Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2009, 11:04   #1
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Witam
Problem - nie działa polowa ogrzewanej przedniej szyby (strona kierowcy).
Do naprawy potrzebujemy (w moim wypadku):
- płaski wkrętak
- klucz nasadowy 15 (do odkręcenia ramion wycieraczek)
- lutownica, kawałek przewodu
- ostry nóż lub skalpel
Naprawę zaczynamy od demontażu podszybia.
Płaskim wkrętakiem demontujemy metalowe zatrzaski (6 szt.).
Następnie demontujemy ramiona wycieraczki.
Wyjmujemy podszybie. Złącza ogrzewania szyby są po stronie pasażera i po stronie kierowcy.
Częstą przyczyna uszkodzenia ogrzewania po stronie kierowcy jest mechanizm wycieraczek - ociera o taśmę (złączę) ogrzewania.
Naprawa (w moim przypadku) poległa na zlutowaniu tej taśmy. Ostrym narzędziem delikatnie zdejmujemy przezroczysta taśmę osłaniającą pasek z miedzi.
Lutujemy kawałek przewodu do obu końców uszkodzonej taśmy.
Po wykonaniu tej czynności izolujemy wszystko taśma izolacyjna.
Przed zamontowaniem podszybia włączcie wycieraczki i zobaczcie czy czasem mechanizm nie obciera o taśmę.
Można przy okazji nasmarować cały mechanizm wycieraczek.
Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się z naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS.
Ze względu na ograniczona ilość załączników - tylko te się "zmieściły"
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg szyba.jpg (79.1 KB, 7098 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg szyba_2.jpg (52.4 KB, 6962 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg szyba_3.jpg (86.4 KB, 7189 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg szyba_4.jpg (79.6 KB, 6668 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg szyba_6.jpg (83.9 KB, 6787 wyświetleń)

bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 09:00   #2
iceman73
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

WIELKIE DZIĘKI dobry człowieku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wizycie w ASO oczywiście śpiewka że szyba do wymiany. Mam identyczny przypadek więc przy odrobinie szczęścia zaoszczędzę ze 2500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
iceman73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 12:22   #3
lew107
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2010
Model: Ford Focus2
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Witam
Właśnie interesuje mnie ten temat. U mnie jest taki problem że nie działa cała szyba ale wiem że od strony kierowcy ta taśma właśnie jest zerwana i nie wiedziałem co zrobic..
Moje pytanie związane z załanczaniem ogrzewania przedniej szyby: przy włączaniu ogrzewania szyby tylnej w samochodzie słychać załanczanie w tablicy z prawej strony pod schowkiem..Natomiast jeśli chodzi o szybę przednią nie słychać nic i nie wiem właśnie czy nie mam coś w tej tablicy uszkodzone (no chyb że to załanczanie jest w tablicy pod maską) bo jeśli taśma jest zerwana od strony kerowcy to od strony pasażena szyba powinna grzać.
Bardzo proszę o podpowiedź co można z tym zrobić.. głównie chodzi mi o sprawdzenie czy po włączeniu ogrzewania wszystko się włącza...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź..
lew107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 08:26   #4
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Właśnie tym oto sposobem naprawiłem sobie ogrzewanie przedniej szyby, ale tylko połowicznie, bowiem z jednej strony tasiemka doprowadzająca prąd do przedniej szyby, była urwana, jak pokazywał kolega Bond008, więc oskrobałem, oczyściłem i skleiłem te blaszki tej tasiemki, po czym zaizolowałem taśmą izolacyjną i na razie ta "prowizorka" działa.
Jednak od strony pasażera miałem trochę inny przypadek, bo tasiemka była cała, tyle tylko, że odkleiła (bądź odczepiła) się od szyby, więc zatem pytanie czy można podkleić tą tasiemke doprowadzającą prąd do obojętnie jakiego miejsca w okolicach prawego dolnego narożnika szyby, czy jest jakiś patent, aby można było tą odczepioną tasiemkę skutecznie podłączyć aby szyba działała??
Jak rozpoznać to miejsce gdzie przyczepić tą taśmę do szyby skutecznie??
Pozdrawiam
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 11:43   #5
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Ciekawy temat ale chyba jeszcze mało rozpisany. Czy opisana metoda będzie analogiczna dla MK1? U mnie nie działa cała szyba więc dopiero zabiore się za ten demontaż podszybia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 16:00   #6
przemo007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Gorlice
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Może ktoś podać opis jak naprawic to w fokusie mk1 99r nie mam tasiemek tylko kable wlutowane w szybe nie działa strona pasażera.?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 19:14   #7
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Sprawdziłem dziś pod podszybiem i rzeczywiście mam urwaną taśme. Pytanie do Was czym jest podszybie podklejone do szyby? Jak je zdjac i pozniej przykleic z powrotem do szyby?
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 06:35   #8
ronnie86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2010
Skąd: Pszczyna
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Witam Panowie, u mnie to samo nie dziala podgrzewanie od strony kierowcy, FF I, trzeba sprawdzic przedewszystkim bezpieczniki oraz przekazniki, u mnie przykladowo kabelek byl nienaruszony (wydaje mi sie ze mechanizm wycieraczek akurat w FFI nie ma nic wspolnego z tym kabelkiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W moim przypadku rozwiązanie polegalo na tym ze kostka obok mechanizmu wycieraczek była najzwyczajniem zapieczona (podobno normalna rzecz w tych rocznikach) nie szlo jej nawet wyciągnąć z takiej plastikowej szynki, wystarczylo to wyrwac, poodpinac i zlaczyc na nowo zwykłą kostka elektryczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy okazji lusterka zaczely dzialac - najwidoczniej strona kierowcy jest takze odpowiedzialna za ogrzewanie lusterekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdzcie przy tej okazji miernikiem czy przeplywa prad.

