Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2009, 17:05   #1
elmer-83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Węgliniec - Dolnośląskie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1995
Postów: 14
Unhappy Mondeo MK1 Ciężko pali po dłuższym postoju:/

Witam wszystkich.
To mój pierwszy temat wiec prosze o wyrozumiałość i zrozumienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Założyłem ten wątek bo po trzech dniach szukania na forum nie znalazłem odpowiedzi:/

Otóż mój diselek cieżko pali gdy postoi całą noc lub 8 godz gdy jestem w pracy:/Jak juz raz zapali to później pali na dotyk. Objawia się to w taki sposób, że po podgrzaniu świec i odczekaniu kilku sekund zaczynam kręcić rozrusznikiem, silnik się kręci ale nie zaskakuje po około 5-7 sek zapala bez proklemu:/ Nie toważyszy temu żaden czarny czy biały dym z rury wydechowej.
Moje podejżenia opierają sie na zapowietrzaniu się pompy wtryskowej lub złym koncie wtrysku. Wymieniłem wiec wszystkie wężyki paliwa i wymontowałem podgrzewacz, zamontowałem zaworek zwrotny między filtrem a pompą i wywaliłem wszystkie szybkozłączki, ale problem nie znikł:/
Gdy po nocy odkręciłem przewody wysokiego ciśnienia przy zaworach paliwo nie wytrysneło ledwo pociekło. Czy to normalne??
Dodam jeszcze że zwierałem styki przekaźnika zimnego roruchu i napinałem linke od termostatu woskowego by zmienić kot. Efekt zabiegów zerowy:/
Czy w pompie są jakieś zaworki zwrotne??:/
I ostatnie pytanie: Czy ktoś może mi napisać jak wyregulować kąt wtrysku??

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi


Ostatnio edytowane przez elmer-83 ; 26-08-2009 o 17:27
elmer-83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 12:21   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Mondeo MK1 Ciężko pali po dłuższym postoju:/

Ja zacząłbym od wymiany świec. U mnie były dokładnie takie same objawy. Zimny silnik - kręcenie, cudowanie. W końcu leniwie zaskakiwał. Po wymianie świec - wystarczy podgrzać (ale trzeba odczekać na charakterystyczny dźwięk wyłączającego się przekaźnika, a nie sugerować się kontrolką świec na desce rozdzielczej), chwilkę pokręcić, i po prostu odpala.
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 12:36   #3
elmer-83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Węgliniec - Dolnośląskie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1995
Postów: 14
Domyślnie Odp: Mondeo MK1 Ciężko pali po dłuższym postoju:/

Witam
Świece nówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale problem rozwiązał się samGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Winny był rozrusznik:/ Wczoraj zrobiłem mu generalny remont(tuleje szczotkotrzymacz i gruntowne czyszczenie). Naładowałem też pożądnie aku bo po tych mecharniach i jeżdzie na krótkich odcinkach nie miał szans się naładować. Efekt piorunującyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Dzis rano podgrzałem raz świece i odpalił po ok. 2-3sekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawdę poleca wyczyszczenie rozrusznika i delikatne przetoczenie komutatora by zlikwidować wżeryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze pytanie do jakiegoś dobrego elektrykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jaki prąd pobiera rozrusznik i jak długo powinien wytrzymać aku przy kręceniu rozrusznikiem??
Dodam że moje aku ma 75ah i nie wytrzymuje nawet 30sek.:/
elmer-83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 13:59   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mondeo MK1 Ciężko pali po dłuższym postoju:/

Przy sprawnym aku i rozruszniku oraz ciepłym silniku prąd wynosi ok 100A, ale przy zimnym silniku co najmniej 150A.
Rozumiem, że nie kręcisz non-stop 30 sek, tylko , że razem po zsumowaniu przez taki czas aku daje radę kręcić rozrusznikiem. To nie jest dużo, ale tragedii w lato nie ma. Na zimę radzę zaopatrzyć się w nowy WYSOKOPRĄDOWY akumulator. Zimny diesel ma być kręcony nie długo, ale SZYBKO. Oprócz pojemności, dla diesla ważnym parametrem akumulatora jest jego maksymalny prąd.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-08-2009 o 20:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 11:38   #5
elmer-83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Węgliniec - Dolnośląskie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1995
Postów: 14
Domyślnie Odp: Mondeo MK1 Ciężko pali po dłuższym postoju:/

Dziękuje za odpowiedz.

Samochód pali na dotyk gdy jest ciepły i ok. 3sek po nocyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet nie pomyślałbym że rozrusznik ma takie wielkie znaczenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
elmer-83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.