Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2009, 22:20   #1
MAX1910
ford::beginner
 
Imię: MAX
Zarejestrowany: 20-02-2009
Skąd: RYBNIK
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 130 KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Post temperatura silnika

Mam problem z temp silnika jadac predkoscia 120 po autostradzie temp wskazuje miedzy 'O' a 'R' wydaje mi sie ze OK tylko jak pszyspieszam i jest pod góre {dosc duza góre} to temperatura zaczyna rosnac i potrafi płyn wywalic przez korek i tylko mi sie tak dzieje wjezdzajac pod GÓRE ŚW ANNY bo czesto jezdze na ZGORZELEC i mam juz tego dosc patrzenia na wskaznik temp czy zaraz niewystrzeli na MAXA a jak juz wjade na ta nieszczesna gore to póżniej temp jest OK juz wymieniłem termostat i pompe wody bo mi przeciekała i po tej wymianie jest to samo nic sie niezmieniło i mam pytanie czy moze byc chłodnica zatkana ? bo ten dolny waz przy chłodnicy jest prawie zimny , a na górze goracy niemam zadnych wycieków płynu ? i czy jest problem jakis zeby samemu wymienic chłodnice jak bym musiał .

MAX1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 22:54   #2
Ataman101
ford::average
 
Avatar Ataman101
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Sharan Mk1
Silnik: 1.9 TDI 1Z+
Rocznik: 1996
Postów: 131
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Według mnie prawidłowo pracująca chłodnica powinna mieć oba węże ciepłe.
Zależy jeszcze kto co wlał do chłodnicy, bo jeżeli jest tam oryginalny G11 to nie powinno zatkać się korozją.
Ataman101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 08:28   #3
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Dałbym sobie spokój z chłodnicą a zaczął szukać uszczelki pod głowicę i mechanika który mi to dobrze zrobi. Wywalanie płynu to jest objaw przedmuchów na głowicy do układu chłodzenia. Pozdrawiam
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 10:00   #4
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Ja bym sprawdził najpierw chłodnice. Węże przy niej powinny być ciepłe gdy otworzy się termostat. Możesz mieć też chłodnice częściowo zabitą owadami (ktoś tu kiedyś pisał, że można jądelikatnie karszerem przeczyścić).

A przy jeździe dopuku nie wywali płynu, poziomy oleju i płynu w chłodnicą są ok?
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 21:00   #5
MAX1910
ford::beginner
 
Imię: MAX
Zarejestrowany: 20-02-2009
Skąd: RYBNIK
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 130 KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Cytat:
Napisał viper11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym sprawdził najpierw chłodnice. Węże przy niej powinny być ciepłe gdy otworzy się termostat. Możesz mieć też chłodnice częściowo zabitą owadami (ktoś tu kiedyś pisał, że można jądelikatnie karszerem przeczyścić).

A przy jeździe dopuku nie wywali płynu, poziomy oleju i płynu w chłodnicą są ok?
oleju nie przybywa wycieków też niemam i jeszcze przy jezdzie miejskiej nic sie nie dzieje i obydwa szlaufy sa odziwo ciepłe i chłodnica tez teraz byłem w górach i nic sie nie działo tylko jak jade na ZGORZELEC to mam dość tej góry ŚW ANNY BO JAK MOŻE WIECIE ONA SIE CIAGNIE I CIAGNIE zanim podjedziesz niewiem co mam robic i od czego zaczac
MAX1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 02:10   #6
Ataman101
ford::average
 
Avatar Ataman101
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Sharan Mk1
Silnik: 1.9 TDI 1Z+
Rocznik: 1996
Postów: 131
Domyślnie Odp: temperatura silnika

To jeszcze pytanie jak tam wiatraczki na chłodnicy? działają ?
Ataman101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 08:00   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Dzis z rana spokojnie jechałem na działke(przez obrzeża miasta 70km/h na 4-5-ce) miałem klime na AUTO i po 5km temp wzrosła do 60 stopni....troche dziwne.Jak wiecej sie staje na światłach to szybciej rośnie,a dziś aż tak wolno....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 11:49   #8
MAX1910
ford::beginner
 
Imię: MAX
Zarejestrowany: 20-02-2009
Skąd: RYBNIK
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 130 KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Cytat:
Napisał Ataman101 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jeszcze pytanie jak tam wiatraczki na chłodnicy? działają ?
musze to sprawdzic ale przy jezdzie po miescie nic sie niedzieje, czy mozna samemu jakos sprawdzic ten wiatrak ?
MAX1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 12:27   #9
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: temperatura silnika

Cytat:
oleju nie przybywa wycieków też niemam i jeszcze przy jezdzie miejskiej nic sie nie dzieje i obydwa szlaufy sa odziwo ciepłe i chłodnica tez teraz byłem w górach i nic sie nie działo tylko jak jade na ZGORZELEC to mam dość tej góry ŚW ANNY BO JAK MOŻE WIECIE ONA SIE CIAGNIE I CIAGNIE zanim podjedziesz niewiem co mam robic i od czego zaczac
To sprawdźteraz czujnik temperatury (ten co uruchamia wentylator) i sam wentylator czy działają. U mnie dla przykładu jest tak, że gdy temp przejdzie ponad literkę R to włącza się wentylator i schładza silnik. Masz w takim razie problem z wentylatorem albo czujnikiem.
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 12:46   #10
MAX1910
ford::beginner
 
Imię: MAX
Zarejestrowany: 20-02-2009
Skąd: RYBNIK
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 130 KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: temperatura silnika

a gdzie sie on znajduje ten od temperatury , umnie sie tak trzyma przed literką R i prubowałem go grzać zeby sie załaczył i nic moze masz racje ze to wentylator to moze najlepiej do jakiegoś elektryka podjechać zeby spr czy sa sprawne?
MAX1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.