Dodam jeszcze ze dwoch mechanikow po obserwacjach stwierdzilo uszkodzoną szybe do wymiany ;//.. Mechanik po szczegolowym opisie przez telefon takze zaręczał ze szyba do wymiany...
Nie bede komentowal doswiadczenia oraz mozliwosci mechanikow, niestety zdaje sobie sprawe ze wielu ludzi zrezygnowalo bądź tez wymienilo szybe - calkiem niepotrzebnie;/ (koszt to teraz okolo 1000zł)

Szyba juz grzeje, super wynalazek - autko niegarazowane, chwila podgrzewania i mozna jechac bez szkrobaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
POWODZENIA!

ronnie86
ronnie86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 09:20   #9
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Właśnie interesuje mnie ten problem. Fokus MK1 i brak ogrzewania połówki szyby od strony kierowcy. Chciałbym zabrać się za diagnozę, więc szukam informacji. To moja wstępna lista punktów do sprawdzenia, jednak mam w niej braki, więc proszę o podpowiedzi i uzupełnienie, ewentualnie zmianę kolejności - jeżeli coś łatwiej sprawdzić.

1. Czy sprawne są bezpieczniki? -ile ich jest (stawiam na 2)? które to są?
2. Czy nie jest przerwana taśma? -są dwie, więc sprawdzamy tą stronę która nie grzeje
3. Brak styków na kostkach elektrycznych. które to miejsca?
4. Czy przekażniki działają prawidłowo? -czy są dwa, na każdą stronę? Gdzie się znajdują.
5. Czy sprawny jest czujnik wyłączający szybę po nagrzaniu? można przypuszczać, że działając niewlaściwie mógłby wyłaczyć szybę zaraz po włączeniu, uznając że się wystarczająco nagrzała. czy jest taki jeden czujnik? Czy jak reszta układu występuje podwójnie.

Może wspólnymi siłami ułożymy taką listę, która przyda się kolenym posiadaczom foczki z taką przypadłością, aby łatwiej usunąć taką usterkę.

Ostatnio edytowane przez Kipa ; 24-02-2011 o 09:24
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 19:35   #10
Pawelo79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Szczcin
Model: Capri
Silnik: 2.8
Rocznik: 78
Postów: 43
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Pamietajcie że ogrzewana przednia szyba to odbiornik dużej mocy (duży prad zasilania) żeby się komuś autko nie "opaliło" po takich kombinacjachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pawelo79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.