Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2009, 21:27   #1
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie [Mk5] Pare pytań

Chciałbym kupić mojej żonce autko Ford Fiesta [Mk5] 1999-2000r. (1.8 TDDi). Naczytałem się już o tym samochodziku sporo, ale że od sporo lepiej wiedzieć jeszcze więcej więc mam następujące pytania :
1) czy ten samochodzik ma pasek czy łańcuch rozrządu
2) czy silniczek w tym samochodzie rzeczywiście jest tak głośny jak o nim piszą (o moim w Mondeo [Mk3] też tak pisano a jest chyba cichszy od 1.9TDi VW)
3) jaki jest oryginalny rozmiar opon
4) jak rozpoznać czy jest kontrola trakcji (podobno jest - czy powinien być wyłącznik)
5) czym charakteryzuje się komputer w tym samochodziku (czy również średnie spalanie itd)
6) jeżeli ktoś takowym samochodem jeździ niech podzieli się opinią na temat tego samochodziku.
Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 07:57   #2
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Re: [Mk5] Pare pytań

Gumki sa oryginalnie 185/55/14 - jesli na alufelgach to nie ma zamiennikow, jesli stalowe to mozna zalozyc tez 175/64 lub 165/65. Jest pasek rozrzadu (zestaw pasek+ rolki to jakies 200 zl). Co do kontroli trakcji to nie mam pojecia, ale ABS jest.
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 16:51   #3
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: [Mk5] Pare pytań

dzięki za tą odpowiedź, ale oczekuję dalszych, szczególnie interesują mnie opinie użytkowników tego typu samochodów!!!
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 18:38   #4
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Re: [Mk5] Pare pytań

jako że kupujesz dizelka więc się nie wypowiem w sparawie silnika , co do innych spraw .... koniecznie sprawdź tylne nadkola ( same końce ) ruda najczęściej tam zaczyna swoje dzieło :fcp5
w zimie trochę wolno się nagrzewa kabina , klima o ile jest sprawna latem jest ok nieźle schładza , oponki 185/55/14( alu ) lub 165/65/14 . Dla kobietki niezłe autko ( gabaryty na miasto ) . Fotele na długie trasy raczej niewygodne ( dla faceta , za krótkie siedziska ) , sylwetka bardziej mi się podoba niż corsa B ( taka kaczucha , zwłaszcza na oponkach 185/55/14 :fcp3 ) , niezłe prowadzenie na zakrętach , fajnie się trzyma .
A i może być że do bagażnika dostaje się czasem woda , nie trzyma uszczelka szyby , lub uszczelnienie spryskiwacza.
yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 20:10   #5
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: [Mk5] Pare pytań

Znowu dzięki. Ale czy ktoś mógłby coś napisać o tym niby hałaśliwym silniku. Sam mam diesel'ka i wiem, że to musi trochę klekotać (i to jest czar tego silnika). Ale czy w tym samochodzie jest coś więcej???
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.