Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2009, 19:53   #1
dawidos22
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

Witam mam probblem z moim mondziakiem 1.8 zetec benzyna 2001 ma 110tys. kilometrów do tej pory nie mialem z nim problemow az do dzisiaj tzn podczas jazdy lub postoju ponirzej 1500-1600 obrotow cos mi stuka w silniku jak go odpalem rano i jest zimny nic nie stuka jest oki dopuki sie nie nagrzeje.paska rozrzadu nie mam ma lancuszek a wiec to wykluczam ,kolo zamachowe raczej nie stuka dokladnie tam gdzie sa te rolki z tym paskiem sorki ale nie jestem specjalistra w sprawach mechaniki nie wiem od czego to jest czy to jest od wspomagania czy od pompy wodnej nie mam pojecia moze ktos z was mial podobny problem nie mam pojecia co to jest .Pozdrawiam i dzieki.

dawidos22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 20:54   #2
fordowiec AC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Model: focus II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

spróbuj zdjąć pasek alternatora jeżeli przestanie stukać wymień napinacz paska
fordowiec AC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2009, 01:42   #3
slawfr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

Te, pisalem o tym, cos mi stuka w mk3, 1.8 duratec, silnik rozgrzany, na zimno nic.
Takie pykanie z okolicy kolektora wydechowego, sprawdzilem caly wydech i nici, wszystko gra, nie jestem w stanie zlokalizowac telepanie.
Koledzy z forum sadza ze to elastyczny locznik wydechowy pomiedzy kolektorem wydechowym a katalizatorem sie wypalil i cos w nim stuka i pyka, tyle ze moj mondek ma 40000km, (troche malo)
Tez myslalem ze to ten lacznik, ale dzisaj przystawilem drewniany klocek (do tego lacznila) aby zminimalizowac drgania na wydechu i tez cos klepalo.
Wg; mnie nie jest to klepanie wydechu, te stukoty sa zbyt "suche".
Pozatym jaki zwiazek napinacza - cieply/zimny silnik? Tzn. na zimnym tez powinno klepac, nie....?

No nie wem....

Pozdro!!!
slawfr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2009, 16:24   #4
dawidos22
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Re: [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

dzieki wielkie panowie za odpowiedz a co do sedna sprwy sciaglem pasek klinowy miales racje fordowiec dzieki napinacz do wymiany nawed nie musialem go sciagac poniewasz gdy tylko go zaczalem "szarpac" uslyszalem to wlasnie stukanie ale sciaglem jest tak jak napisalem do wymiany ale to nie wszystko raczej pompa wodna tez do wymiany chociarz jak narazie nic nie cieknie i temperatura jest wporzadku ale sa delikatne luzy a wiec wymienie i tak sie sypnie .pozdro panowie dzieki
dawidos22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 11:58   #5
slawfr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

No dobra,

Jezeli , Dawidos, twoj problem ze stukaniem zostal rozwiazany przez zmiane napinacza, to ja tez sie przyjze z bliska mojemu.
Klepie coraz bardziej i to na goracym silniku a nie zimnym (tak jak to bylo u ciebie), zatem ide do garazu dobrac sie do tego napinacza.
Wkurza mnie tylko maly przebieg (40000km), no ale nowe rzecy tez potrafia sie posypac.

Pozdrawiam.
slawfr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 22:43   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

Cytat:
Napisał slawfr
No dobra,

Jezeli , Dawidos, twoj problem ze stukaniem zostal rozwiazany przez zmiane napinacza, to ja tez sie przyjze z bliska mojemu.
Klepie coraz bardziej i to na goracym silniku a nie zimnym (tak jak to bylo u ciebie), zatem ide do garazu dobrac sie do tego napinacza.
Wkurza mnie tylko maly przebieg (40000km), no ale nowe rzecy tez potrafia sie posypac.

Pozdrawiam.
Przyłączam sie do problemu. U mnie od jakiegoś czasu lekko pukało...ale to naprawdę lekko, wczoraj było już troche mocniej a dziś odgłos jakby stary traktor koło mnie stał. Odgłos dochodzi z lewej strony silnika, tak jakby z bloku górnej części, myślałem że to może wtryskiwacz no ale bez jaj... Trudno go zlokalizować wbądź raziepo lewej stronie tam gdzie jest zbiornik chłodnicy.... Dodam, że puka po rozgrzaniu i tylko na luzie jak zacznę mu zwiększać obroty to stukanie albo zanika w hałasie albo po prostu nie ma go. To będzie napinacz tak?
Od rana jednak też się tak zachwouje, co prawda znacznie ciszej. W sumie jak odpaliłem to przez 5 sekund chodził jak na rozgrzanym potem troche sie uspokoił. I ten odgłos to bardziej skrobanie niż pukanie. Tak jakby ktoś wsadził plastik w wentylator.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 09:52   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [MK3] Stukanie podczas niskich obrotów

Dodam jeszcze, że odgłos ten częściwo jest zależny od poboru prądu, gdyż w zależności od ilości włączonych świateł itd. Odgłos ten albo zanika albo jest jeszcze głośniejszy.
Odnośnie napinacza, można to samemu zrobić? Jest to bardzo skomplikowane? Trzeba od dołu się dostać czy można od góry wymienić?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.