Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2009, 17:45   #1
Ginter3
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie usterka układu wspomagania kierownicy

wyskakuje mi alaram i pomarańczowa kontrolka z informacja o usterce układu wspomagania kierownicy. Komunikat wyskakuje tylko po dłuższym postoju np po nocy i świeci się raptem 5 sekund i znika razem z kontrolką.Wszystko działa ok i nie zauważyłem niczego dziwnego podczas jazdy. Czy ten komunikat to nadchodzące kłopoty czy może mały poziom płynu od wspomagania? Miał ktoś takie coś?

Ginter3 jest offline  
Stary 03-12-2009, 18:20   #2
norbi1150
ford::advanced
 
Avatar norbi1150
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: radom
Model: c-max
Silnik: 1.6 TDCI-115ps
Rocznik: 2012 -80.000 tyś
Postów: 303
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

witam ja bym stawiał na niski poziom płynu tak jak pisze instrukcja że jak jest zimny to płyn zmniejsza objętość a jak złapie troche temperatury to zwiększa i tu może być pies pogrzebany sprawdź poziom
norbi1150 jest offline  
Stary 03-12-2009, 18:30   #3
Ginter3
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

pewnie już bym tam dawno zajrzał gdyby nie problemowe dojście to zbiorniczka :/ a jak już o tym mówimy to podpowiedzcie mi jakie płyn jest zalecany przez producenta. Auto mam od nie dawna i nie wiem co powinienem tam wlać. Mieszanie dwóch różnych płynów może się źle skończyć dla układu.Jak myślicie?
Ginter3 jest offline  
Stary 03-12-2009, 18:47   #4
norbi1150
ford::advanced
 
Avatar norbi1150
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: radom
Model: c-max
Silnik: 1.6 TDCI-115ps
Rocznik: 2012 -80.000 tyś
Postów: 303
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

witam nie wiem jak 2.litrowce bo taką masz ale ja 1.6 tdci to jest plyn zielony bo tu mam wspomaganie z pompą elektryczną i dlatego jest zielony u mnie zbiorniczek jest pod lampą pasażera trzeba lampe wyciągnąć tyle moge ci podpowiedzieć
norbi1150 jest offline  
Stary 03-12-2009, 18:52   #5
norbi1150
ford::advanced
 
Avatar norbi1150
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: radom
Model: c-max
Silnik: 1.6 TDCI-115ps
Rocznik: 2012 -80.000 tyś
Postów: 303
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

witam. płyn zielony Specyfikacja: WSS-M2C204-A2, FORD
norbi1150 jest offline  
Stary 03-12-2009, 18:56   #6
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

Może masz słaby akumulator. Wspomaganie jest hydrauliczno-elekryczne, więc to może raportuje ci jako bład własnie po uruchomieniu.
Sprawdź sobie przed uruchomieniem (w trybie serwisowym) napięcie aku.
smook jest offline  
Stary 03-12-2009, 19:06   #7
Ginter3
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

dzięki Norbi za specyfikację. Mam nadzieje że jest tam zielono w zbiorniczku. Co do akumulatora to wydaje się to być ciekawą wskazówką bo rzeczywiście w ciepłe noce nie ma tego problemu. Aku ma 2 lata i jeszcze ma roczną gwarancje. Muszę sprawdzić czy coś go nie zjada na postoju. Ile powinienem mieć na mierniku? Pamięta ktoś? Nigdy nie sprawdzałem poboru prądu na postoju więc zastanawiam się jak to technicznie zrobić. Przy otwartej masce nie zamknę auta jednocześnie.Wynik może nie być taki sam jak przy zamkniętym auta. Podpowiedzcie coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ginter3 jest offline  
Stary 04-12-2009, 05:35   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

nie ma sensu pisać o pomiarze aku, opisy sa na forum. proszę skorzystać z wyszukiwarki i poczytać.
 
Stary 04-12-2009, 09:04   #9
bolilol
ford::average
 
Avatar bolilol
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Rybnik
Model: focus c-max , fiesta mk4 (1,25 16v)
Silnik: 1.8 16V Duratec-HE 120PS
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

Ja stawiam na AKUMULATOR! Wiem z własnego doświadczenia! A że idzie zima to takich problemów będzie więcej, jeżeli akumulator ma już swój wiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!
bolilol jest offline  
Stary 04-12-2009, 17:00   #10
Ginter3
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: usterka układu wspomagania kierownicy

Dziś rano miałem jeszcze ciekawiej. Mianowicie podczas kręcenia rozrusznikiem mgrugały przednie światła z częstotliwością kręcenia rozrusznika mimo że ich nie włączyłem :/ słyszalne było wówczas załączanie się przekaźnika, który jest gdzieś w okolicy nóg pasażera pod kokpitem. Zgłupiałęm normalnie. Oczywiście po rozruchu alaram o wspomaganiu około 5 sekund i wszystko wróciło do normy.

Sprawdze jutro aku i być może coś go zjada na postoju. Napewno nie jest to stary akumulator jak to kolega poprzednik napisał bo dwa lata dla aku to jak druga młodość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli macie inne podejrzenia to byłbym wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ginter3 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.