Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2009, 15:00   #1
mklimko
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkII Turnier
Silnik: 1.8 16v automat
Rocznik: 09.1996
Postów: 55
Domyślnie Mokra podłoga po stronie kierowcy.

Witam!Mam problem z mokrą wykładziną po stronie kierowcy.Co prawda ostatnio dużo pada i jest ogólnie mokro ale co może być przyczyną?Pzdr.

mklimko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 16:25   #2
HUDY147
ford::advanced
 
Avatar HUDY147
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V LPG
Rocznik: 2003
Postów: 215
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

1. przerdzewiała podłoga
2. nie trzyma uszczelka na drzwiach

obstawiam pierwsze, trzeba to rozebrać i zobaczyć jak poważna jest korozja, trzeba zatkać dziurę oraz zamalować gruba warstwa konserwacji zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz pojazdu.
HUDY147 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 17:24   #3
wilu.2.2.tdci.mk3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Łowicz
Model: mondeo kombi
Silnik: 155 KM 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 35
Smile Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

W moim poprzednim MK3 też maiłem ten problem.
Naprawiono mi to na gwarancji. Nie wiem czy skutecznie, ale nie widać było już wody w wykładzinie wysysanej przez odkurzacz.
Ponoć woda może dostawać się przez jakiś wężyk odprowadzający wodę z podszybia lub niestety przez uszczelkę.
Powodzenia.
wilu.2.2.tdci.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 18:06   #4
damian0016
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Sandomierz
Model: mondeo
Silnik: 16V 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 358
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

sprawdź uszczelkę na drzwiach może się zsunęła albo jest już w sędziwym wieku i popękała
damian0016 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 15:29   #5
Gregory8
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

Mi też kiedyś w MK2 dostawała się woda w to samo miejsce. Przyczyną był niewłaściwie zamontowany filtr kabinowy. Woda przechodziła za schowkiem pasażera.
__________________
Był Mondeo MK2 2.0 benz. 1997
Gregory8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 15:33   #6
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

w twoim przypadku to woda pojawiała się po stronie pasażera a w temacie jest strona kierowcy a z tej strony to filtra nie ma
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 18:30   #7
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

Witam.Dokładnie taki sam problem miałem w swoim.Zlokalizowałem go po ponad roku dopiero w sierpniu tego roku będąc na działce.Już opisuję co było grane.Tak jak piszesz ciągle mokra wykładzina pod nogami (kierowcy) oczywiście.Zabezpieczałem podłogę od spodu i od środka,żywicą,barankiem a co mokro to mokro.A co najdziwniejsze nie jeżdziłem przez kilka dni a na podłodze kałuża.Nadmieniam,że padał deszcz.Odgiąłem całą wykładzinę,podłogę wysuszyłem,wsiadłem do auta,a małżonka lała wodę z węża pocałej lewej stronie auta,szczególnie po dzwiach.No i eureka,jest przyczyna.Woda spływająca po szybie bocznej do środka dzwi jakimś dziwnym sposobem lała się prosto na próg do środka auta. A po progu,tzn.po [plastikowej osłonie na podłogę.I stąd cały czas mokra podłoga.Poradziłem sobie z tym w bardzo prosty sposób,mianowicie zrobiłem z worka na śmieci taki fartuch do wewnątrz dzwi,yak jak miały polonezy.Teraz woda,która spływa cieknie po tej folii i zcieka na sam dół dzwi do samych otworów ściekowych.Koniec historii i banalnej,upierdliwej usterki.Pozdrawiam.
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 21:06   #8
Arni 11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: SOCHACZEW
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

Popieram ten problem w 100%!!! W sobote robiłem to samo w MK3 (brata) w tylnych prawych drzwiach. Też brałem pod uwagę uszczelkę ale szybko ja wykluczyłem. Padła decyzja zdjęcia boczka i wtedy prawda wyszła najaw. Przy zamkniętych drzwiach woda ściekająca do wewnątrz drzwi, na dystans, głośnik i po wiązce elektrycznej do auta. Ta sama sytuacja przy zamku. Problem opanowałem puszczając wiązkę od środka drzwi aby tam sobie skapywała. Proponuja dobrze doklejć też to gąbkowe obicie bo w mojm przypadku było częściowo odklejone co pomagało wodzi w drodze do wewnątrz auta. Ja mam MK2 i też jest mokro pod nogami kierowcy, więdz zabawa będzie powturna i mam nadzieję ze też to opanuję.
Arni 11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 21:38   #9
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

Na pewno opanujesz bo wiesz o co chodzi.Zapomniałem dodać,że głośnik też miałem mokry od spływającej wody,ale ten foliowy fartuch osłonił cały boczek od wewnątrz i zdaje rewelacyjnie egzamin.Proste,tanie,skuteczne.
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 21:56   #10
Arni 11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: SOCHACZEW
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Mokra podłoga po stronie kierowcy.

Pewnie się uda ale czasu nie mam zbytnio. A na co przyklejałes tą folie? Ja podejrzewam że moge miec jeszcze zapchane te otworki w drzwiach bo rozbierałem ostatnio drzwi PP i ta gąbka co byla naklejona na zewnętrzna blache (poszycie) sie skruszyła i leżała na dnie drzwi i woda miała problem odpływać. To taż może być przyczyną przelewu. Jak opanuje ten problem to opisze szczegółowo co było. Oczwiście zaznaczam że nie mam spruchniałej podłogi. hi.

Ostatnio edytowane przez Arni 11 ; 23-11-2009 o 22:03
Arni 11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.