Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2009, 11:37   #1
Loczek
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Chełmek
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 98
Postów: 4
Domyślnie Jaki Tłumik??

Witam

Potrzebuje kupic Tłumik Końcowy jak i środkowy do mojego Focusa 98 Hatchback 1.8 16v.
Znalazłem kilka na allegro ale oczywiscie sa to zamienniki. Oplaca sie kupywac je czy lepiej wydac duzo wiecej i kupic orginalny??


Ostatnio edytowane przez Loczek ; 06-11-2009 o 11:40
Loczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 11:45   #2
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Kup sobie używany z Anglika starczy znowu na 10lat.Tłumik można ocenić po wyglądzie czy wytrzyma długo.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 16:48   #3
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Najlepiej kup sobie sportowy z ocynkowanej blachy, bass + wytrzymałość, tylko dobrej firmy np. BASTUCK, REMUS. ja mam BASTUCKA


Dinar chyba z tymi latami to żeś przesadził... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 17:16   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Kolego - w moim dieselku są od nowości [właśnie 10lat] 256tyś i jeszcze długo wytrzymają.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 17:47   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej kup sobie sportowy z ocynkowanej blachy, bass + wytrzymałość, tylko dobrej firmy np. BASTUCK, REMUS. ja mam BASTUCKA


Dinar chyba z tymi latami to żeś przesadził... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to niech lepiej z kibla wymontuje i bedzie buuu buuu buuuuu .

Oryginal jak duzo stal moze sie posypac zaraz krotko po zalozeniu.

Umnie oryginal wytrzymal 320 tys 14 lat , do tego 2 tarcze porzadne do pociecia.
Wiec materialy jakie byly uzyte sa super. Ale to jak skladali auto , a czy fordowski zmieniany jest taki sam dobry nie wiem.

A narazie polroku mam zalozony z ostrowa wielkopolskiego caly uklad.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Umnie wyszlo 180zl za 3 srodkowe 80 za koncowy , do tego srebrzanka za kilka zlotych , zabezpieczylem go ta farba. Zobaczymy ile potrzyma.

Z tego co patrzalem srodkowy maja o koncowy meila napisz.

Nie trzeba spawac tylko zlaczke daja , wszystkie gumy itp itd .

Za takie pieniadze to i tak zadne ryzyko , a blacha wydaje sie dosyc solidna i tlumi wazą swoje.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 19:15   #6
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to niech lepiej z kibla wymontuje i bedzie buuu buuu buuuuu .

Oryginal jak duzo stal moze sie posypac zaraz krotko po zalozeniu.

Umnie oryginal wytrzymal 320 tys 14 lat , do tego 2 tarcze porzadne do pociecia.
Wiec materialy jakie byly uzyte sa super. Ale to jak skladali auto , a czy fordowski zmieniany jest taki sam dobry nie wiem.

A narazie polroku mam zalozony z ostrowa wielkopolskiego caly uklad.

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=9916124

Umnie wyszlo 180zl za 3 srodkowe 80 za koncowy , do tego srebrzanka za kilka zlotych , zabezpieczylem go ta farba. Zobaczymy ile potrzyma.

Z tego co patrzalem srodkowy maja o koncowy meila napisz.

Nie trzeba spawac tylko zlaczke daja , wszystkie gumy itp itd .

Za takie pieniadze to i tak zadne ryzyko , a blacha wydaje sie dosyc solidna i tlumi wazą swoje.

Chyba kolega nie wiem co to BASS... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówię o takim naprawdę dobrym leciutkim basiku, zresztą niech sobie kolega zamontuje tłumik BASTUCKA albo Remusa niech najpierw zobaczy ile kosztują i niech zobaczy filmiki na YouTube jakie wydaję dźwięki.

Może kolega myślał o tym tłumiku: http://www.allegro.pl/item794061197_...er_opaska.html

Bo taki to naprawdę robi BUMM BUUUM.....


PS: W kiblu nie ma tłumika, może ty masz jakiś kibel po tuningu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zresztą, nie ma sensu wydawać pieniędzy na nie oryginalny tłumik bo po 2 latach się po prostu rozpadają, jak już to sportowy albo.. ORYGINALNY, ale te niestety trochę kosztują.

Ostatnio edytowane przez Damiano16 ; 06-11-2009 o 19:18
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 19:35   #7
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Witam.
Ja założyłem Izawit, środkowy i końcowy. Na razie, po nieco ponad dwóch latach, wygladają prawie jak nowe. Przynajmniej z zewnątrz.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 01:51   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

damiano ja mysle ze czas odstawic nfs most wated i zejsc na ziemie bo narazie to same herezje na forum piszesz.

Jeden woli taki wydech inny woli robic wies na kolach kazdy ma inny gust.

Zreszta sam uzywasz slowa sportowy wydech, a sportowy z basem nie ma nic wspolnego wiec....
Ogolnie to wyhamuj te opinie ze jak cos nie kosztuje 15000000 zl to ble , bo albo sportowy albo oryginalny bo reszta sie sypie. A powiedz mi ile milaes takich tlumikow ble?? CZy tylko klepiesz zdania dennych mechanikow i serwisow??
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 09:08   #9
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

Nieoryginalnych tłumików miałe bardzo dużo w samochodach i każdy rdzewiał po 2-1 roku.

Ja nie mówię że wszystko co tanie jest BLE ale w 98% tak jest niestety.


PS: Ja nie gram w NFS, NFS to shit.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 13:30   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jaki Tłumik??

jak stane a nie jezdzone to nawet oryginalny tlumik padnie moze nie po 2 ale po 4.

na ford sklepie oryginaly ale do 1.6 kosztuje srodkowy 350zl + koncowy 250zl

izawit oferuja na inny fordowskim sklepie , wiec mysle ze to dobry zamiennik , wiec koncowy do 1.8 kosztuje 145zl , a srodkowy 245zl

wiec oryginal bedzie 600+ bo widze ze do 1.6 sa tansze. czyli kolo 650-700 zl

izawit - 390zl

ostrow wielkopolski wyjdzie niecale 200zl , bo srodkowy 100zl a koncowy do kombi 1.8 sa drozsze i kosztuje 100zl
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.