Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2009, 19:45   #1
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie co jest z temperaturą w czasie jazdy

Powiedzcie mi co jest nie tak. Założyłem dogrzewacz grzeje do tego załaczam auto wskaźnik temperatury na postoju stoi niemal w pionie. Wystarczy że ruszę i przejadę kilka kilometrów wskazówka opada na początek N i za nic nie wzrośnie. Czy to termostat?

radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 20:27   #2
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Cytat:
Napisał radzioradzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to termostat?
Od tego bym zaczął.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 22:14   #3
grzesh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Głogów,Polkowice,Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Rocznik: 1998
Postów: 43
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Cytat:
Napisał radzioradzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie mi co jest nie tak. Założyłem dogrzewacz grzeje do tego załaczam auto wskaźnik temperatury na postoju stoi niemal w pionie. Wystarczy że ruszę i przejadę kilka kilometrów wskazówka opada na początek N i za nic nie wzrośnie. Czy to termostat?


ja też stawiam na termostat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzesh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 09:01   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Może być termostat,ale jak masz ciepło w kabinie to wątpie,w MK1 te wskazówki tak mają że głupieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 10:05   #5
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Cytat:
Napisał radzioradzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie mi co jest nie tak. Założyłem dogrzewacz grzeje do tego załaczam auto wskaźnik temperatury na postoju stoi niemal w pionie. Wystarczy że ruszę i przejadę kilka kilometrów wskazówka opada na początek N i za nic nie wzrośnie. Czy to termostat?


Mój czujnik głupiał w ten sposób ,że raz szedł na dół lub stał w pionie. Wymieniłem i problem zniknął.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 16:47   #6
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być termostat,ale jak masz ciepło w kabinie to wątpie,w MK1 te wskazówki tak mają że głupieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak ! Jeśli jest ciepło a wskazówka opada na literkę N i tam się utrzymuje lub opada na sam dół to trzeba koniecznie wymienić czujnik temp. płynu w bloku silnika To jest typowy objaw ! Czujnik posiada 2 stopniowy układ i jak pada to zazwyczaj na "wysokiej temp." Ważne aby go wymienić przed latem ponieważ daje sygnał do komp. a ten steruje wiatrakami na chłodnicy !! I JESZCZE JEDNO jeśli te objawy mają miejsce przy temperaturach na zewnątrz jakie panują teraz czyli 0 i -3 to wszystko jest OK! Po prostu zasłoń wlot chłodnicy w zderzaku i temp. powinienneś mieć na środku ale wtedy wentylatory mają pole do popisu !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam !

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 04-11-2009 o 16:49
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 17:05   #7
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Ja wymieniłem miesiąc temu termostat i przy dodatnich temperaturach wskazówka dochodzi do R , ale ostatnio przy -4 ogrzewanie na HI , nadmuch na 2 i też wskazówka zeszła między N a O, nie wiem jak u innych ale myślę że wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 21:33   #8
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Mario, czujniki są co najmniej dwa, jeden do sterownika silnika a drugi do wskaźnika na desce. Jeśli więc padnie czujnik od wskaźnika to nie jest powiedziane że sterownik silnika będzie źle działał. Oczywiście w drugą stronę też to działa, na wskaźniku ok a do sterownika głupoty i wtedy jest dużo gorzej niż w wariancie pierwszym.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 22:19   #9
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario, czujniki są co najmniej dwa, jeden do sterownika silnika a drugi do wskaźnika na desce. Jeśli więc padnie czujnik od wskaźnika to nie jest powiedziane że sterownik silnika będzie źle działał. Oczywiście w drugą stronę też to działa, na wskaźniku ok a do sterownika głupoty i wtedy jest dużo gorzej niż w wariancie pierwszym.
Całkowicie się zgadzam ale radzioradzio ma 1,9 diesla i klimatronik Z autopsji wiem że z VW i jest sprzęgnięty z wentylatorem. Nie chciałem za bardzo bić piany ale nad reflektorem przy aku jest kostka która steruje 1 i 2 stopniem wentylatora. Po włączeniu na AUTO załącza pierwszy wentylator. Mnie to padło + czujnik na deskę (prawie zagotowałem). Czujnik założyłem nowy natomiast sterownik rozebrałem (choć jest nierozbieralny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i przelutowałem "suchy lut" na układzie i gra muzyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Elektryk który mnie oświecał twierdzi że ten typ tak ma i czujnik jest istotny bo wszystko wariuje. Objawy co do wskazówki temp. miałem takie same lecz co do radzioradzio stawiam na niezasłoniętą chłodnice lub zapowietrzony układ. Pisałem to bo mnie też "wymieniali" TERMOSTATy a w tych autach jest coś więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 05-11-2009 o 09:38
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 08:09   #10
pawellolek
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Podkarpackie
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC +LPG
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: co jest z temperaturą w czasie jazdy

Witam ja terz mam problem ze wskazówką strasznie głupieje raz pokazuje między N a O, a zachwile całkiem spadnie.Niewiem czy to problem z czujnikiem czy poprostu cos niełączy.Może ktos miał podobne objawy,i mi podpowie co robic.
pawellolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.