Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2009, 08:12   #1
ursua
 
Postów: n/a
Domyślnie [MK2]Czy to na pewno łożysko?

Witam,
Jak zdiagnozować zepsute łożysko w przednim kole (lewym)? Nie mam jakichs szczegolnych szumów podczas jazdy. Tylko na nierównościach coś tam grzechocze. Byłem na wymianie oleju i koleś "przy okazji" stwierdził, że mam do wymiany łożysko wręczając mi przy tym kosztorys (na którym łożysko optimal było 2 razy droższe niż w sklepie). Jako, że warsztat ten uważam za dobry jedynie do wymiany oleju chciałbym to jakoś zdiagnozować we własnym zakresie. Powinny być wyczuwalne jakieś luzy? Bo wydaje mi się, że grzechotanie na nierównościach może być objawem czegokolwiek innego.
Co do samych łożysk: czytałem, że optimal odpada, skf jest najlepszy a co z CX? Jedną opinię tylko znalazłem i to nad wyraz pozytywną. Na jakie Wy wymienialiście? I czy dobrze działają?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 11:30   #2
energy52
ford::average
 
Avatar energy52
 
Zarejestrowany: 29-12-2008
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 99
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

Może warto spróbować polskie MARGO. Drogie nie są a z tego co słyszałem jakościowo całkiem zacne.

Pozdrowienia
__________________
Nowe części do Forda

www.autoford.pl
energy52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 11:40   #3
CafeDelTom27
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Piła / Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

polecam skf i tylko skf.To są te same co orginalne fordowskie tylko ze be znaczka FORD a reszta jest ta sama no i cena chyba polowe nizsza.Jak chcesz nim jeszcze sporo pojezdzic to nie oszczedzaj i kup SKF a jezeli chcesz go sprzedac to kup jak najtanszy jezeli Ci kasy szkoda.Od razu sprawdz czy sworznie i tuleje nie sa juz stare bo za jednym zamachem wymienilem i lozyska sprzodu i tuleje i zworznie.Po pierwsze robocizna Ci taniej wyjdzie i dostaniesz w sklepie wiekszy rabat jak te materialy wszystkie w jednym miejscu kupisz.
CafeDelTom27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 12:40   #4
ursua
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

a jak dowiedziec sie (we wlasnym zakresie) czy to lozysko czymoze lacznik stabilizatora? jakies luzy, piski, stuki oprocz szumienia przy jezdzie? wyszedlem na parking sprawdzic i mam jeszcze jeden objaw: przy naciskaniu kola w plaszczyznie poziomej od gory (tj. nacisniecie na najwyzszy punkt kola w kierunku silnika a nie np. ziemi) slychac trzeszczenie i czuc delikatny luz. w drugim kole tego nie ma. co to moze byc?
mechanika uczciwego nie znam, a na lapy nie mam czasu mu patrzec wiec moze dokrecic srubke i powiedziec ze wymienil lozysko.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 12:52   #5
energy52
ford::average
 
Avatar energy52
 
Zarejestrowany: 29-12-2008
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 99
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

Ja bym, podobnie jak radził kolega CafeDelTom27, wymienił też sworznie, tuleje i łączniki za jednym razem. Biorąc pod uwagę stan naszych dróg i tak trzeba to robić często a przynajmniej będziesz miał już to z głowy. Za mechanika zapłacisz raz a tak wymienisz łożycho i okaże się, że to nie to.
__________________
Nowe części do Forda

www.autoford.pl
energy52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 13:01   #6
jakob61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo combi /ghia/
Silnik: 1.8 TD endura
Rocznik: 1998
Postów: 290
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

Witam . moim zdaniem to nie wina łożysk ! gdyż szum sypiącego się łożyska w aucie jest tak duży że trudno go nie zauważyć i nie dzieje sie to z dnia na dzień . To grzechotanie może wywoływać wiele czynników głównie związanych z zawieszeniami stanem układu kierowniczego /gałki/ jak również zużyte przeguby na półosiach . Wjedż na stację diagn. na szarpak powinno to wiele wyjaśnić , a w domowych warunkach to jedynie ... podnieś auto na lewarku i poszarp kołem w osi pionowej i poziomej może znajdziesz gdzie są jakieś luzy .
Ja swego czasu też już szukałem łożysk a okazało się że była to wybita gałka , objawem było właśnie takie dziwne grzechotanie w czasie jazdy przy lekkim ruchu kierownicą .
jakob61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 20:55   #7
CafeDelTom27
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Piła / Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

no ja mialem wlasnie grzechotanie ja skrecalem w prawo i okazalo sie ze to lozysko po lewej stronie.Ale np.w Transicie lozysko kiedy juz jest na wykonczeniu to tylko lekko szumi.
CafeDelTom27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 17:19   #8
ursua
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

za grzechotanie odpowiadal jednak lacznik stabilizatora a nie lozysko. warsztat nadajacy sie jedynie do wymiany oleju to norauto w toruniu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2009, 01:55   #9
slawfr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?

Sprawdz jeszcze raz to kolo co do luzu o ktorym pisales, bo jezeli lozysko jest ok, to nie potrwa dlugo przy luzie. Normalnie powinna wystarczyc zmiana nakretki na walku i trza to niezle dowalic (wartosci Nm nie pamietam, ale nie pb. o to). Jak dobrze pamietam, sa to podwojne lozyska, i latwo sie sypia przy luzie (przerobilem to, samodzielne nabijanie lozyska (a nie praska) + poluzowanie sruby na osce).

Pozdrawiam.
slawfr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 07:27   #10
meniakjohan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2009
Postów: 5
Domyślnie Re: [MK2]Czy to na pewno łożysko?mia

wymieniałem łożysko jakiś miesiąc temu (koszt około 70zł) i szumiało bardzo cicho.Teraz po wymianie jest ok.
meniakjohan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.