pulsuje jaśniejszym mrugnięciem.
-Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu do pozycji II- zapala się mocniejszym ciągłym światłem a po paru sek. nieznacznie przygasa (ale wciąż świeci), W tym momencie słychać normalną procedurę załączania zapłonu.
-Po odpaleniu silnika dioda mruga ok 3x na sek. Silnik normalnie pracuje, nie gaśnie.
Każdorazowe naciśnięcie przycisku na pilocie w trakcie pracy silnika objawia się dłuższym zaświeceniem diody.
----
po chwilowym odłączeniu akumulatora , dodatkowo przestało działać radio- prosi o KODE
----

Czy i jak można taki problem rozwiązać? Co jest jego przyczyną? Z góry dzięki za porady
============================
PS: Pogrzebałem i okazało się ze dodatkowo przepalił się bezpiecznik nr 25 (20A). Po wymianie sytuacja na krótko wróciła do normy. Wszystkie drzwi się odblokowały i lampka immobilaisera również zaczęła poprawnie migać i gasnąć.

Po zamknięciu z pilota sytuacja wróciła do poprzedniego stanu.

Odłączyłem (odkręciłem) więc wtyczki wchodzące od każdych drzwi do środka samochodu i okazało się ze w prawych przednich drzwiach (które jako jedynie, ręcznie się otwierały) jest jakieś zwarcie. Jakie? tego jeszcze nie wiem bo brak czasu na grzebanie w drzwiach.

Zostawiłem to wtyczkę nie wkręconą i na razie jeżdżę- nie działa jedynie sterowanie prawych przednich drzwi, a tak wszystko OK. Jak znajdę bezpośrednią przyczynę to napiszę....

PS.Odnalezienie kodu do radia w serwisie FORDA kosztowało 66zł.
technekratos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 10:03   #6
edikpl
ford::average
 
Avatar edikpl
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Koronowo
Model: MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Re: [Mk2] Centralny Zamek

Wymieniłem zamek i wszystko jest OK.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda
edikpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.